سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. دانشگاه محل فعالیت استادان متخلف نیست - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

دانشگاه محل فعالیت استادان متخلف نیست

وزیر علوم:
دانشگاه محل فعالیت استادان متخلف نیست
جام جم آنلاین: وزیر علوم صبح امروز در حاشیه‌ جلسه هیات دولت در جمع خبرنگارانی که وی را احاطه کرده بودند و به طور مکرر از او درباره‌ حوادث اخیر دانشگاه زنجان می‌پرسیدند، به ارائه توضیحاتی پرداخت. به گزارش ایسنا، دکتر محمد مهدی زاهدی خطاب به خبرنگاران گفت: شما خود در جریان خبر هستید که عده‌ای با اطلاع قبلی از حادثه‌ای که در شرف وقوع است، به اتاق یکی از معاونان دانشگاه می‌روند و متاسفانه انعکاس آن را به شیوه غیراخلاقی در سطح بین‌المللی مطرح می‌کنند.

 من در این‌جا قاطعانه عرض می‌کنم اگر تخلفی صورت بگیرد یا گرفته باشد، وزارت علوم بسیار محکم با متخلفان برخورد می‌کند، به‌ ویژه کسانی که بخواهند در حیطه اخلاقی خلافی انجام دهند.

وی ادامه داد: ما به محض این‌که این خبر را شنیدیم، موضوع را هم از مراجع داخل دانشگاه و هم بیرون دانشگاه پیگیری کرده و به رییس دانشگاه گفتیم که مساله را پیگیری کند، اکنون نیز پرونده در دادگستری استان زنجان مطرح و در کمیته‌ انتظامی استادان خود دانشگاه زنجان نیز در حال بررسی است. اگر مدارک و مستنداتی ارائه شد که دادگاه توجیه شد و یا کمیته‌ انتظامی اساتید، یقینا برخورد می‌شود.


انتشار فیلم شیوه‌ای خلاف شرعی است

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر این‌که آیا فیلمی که توسط دانشجویان گرفته شده، می‌تواند سند باشد؟ اظهار داشت: برای این می‌گویم کار غیرقانونی و خلاف شرعی صورت گرفته است، آن ‌چه در فیلم آمده، اگر شما خود نیز دیده باشید، این بوده است که دختری مراجعه کرده به اتاق و در آن‌جا روسری نداشته است و شما تنها یک عدم روسری را می‌بینید. اما این‌که عده‌ای متاسفانه به عنوان یک جریان سیاسی بخواهند مساله‌ای را به فرض این‌که نعوذبالله کار بد یا خلاف شرعی هم صورت گرفته باشد، توسعه و اشاعه‌ فحشا دهند، آیا کار درست و قانونی‌ای است؟ این‌که عده‌ای بخواهند این را به مسائل سیاسی دامن بزنند و گروه‌های فرصت‌طلب، آیا این شیوه‌ی جوانمردانه‌ای است؟

زاهدی افزود: من اینجا از دانشجویان فهیم و متدین دانشگاه که با احساس مسوولیت نسبت به محکوم کردن هم آن جریان خلاف اخلاقی که اگر ثابت شود و هم این جریان سیاسی اقدام کردند تشکر می‌کنم که نشان دادند بیدارند و هوشیارند.

وی افزود: ان‌شاءالله من این را علی‌رغم تاثیرهایی که داشت به فال نیک می‌گیرم که از جوانانمان خواهش کنیم بحث امر به معروف و نهی از منکر را در دانشگاه‌ها خیلی جدی دنبال کنند و اگر قرار باشد مقابله‌ای با کاری انجام شود بهترین راه امر به معروف و نهی از منکر است.

وزیر علوم در ادامه‌ گفت‌گوی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری که گفت دانشجویان از شما خواسته‌اند که استعفا بدهید و از طرف دیگر دانشجویان فکر کرده‌اند که بهترین راه برای این‌که تخلف مدیر مربوطه را افشا کنند این راه بوده که فیلمبرداری کنند، گفت: همان‌طور که گفتم این شیوه‌ها شیوه‌های درستی نیست و خلاف شرعی است.

وی هم‌چنین در ادامه‌ی گفت‌وگوی خود با خبرنگاران گفت: تا کنون مواردی بوده و منعکس شده و ما نیز قاطعانه با این موارد برخورد کرده‌ایم. دانشجویان ما مسلمان و متشرع هستند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که گفت فردی که این تخلف را انجام داده به ظاهر فرد مسلمانی است ولی این کار را انجام داده است، گفت: همان‌طور که گفتم اگر کسی خلافی انجام داده باشد ما برخورد می‌کنیم و همان‌طور که گفتم پرونده در دادگاه و هم‌چنین در کمیته‌ی انضباطی دانشگاه زنجان در حال بررسی است و اگر مدارک مستند باشد و تخلف اثبات شود برخورد قاطع خواهد شد.

وزیر علوم در ادامه‌ گفت‌وگوی خود با خبرنگاران، گفت: قبلا مواردی بوده است. حتی یک مورد در یزد چند سال پیش توسط یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه اتفاق افتاد.

وزیر علوم در ادامه گفت: در این مورد گزارش شد که استاد کار خلاف شرعی را انجام داده است و پرونده‌ وی به دانشگاه تهران به کمیته‌ انتظامی جهت بررسی انتقال داده شد و در پی آن بررسی‌ها، این استاد از کار برکنار شد.

دکتر زاهدی ادامه داد: این استاد به دیوان عدالت اداری در همان زمان اعتراض کرد که دیوان حکم داد که این استاد برگردد و حکم دیوان در زمان ما صادر شد ولی ما مقاومت کردیم و اکنون علیه رییس دانشگاه حکم صادر شده که چرا این حکم را قبول نکرده است ولی ما محکم ایستادیم و موضع ما این بود کسی که به عنوان عضو هیات علمی تخلفی انجام می‌دهد نباید به دانشگاه برگردد. در مورد دانشگاه زنجان نیز اگر ثابت شود که تخلفی صورت گرفته یقینا برخورد قوی و قاطعی خواهد شد

منبع: روزنامه جام جم مورخ ۳۰/۳/۱۳۸۷

   + مهدی زاده - ۱:٤٦ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸٧