طرح ادغام بانک های دولتی، جعلی از آب درآمد

در گزارش روابط عمومی وزارت اقتصادی و دارایی آمده است: رسانه هایی که خبر مربوط به پیش نویس طرح ادغام بانکهای کشور در بانک قرض الحسنه را منتشر کردند، بهتر بود در خصوص صحت خبر از این وزارتخانه سؤال می کردند.در این اطلاعیه تاکید شده است: متأسفانه رسانه های خبری بدون دریافت نظر این وزارتخانه درخصوص صحت این خبر، با مصاحبه با برخی صاحب نظران که از محتوای اصلی طرح تحول ساختاری نیز بی اطلاع بوده اند، موجبات بسط این اخبار را فراهم نمودند.
وزارت امور اقتصادی و دارایی ضمن تکذیب این خبر و جعلی شمردن این آئین نامه، از کلیه اصحاب رسانه درخواست می کند که به دلیل حساسیت اخبار اقتصادی، این گونه اخبار را پس از استعلام از روابط عمومی وزارت اقتصاد منتشر نمایند.
طهماسب مظاهری رئیس کل بانک مرکزی نیز روز گذشته در حاشیه همایش سیاست های پولی و ارزی با جعلی خواندن طرح ادغام بانکها گفت: متن اولیه ادغام بانکها پیش نویسی است که توسط یکی دو کارشناس اقتصادی نوشته و برای نظرخواهی به مدیران بانکی ارسال شده است.
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه این پیش نویس متن مصوب دولت نیست و انتساب آن به این عنوان جعلی است، افزود: این پیش نویس در کارگروهی ویژه تصویب نشده و موانع قانونی، شرعی و غیره آن باید دیده شود.
به گفته وی هر دستگاهی می تواند پیش نویسی را تهیه کند و با ذکر پیش نویس برای نظرخواهی به جامعه نخبگان ارائه نماید اما این پیش نویس حتی قبل از نظرات کارشناسی اولیه در اختیار عموم قرار گرفت.
لازم به ذکر است روز گذشته کیهان در گزارش خبری با کسب اطلاع از مقامات ارشد دولتی تصریح کرده بود که طرح ادغام بانکها موضوعیت ندارد و نه تنها در دولت بررسی نشده بلکه قرار هم نیست مورد بررسی قرار گیرد.
در گزارش کیهان آمده بود که این طرح توسط یک کارشناس تهیه شده است و به هیچ وجه جنبه یک طرح دولتی و ملی را ندارد ضمن اینکه این پیش نویس دارای اشکالات عدیده حقوقی و فنی است.
روزنامه کیهان - چهارشنبه ۸/۳/۱۳۸۷

/ 1 نظر / 6 بازدید
کیانا

با درود بر شما هم وطن خرافات و عقیده های پوچ مذهبی باعث عقب ماندگی ما ایرانیان شده است از جمله قربانی کردن حیوانات . در میدان ورزشی شاهد صحنه های وحشیانه قربانی کردن بودیم و هستیم برای خواندن این مطلب از این وبلاگ دیدن کنید و اگر انسانیت را قبول دارید به فیفا به آدرسی که ذکر شده اعتراض نمایید.