رشد بیش از20 درصدى بودجه دانشگاهها در سال 89

معاون وزیر علوم خبر داد :

رشد بیش از20 درصدى بودجه دانشگاهها در سال 89

* امسال اولویت بودجه‌های عمرانی با پروژه‌های نیمه تمام است
*کسری بودجه دانشگاه‌ها، با متمم ارائه شده از سوی دولت و پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی حل خواهد شد

معاون اداری مالی مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به بودجه 89 پیشنهادی از سوی وزارت علوم، از رشد بیش از 20 درصدی بودجه جاری دانشگاهها خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایسنا، علی‌اکبر متکان، در خصوص کسری بودجه دانشگاه‌ها در سال جاری و مشکلات پیش روی آنها، افزود: کسری بودجه دانشگاه‌ها، با متمم ارائه شده از سوی دولت و پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی حل خواهد شد.

وی میزان رقم ارائه شده برای رفع کسری بودجه دانشگاه‌ها را بیش از 150 میلیارد تومان بیان کرد و گفت: در این زمینه گزارش کاملی به دستگاه‌های زیربط، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه شده است.

وی در خصوص وضعیت بودجه عمرانی دانشگاه‌ها در سال 89 و پیشنهاد ارائه شده در این باره به مجلس، اظهار کرد: در این زمینه هنوز به مبلغ دقیقی نرسیده‌ایم، اما پیشنهاد ارایه شده مبتنی بر رشد مناسب بودجه عمرانی دانشگاه‌هاست.

متکان در ادامه با تاکید بر اینکه بودجه عمرانی دانشگاه‌ها امسال همانند سال گذشته اعمال نمی‌شود، گفت: سال گذشته علاوه بر بودجه عمرانی که به دانشگاه‌ها ارائه شد، یک بودجه ترمیمی نیز در اختیار آنها قرار گرفت و در واقع این بودجه ترمیمی، کمکی بود که با مساعدت رییس‌جمهور برای یک‌بار در سال گذشته به دانشگاه‌ها ارائه شد ولی این موضوع امسال اجرایی نمی‌شود.

معاون اداری مالی مدیریت منابع وزارت علوم در خاتمه تصریح کرد: امسال اولویت بودجه‌های عمرانی با پروژه‌های نیمه تمام است

/ 0 نظر / 4 بازدید