عرضه سهام بانک تجارت در بورس تا پایان اردیبهشت ماه

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد:
عرضه سهام بانک تجارت در بورس تا پایان اردیبهشت ماه

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه نام بانک تجارت تا پایان هفته جاری در تابلوی اصلی بورس درج خواهد شد، از عرضه سهام این بانک تا پایان اردیبهشت ماه خبر داد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا» رئیس سازمان بورس اوراق بهادار در جمع خبرنگاران در خصوص جلسه امروز هیئت پذیرش بورس، اظهار داشت: موضوع اصلی که در این جلسه مطرح شد ورود بانک تجارت به بورس بود.
وی افزود: خوشبختانه در زمینه آماده‌سازی این شرکت اقدامات بسیار زیادی انجام شده است.
صالح آبادی با بیان اینکه امیدنامه بانک تجارت به صورت کامل تهیه شده بود، گفت: صورت‌های مختلف که باید توسط بانک برای ورود به بورس ارائه می‌شد آماده شده بود و توسط مدیران این مجموعه در جلسه مذکور مطرح شد.
وی در همین راستا ادامه داد: مسئولان بانک تجارت برای ورود به بورس بودجه سال 88 این شرکت را آماده کرده‌اند.
صالح‌آبادی ضمن تأکید بر اینکه مدارک ارائه شده از سوی بانک تجارت کامل بوده، تصریح کرد: امیدنامه ارائه شده از سوی مسئولان این بانک تجارت باید اصلاحات جزئی داشته باشد.
وی با بیان اینکه سهام بانک تجارت اماده درج و ورود به بازار بورس است، از پیش‌بینی سود سالانه 26 تومانی برای هر واحد سهم این بانک خبر داد.
صالح‌آبادی ضمن ابراز امیدواری از درج نام بانک تجارت در تابلوی بورس تا پایان هفته جاری، ادامه داد: امید می‌رود تا پایان اردیبهشت سهام این شرکت در بورس عرضه شود.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به این سوال که حسابرسی سال 87 بانک تجارت انجام شده است یا خیر، گفت : طبق قانون تجارت شرکت ها ظرف 4 ماه باید مجمع خودشان را برگزار کنند؛ حسابرسی صورت های مالی سال 87 شرکت باید توسط سازمان حسابرسی انجام شود.
وی با بیان اینکه مجمع شرکت باید تا تیر ماه برگزار شود، ادامه داد: این مورد فقط به بانک خاصی مربوط نمی‌شود و حسابرسی تمام شرکت‌ها معمولا تا تیر ماه طول می کشد.
صالح آبادی تسریح کرد تاخیر در ارائه گزارش حسابرسی مانعی برای پذیرش و عرضه سهام در بورس نیست.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص شرایط بازار برای واگذاری بانک تجارت، اظهار داشت : این بستگی به عرضه و تقاضا و قیمتی که در بازار بورس کشف می شود دارد که طبعا در روز عرضه مشخص خواهد شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر شرایط بازار مطلوب است و شاخص ها در حال رشد هستند و همه معاملات افزایش پیدا کرده است .
صالح آبادی شرایط عمومی بازار برای عرضه سهام بانک تجارت را مناسب و مساعد ارزیابی کرد و گفت : مشکلی برای عرضه این سهام در بازار بورس وجود ندارد .
وی در خصوص عرضه سهام بیمه ها بیان کرد : بیمه ها در حال طی کردن مراحل پذیرش و تکمیل مدراک هستند.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: هم‌اکنون بیمه ها در حال ارائه اطلاعات و مدارک حسابرسی خود هستند که به موقع در هیئت پذیرش و مطرح خواهد شد.
صالح آبادی اضافه کرد : اطلاعات مذکور به شرکت بورس ارائه می‌شود و این شرکت طبق دستور العملی که وجود دارد هرموقع که مدارک تکمیل شد آنها را به هیئت پذیرش ارائه می دهد .
وی در همین راستا افزود: موارد فوق در هیات پذیرش مطرح می‌شود و نهایتا " به تصویب می‌رسد.به گفته وی تا کنون مدارک بیمه‌ها در هیات پذیرش مطرح نشده است.
صالح آبادی تصریح کرد: هر شرکت بیمه در صورت تصویب در هیات پذیرش به سرعت می‌تواند در بورس عرضه شود.

/ 0 نظر / 5 بازدید