سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. هیت وزیران اعضای کارگروه تحولات اقتصادی کشور را تعیین کرد - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

هیت وزیران اعضای کارگروه تحولات اقتصادی کشور را تعیین کرد

هیئت وزیران در راستای انجام اصلاحات و تحول ساختاری در اقتصاد کشور و تحول در نظام های مالیاتی، گمرکی، بانکی، توزیع کالا، توزیع یارانه‌ها و ارزش‌گذاری پول ملی که زمینه ساز شکوفایی و بهره وری مناسب است،  اعضای کارگروه تحولات اقتصادی را تعیین کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران در جلسه مورخ 22/2/87  بنا به پیشنهاد رئیس جهور و به استناد اصول یکصد و بیست و هفتم  و یکصد و سی و هشتم قانون اساسی، کار گروهی متشکل از آقایان پرویز داودی معاون اول رئیس جمهور، ‌امیر منصور برقعی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، ابراهیم عزیزی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ، علی سعید لو معاون اجرایی رئیس جمهور ، حسین صمصامی سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی ، سید محمد جهرمی وزیر کار و امور اجتماعی، مصطفی پور محمدی وزیر کشور ، غلامحسین نوذری وزیر نفت ، محمد عباسی وزیر تعاون ، عبدالرضا مصری  وزیر رفاه و تامین اجتماعی، سید مسعود میر کاظمی  وزیر بازرگانی ، علی اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن ، محمدرضا اسکندری وزیر جهاد کشاورزی ،‌طهماسب مظاهری رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سه نفر صاحب نظر در امور اقتصادی به انتخاب رئیس جمهور، برای بررسی و تصمیم گیری در طرح‌های تحول اقتصادی تعیین  کرد.

بر اساس مصوبه دولت، تصمیم گیری در خصوص امور اجرایی موضوع یاد شده به کلیه اعضای کار گروه به عنوان نمایندگان ویژه رئیس جمهور و تصویب و اصلاح آیین نامه‌ها و مقررات مربوط به موضوع مذکور به وزیران عضو کار گروه تفویض شده است.

تصمیمات و مصوبات اکثریت اعضا یا وزیران کار گروه حسب مورد در حکم تصمیمات رئیس جمهور و هیات وزیران و قابل صدور است .  

سیدشمس‌الدین حسینی نیز با حکم رئیس جمهور به سمت دبیر کارگروه تحولات اقتصادی منصوب شده است. در حکم رئیس جمهور خطاب به وی آمده است : ضرورت انجام تحولات ساختاری در اقتصاد کشور بر تمام دلسوزان و آگاهان روشن و از لوازم رشد موزون و پایدار و رفع مشکلات عدیده و خواسته ملت بزرگ ایران و رهبری گرانقدر است. تحول در نظامات مالیاتی، گمرکی، بانکی، توزیع کالا، توزیع یارانه‌ها و ارزش‌گذاری پول ملی، لازمه اصلاحات اساسی در بخش اقتصاد و زمینه ساز شکوفایی و بهره وری مناسب است. اینک که به لطف الهی تهیه برنامه جامع تحولات اقتصادی مراحل خود را طی می کند و باید مقدمات برپایی کارگروه عملیاتی فراهم گردد و با توجه به توانمندی و تجربه جناب عالی را به عنوان -دبیر کارگروه تحولات اقتصادی> منصوب می‌نمایم.

   + مهدی زاده - ٦:٤٦ ‎ق.ظ ; شنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳۸٧