اعلام شرایط تحصیل کارمندان شاهد و ایثارگر وزارت علوم در مقطع دکتری سال1391

بر اساس بخشنامه‌ای که به امضای یکی از معاونان وزارت علوم رسیده، ادامه تحصیل کارشناسان و کارمندان شاهد و ایثارگر وزارت علوم، دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی سال 91 در مقطع دکتری فراهم شد.

متن بخشنامه ادامه تحصیل کارشناسان و کارمندان شاهد و ایثارگر وزارت علوم، دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی سال 91 به این شرح است:

به منظور تکریم کارشناسان و کارمندان شاهد و ایثارگر، قدردانی از خدمات آنها و خانواده هایشان، همچنین برای ارتقای سطح علمی آنان در مقطع دکتری، شورای مرکز بورس وزارت علوم مصوب کرد که این کارشناسان و کارمندان مراکز علمی و پژوهشی تحت پوشش وزارت علوم و بهداشت واجد شرایط را بعد از بررسی مدارک و سوابق علمی، آموزشی اجرایی و مصاحبه حضوری با رعایت سهمیه تخصیص داده شده جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری به دانشگاههای مجری دوره دکتری معرفی کنند.

افراد باید دارای شرایط زیر باشند:

دارا بودن مدرک رسمی کارشناسی ارشد یا دکترای حرفه‌ای مورد تایید وزارت علوم،تحقیقات و فناوری یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حداکثر سن 42 سال در زمان تقاضا، (حداقل 15 سال از سابقه خدمات آنان باقیمانده باشد به تشخیص وزارت قابل بررسی است).

دارا بودن خدمات برجسته در زمینه‌های اجرایی، فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و فناوری و نیاز به تخصص داوطلب در دانشگاه از دیگر شرایط ورود به مقطع دکتری است.

رزمندگانی که حداقل 6 ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشته‌اند.

جانبازان 25 درصد و بالاتر، فرزند و همسر جانبازان 50 درصد و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنان، همچنین فرزندان و همسران شهدا، مفقودین و اسرا امکان استفاده از این بخشنامه را دارند.

حداقل معدل تحصیلی کارشناس و کارشناسی ارشد باید به ترتیب 14 و 16 و تاریخ دانش آموختگی دوره کارشناسی ارشد متقاضیان حداکثر تا 31 شهریورماه 91 باشد.

انطباق شرایط متقاضی جهت استفاده از ماموریت آموزشی با مدنظر قرار دادن ماده 61 قانون مدیریت خدمات کشوری (اضافه شد: اعزام کارمندان دستگاههای اجرائی از زمان تصویب این قانون برای طی دوره‌های آموزشی که منجر به اخذ مدرک دانشگاهی و یا معادل آن می‌گردد در داخل و خارج از کشور با هزینه دستگاههای مربوطه و استفاده از مأموریت آموزشی ممنوع می‌باشد. قانون مدیریت خدمات کشوری در تاریخ 18 مهرماه سال 86 به تصویب شورای نگهبان رسید.)

این افراد باید پس از ارزیابی اولیه و با تایید و امضای رئیس دانشگاه به اداره کل بورس و امورد انشجویان خارج سازمان امور دانشجویان حداکثر تا 20 اردیبهشت ماه جاری معرفی شوند.

سهمیه هر دانشگاه حداکثر به میزان 20 درصد کارشناسان و کارمندان ایثارگر واجد شرایط در مقطع دکتری است و مشخصات فردی و سوابق تحصیلی متقاضیان در مهلت تعیین شده باید روی سامانه رزومه به نشانی http://resume.msrt.ir قرار داده شود.

این بخشنامه ماه جاری به امضای محمود ملاباشی – معاون وزیر علوم و رئیس سازمان دانشجویان وزارت علوم رسید.

/ 0 نظر / 23 بازدید