سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. موافقت با تغییر نام دانشگاه شهید مدنی به دانشگاه شهید مدنی آذربایجان - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

موافقت با تغییر نام دانشگاه شهید مدنی به دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

 دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد:

ادامه بررسی؛ ارتقای نرخ باروری متناسب با اقتضائات راهبردی کشور

افزایش تعداد نفرات برتر کنکور که شرایط احراز نخبگی را داشته باشند

جلسه 710 شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر محمود احمدی‌نژاد برگزار شد.

ادامه بررسی راهبرد کلان؛ ارتقای نرخ باروری متناسب با اقتضائات راهبردی کشور

دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) درخصوص مصوبات این جلسه اظهار داشت: در این جلسه در ادامه بررسی راهبردهای کلان نقشه مهندسی فرهنگی کشور، راهبرد کلان؛ " جلوگیری از کاهش نرخ باروری کل و ارتقای آن متناسب با آموزه‌های اسلامی و اقتضائات راهبردی کشور" مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در ذیل این راهبرد اقدامات ملی نیز به‌تصویب رسید که برای اقدام ملی؛ "بازنگری و وضع قوانین حمایتی- تشویقی" نظیر تشویق‌های مادی، افزایش حق فرزند، مرخصی‌های قبل و بعد از زایمان مقرر شد این موارد تهیه و در جلسه آینده به‌تصویب برسد.

وی افزود: تدوین برنامه‌های حضور اجتماعی مطلوب و تنوع‌بخشی به مشاغل زنان متناسب با مسئولیت‌های خانوادگی(همسری و مادری) و همچنین ایجاد بانک اطلاعاتی جامع جمعیتی ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و رصد تحولات جمعیتی از دیگر اقدامات ملی بود که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌تصویب رسید.


بررسی گزارش؛ "ابعاد و راه‌های «حمایت از تولید ملی، سرمایه و کار ایرانی»

دکتر مخبر دزفولی با بیان اینکه بررسی گزارش؛ "ابعاد و راه‌های «حمایت از تولید ملی، سرمایه و کار ایرانی» موضوع دیگر جلسه 710 شورای عالی انقلاب فرهنگی بود، گفت: اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به بررسی راهبردها و اقدامات فرهنگی لازم برای تولیدات اقتصادی، تولیدات علمی و فرهنگی و سرمایه‌های مادی و معنوی(نیروی انسانی) پرداختند و با توجه به اهمیت موضوع مقرر شد در این خصوص در جلسه آینده بررسی‌های تکمیلی صورت پذیرد.

موافقت با تغییر نام "دانشگاه شهید مدنی" به  "دانشگاه شهید مدنی آذربایجان"

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در ادامه اظهار داشت: نام "دانشگاه تربیت معلم آذربایجان" که به "دانشگاه شهید مدنی" تغییر یافته بود به درخواست دانشگاهیان و نمایندگان مجلس این استان با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به "دانشگاه شهید مدنی آذربایجان" تغییر یافت.

افزایش تعداد نفرات برتر کنکور که شرایط احراز نخبگی را داشته باشند

دکتر مخبر دزفولی همچنین از افزایش تعداد نفرات برتر کنکور که شرایط احراز نخبگی را داشته باشند، خبر داد و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی با توجه به اینکه تفاوت چندانی در سطح استعداد این نفرات وجود نداشت با بررسی‌های صورت گرفته با افزایش تعداد نخبگان کنکور ورودی آزمون سراسری دانشگاه‌ها موافقت کرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: بر اساس این مصوبه تعداد نفرات حائز شرایط نخبگی در گروه تجربی از 50 نفر 100 نفر اول، گروه ریاضی از 100 نفر به 150 نفر اول، گروه علوم انسانی از 50 نفر به 100 نفر و گروه هنر از 20 نفر به 40 نفر افزایش پیدا کرد.

اختصاص سهمیه پذیرش دانشجو در مناطق محروم بشاگرد و سندرک

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در خاتمه گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی با اختصاص سهمیه پذیرش دانشجو در مناطق محروم بشاگرد و سندرک استان هرمزگان به‌صورت یک نفر در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، و برخی رشته‌های فنی مهندسی موافقت کرد.

   + مهدی زاده - ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩۱