سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. کاهش حقوق 70% کارکنان با اجرای رأی دیوان عدالت - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

کاهش حقوق 70% کارکنان با اجرای رأی دیوان عدالت

 کارمندان دولت نگران نباشند رای دیوان عدالت اداری به گذشته تسری ندارد

سخنگوی دولت گفت: اگر رأی دیوان عدالت درباره حقوق کارکنان دولت اجرا شود، بنا برمحاسبه یکی از دستگاههایی که حجم نیروی انسانی زیادی دارد، حقوق 70% کارکنان کاهش می‌یابد. .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از ایسنا،دکتر الهام سخنگوی دولت در گفتگو با ایسنا ،در پاسخ به سئوالی درباره رای دیوان عدالت اداری و لغو مصوبه دولت درباره افزایش پلکانی معکوس حقوق کارکمان دولت، با بیان این مطلب اظهار داشت: یک محاسبه دقیق نشان می‌دهد حذف فوق‌العاده تعدیل مطابق رأی دیوان عدالت اداری به کاهش حقوقی ماهیانه بین یکصد هزار ریال تا چهارصد هزار ریال در بیش از 70% کارمندان در سال 86 منجر می‌شود و در مقابل اجرای رأی مذکور افزایش حقوقی بین پنجاه هزار ریال تا دویست و پنجاه هزار ریال تنها برای تزدیک 30% کارکنان گروههای 13 به بالا خواهد داشت. وی با بیان اینکه افزایش حقوق در همه دولتها مساوی نرخ تورم نبوده است، افزود: تکلیف قانون افزایشی متناسب تورم است که یکی از عوامل مهم در این تناسب، اعتبارات موجود است. این اعتبار توسط قانون در بودجه‌های سنواتی مشخص می‌شود و تاکنون هیچ گاه مصوبات دولت در این زمینه مورد ایراد دیوان عدالت اداری قرار نگرفته است. به گفته سخنگوی دولت، فوق‌العاده تعدیل همانند فوق‌العاده جذب است و برقراری فوق‌العاده جذب به استناد ماده 6 قانون نظام هماهنگ انجام می‌شود. این فوق‌العاده برای کلیه کارکنان دولت اعم از تخصصی و غیر تخصصی به منظور حفظ و افزایش انگیزه آنان برای خدمت رسانی به مردم صورت پذیرفته است. وی ادامه داد: فوق‌العاده تعدیل نیز با همین انگیزه و به منظور کاهش فاصله دریافتی کارکنان متخصص و غیر متخصص با سقف دریافتی محدود با سایر کارکنان برقرار شده است. سخنگوی دولت، این اقدام را از کارهای موثر دولت نهم در تحقق عدالت و با هدف کاهش فاصله‌ حقوقی و در راستای اصلاح ضریب جینی دانست که در این دولت حرکت و نتیجه قابل قبولی داشته و بسیاری از کادر تخصصی آموزشی و بهداشتی درمانی از جمله پزشکان و پرستاران، آموزگاران، دبیران و نیز کارشناسان با مدرک لیسانس، فوق‌لیسانس و حتی دکترا که در گروه‌های پایین‌تر شغلی بوده‌اند از این فوق‌العاده (تعدیل) برخوردار شده‌اند. الهام در ادامه با بیان اینکه مطابق قانون، اثر ابطال مصوبات دولت از سوی دیوان عدالت از زمان صدور رأی است و به گذشته سرایت نمی‌کند، تصریح کرد: کارمندان دولت نگران نباشند.

سخنگوی دولت در پایان گفت که افزایش حقوق کارمندان در سال 87، به زودی اعلام می‌شود

   + مهدی زاده - ٦:٠٢ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳۸٧