سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. طرح ادغام بانک های دولتی، جعلی از آب درآمد - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

طرح ادغام بانک های دولتی، جعلی از آب درآمد


بانک مرکزی و وزارت اقتصاد گزارش کیهان را تأیید کردند طرح ادغام بانک های دولتی، جعلی از آب درآمد

وزارت اقتصاد گزارش روز گذشته کیهان در خصوص موضوعیت نداشتن طرح ادغام بانکها را تأیید کرد.


در گزارش روابط عمومی وزارت اقتصادی و دارایی آمده است: رسانه هایی که خبر مربوط به پیش نویس طرح ادغام بانکهای کشور در بانک قرض الحسنه را منتشر کردند، بهتر بود در خصوص صحت خبر از این وزارتخانه سؤال می کردند.در این اطلاعیه تاکید شده است: متأسفانه رسانه های خبری بدون دریافت نظر این وزارتخانه درخصوص صحت این خبر، با مصاحبه با برخی صاحب نظران که از محتوای اصلی طرح تحول ساختاری نیز بی اطلاع بوده اند، موجبات بسط این اخبار را فراهم نمودند.
وزارت امور اقتصادی و دارایی ضمن تکذیب این خبر و جعلی شمردن این آئین نامه، از کلیه اصحاب رسانه درخواست می کند که به دلیل حساسیت اخبار اقتصادی، این گونه اخبار را پس از استعلام از روابط عمومی وزارت اقتصاد منتشر نمایند.
طهماسب مظاهری رئیس کل بانک مرکزی نیز روز گذشته در حاشیه همایش سیاست های پولی و ارزی با جعلی خواندن طرح ادغام بانکها گفت: متن اولیه ادغام بانکها پیش نویسی است که توسط یکی دو کارشناس اقتصادی نوشته و برای نظرخواهی به مدیران بانکی ارسال شده است.
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه این پیش نویس متن مصوب دولت نیست و انتساب آن به این عنوان جعلی است، افزود: این پیش نویس در کارگروهی ویژه تصویب نشده و موانع قانونی، شرعی و غیره آن باید دیده شود.
به گفته وی هر دستگاهی می تواند پیش نویسی را تهیه کند و با ذکر پیش نویس برای نظرخواهی به جامعه نخبگان ارائه نماید اما این پیش نویس حتی قبل از نظرات کارشناسی اولیه در اختیار عموم قرار گرفت.
لازم به ذکر است روز گذشته کیهان در گزارش خبری با کسب اطلاع از مقامات ارشد دولتی تصریح کرده بود که طرح ادغام بانکها موضوعیت ندارد و نه تنها در دولت بررسی نشده بلکه قرار هم نیست مورد بررسی قرار گیرد.
در گزارش کیهان آمده بود که این طرح توسط یک کارشناس تهیه شده است و به هیچ وجه جنبه یک طرح دولتی و ملی را ندارد ضمن اینکه این پیش نویس دارای اشکالات عدیده حقوقی و فنی است.
روزنامه کیهان - چهارشنبه ۸/۳/۱۳۸۷

   + مهدی زاده - ٦:٠۸ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۸٧