موافقت با تغییر نام دانشگاه شهید مدنی به دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

بررسی گزارش؛ "ابعاد و راه‌های «حمایت از تولید ملی، سرمایه و کار ایرانی»

دکتر مخبر دزفولی با بیان اینکه بررسی گزارش؛ "ابعاد و راه‌های «حمایت از تولید ملی، سرمایه و کار ایرانی» موضوع دیگر جلسه 710 شورای عالی انقلاب فرهنگی بود، گفت: اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به بررسی راهبردها و اقدامات فرهنگی لازم برای تولیدات اقتصادی، تولیدات علمی و فرهنگی و سرمایه‌های مادی و معنوی(نیروی انسانی) پرداختند و با توجه به اهمیت موضوع مقرر شد در این خصوص در جلسه آینده بررسی‌های تکمیلی صورت پذیرد.

موافقت با تغییر نام "دانشگاه شهید مدنی" به  "دانشگاه شهید مدنی آذربایجان"

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در ادامه اظهار داشت: نام "دانشگاه تربیت معلم آذربایجان" که به "دانشگاه شهید مدنی" تغییر یافته بود به درخواست دانشگاهیان و نمایندگان مجلس این استان با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به "دانشگاه شهید مدنی آذربایجان" تغییر یافت.

افزایش تعداد نفرات برتر کنکور که شرایط احراز نخبگی را داشته باشند

دکتر مخبر دزفولی همچنین از افزایش تعداد نفرات برتر کنکور که شرایط احراز نخبگی را داشته باشند، خبر داد و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی با توجه به اینکه تفاوت چندانی در سطح استعداد این نفرات وجود نداشت با بررسی‌های صورت گرفته با افزایش تعداد نخبگان کنکور ورودی آزمون سراسری دانشگاه‌ها موافقت کرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: بر اساس این مصوبه تعداد نفرات حائز شرایط نخبگی در گروه تجربی از 50 نفر 100 نفر اول، گروه ریاضی از 100 نفر به 150 نفر اول، گروه علوم انسانی از 50 نفر به 100 نفر و گروه هنر از 20 نفر به 40 نفر افزایش پیدا کرد.

اختصاص سهمیه پذیرش دانشجو در مناطق محروم بشاگرد و سندرک

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در خاتمه گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی با اختصاص سهمیه پذیرش دانشجو در مناطق محروم بشاگرد و سندرک استان هرمزگان به‌صورت یک نفر در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، و برخی رشته‌های فنی مهندسی موافقت کرد.

/ 0 نظر / 23 بازدید