سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. 25 آئین‌نامه قانون مدیریت خدمات کشوری توسط دولت نهایی شد - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

25 آئین‌نامه قانون مدیریت خدمات کشوری توسط دولت نهایی شد

قائم مقام مرکز پژوهشهای مجلس در گفت‌وگو با فارس خبر داد:

25 آئین‌نامه قانون مدیریت خدمات کشوری توسط دولت نهایی شد

خبرگزاری فارس: قائم مقام مرکز پژوهشهای مجلس با اعلام اینکه 25 آئین نامه قانون مدیریت خدمات کشوری توسط دولت نهایی شد، گفت: به نظر می‌رسد با تدوین 10 آیین‌نامه دیگر فصل دهم این قانون که مربوط به حقوق و دستمزد است، امکان اجرا پیدا کند.


لطف‌الله فروزنده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری که پیرامون نظام حقوق و دستمزد تدوین شده است، اظهار داشت: این نظام نیز تعیین حقوق را به صورت طبقه‌ای پیش‌بینی کرده است ولی این طبقه‌بندی بر اساس امتیازاتی خواهد بود که برای شغل و همچنین شاغل وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری احتیاج به تدوین حدود 53 آیین‌نامه دارد، از نهایی شدن حدود 25 آیین‌نامه توسط دولت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه تعداد زیادی از آیین‌نامه‌ها نیز از گذشته وجود داشته و تنها احتیاج به اصلاح دارد به نظر می‌رسد با تدوین 10 آیین‌نامه دیگر فصل دهم این قانون امکان اجرا پیدا کند.
به گفته قائم مقام مرکز پژوهشهای مجلس دولت تا کنون در تدوین این آیین‌نامه‌ها تاخیر داشته و باید هرچه سریعتر نسبت به تدوین موارد باقیمانده اقدام کند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کار اجرایی عملا با محدودیتهای بسیاری مواجه است دولت ناچار شد برای حقوق سال جاری کارکنان دولت همان نظام گذشته را در پیش بگیرد و به جای اینکه از لحاظ امتیازی حقوق را طبقه‌بندی کند این تفاوت را از لحاظ ضریب ریالی اعمال کرد.
فروزنده با تاکید بر اینکه ضریب ریالی در سال جاری از 475 به 500 ارتقا یافته است، گفت: این ارتقا به تناست صورت گرفته است بدین معنی که حقوقهای کمتر از 300 هزار تومان را 12 درصد و حقوقهای زیر یک میلیون تومان را 7 درصد افزایش داده‌اند که میانگین آن معادل 10 درصد خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: قانون مدیریت خدمات کشوری یک بسته است که اگر تنها فصل 10 آن اجرا شود آسیبهای جدی به کشور وارد می‌آورد و باید تمامی زمینه‌های لازم در قانون فراهم شده و سپس نسبت به اصلاح نظام حقوق و دستمزد اقدامات لازم صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری فارس ۴/۳/۱۳۸۷

   + مهدی زاده - ۸:٥٩ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸٧