استمهال بدهی بانکی 4491 واحد تولیدی

رئیس‌جمهور ابلاغ کرد ؛

استمهال بدهی بانکی 4491 واحد تولیدی

این مصوبه شامل حال 4491 واحد تولیدی در 30 استان کشور است که مجموع بدهی معوق آنها به سیستم بانکی حدود 1392میلیارد تومان است

 

کارگروه حمایت از تولید به منظور مقابله با آثار بحران اقتصاد جهانی بر روند تولید کشور،  با استمهال یک ساله دیون 4491واحد تولیدی کشور به بانک‌ها موافقت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، سال گذشته با اوج گیری بحران اقتصادی جهان، با حمایت رئیس جمهوری و به منظور پیشگیری از تاثیر احتمالی بحران اقتصاد جهانی بر روند تولید کشور، تشکیل کارگروه حمایت از تولید با عضویت تعدادی از اعضای کابینه به تصویب هیات دولت رسید.
این کارگروه تاکنون چندین بسته سیاستی و اجرایی در جهت حمایت از واحدهای تولیدی کشور به تصویب رسانده است. در تازه‌ترین مصوبه وزرای عضو کمیسیون منتخب مامور رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی، بدهی واحدهای تولیدی که دیون آنها به سیستم بانکی کشور کمتر از مبلغ 2میلیارد تومان است، با رعایت مقررات مربوط برای مدت یک سال استمهال و جرائم دیرکرد تاخیر یک ساله استمهال نیز بخشیده شد.
این مصوبه شامل حال 4491 واحد تولیدی در 30استان کشور است که مجموع بدهی معوق آنها به سیستم بانکی حدود 1392میلیارد تومان است.
این مصوبه را رئیس‌جمهور در مورخه 11/6/1388 جهت اجرا به وزارتخانه‌های صنایع، اقتصاد، کشور، جهادکشاورزی، رفاه و کار، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و بانک مرکزی ابلاغ کرده است
/ 0 نظر / 11 بازدید