سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. افزایش حقوق کارکنان دولت در 6 سطح - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

افزایش حقوق کارکنان دولت در 6 سطح

الهام اعلام کرد: حقوق کارکنان دولت در 6 سطح افزایش یافت

سخنگوی دولت از ابلاغ افزایش پلکانی ضریب حقوق کارکنان دولت در هفته آینده خبر داد.
به گزارش خبرنگار کیهان دکتر غلامحسین الهام دیروز پس از یک ماه وقفه در برگزاری جلسات هفتگی با خبرنگاران با تاکید بر این مطلب که این افزایش از اول فروردین ماه سال جاری اعلام خواهد گفت: دولت افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت را به صورت پلکانی و بر مبنای 7درصد تا 12درصد تعیین کرده است.


لهام افزود: این افزایش در 6 سطح مربوط به حقوق های زیر 300هزار تومان، زیر 400هزارتومان، زیر 500هزار تومان و تا حقوق های یک میلیون تومان صورت خواهد گرفت.
سخنگوی دولت در توضیح بیشتر درباره علت پلکانی بودن این افزایش گفت: با توجه به اینکه تاثیر تورم بر دهک های پایین بیشتر از تاثیر آن بر دهک های بالاتر است، این روش موجب می شود فشار کمتری بر دهک های پایین وارد آید به طوری که به کاهش فاصله های دریافتی و تامین عدالت منجر شود.
شامل بازنشستگان
قبل از 84 هم می شود
سخنگوی دولت در همین رابطه در پاسخ به سؤالی درباره بازنشستگان پیش از سال 84 هم گفت: این ضریب شامل آنها نیز مانند همه بازنشستگان خواهد شد و طلب آنها به صورت نقدی و یا سهام عدالت پرداخت خواهد شد.
اگر پرداخت پلکانی لغو شود
چه می شود
الهام در واکنش به سؤالی درباره تناسب میزان افزایش حقوق کارمندان با نرخ تورم گفت: قانون برنامه چهارم دولت را مکلف کرده که حقوق را متناسب با تورم افزایش دهد اما این تناسبی که بر آن تاکید شده هیچ گاه معنای برابری و تساوی ندارد ضمن اینکه قاعدتا هنگام تدوین بودجه برای سال بعد، تورم سال آینده مشخص نیست.
الهام با تاکید بر اینکه تورم با توجه به 310قلم کالا توسط بانک مرکزی اعلام می شود، متذکر شد که میزان این تورم برای کسانی که به عنوان مثال زیر 300هزار تومان حقوق می گیرند و کسانی که بالای یک میلیون تومان حقوق می گیرند برابر نیست و گفت: دولت با پرداخت پلکانی تلاش کرد تا به تناسب تورم برای هر دهک، حقوق ها را تنظیم کند اما اگر این طرح لغو شود بیش از 70درصد از کارکنان دولت کاهش حقوق خواهند داشت که این خواسته دولت نیست چون آن را عادلانه و شدنی نمی دانیم.
منبع: روزنامه کیهان روز چهارشنبه ١/٣/٨٧

   + مهدی زاده - ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۸٧