سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. ‌اجرای دوره‌های آموزشی فرهنگی (طرح سلمان) در دستگاههای اجرایی - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

‌اجرای دوره‌های آموزشی فرهنگی (طرح سلمان) در دستگاههای اجرایی

از سوی لطف الله فروزنده ابلاغ شد ؛

‌اجرای دوره‌های آموزشی فرهنگی (طرح سلمان) در دستگاههای اجرایی

لطف الله فروزنده در بخشنامه ای به منظور توانمند سازی و ارتقای سطح دانش ،‌ بینش و مهارت مدیران کشور لزوم اجرای ‌دوره‌های آموزشی فرهنگی ( طرح سلمان ) را به دستگاهای اجرایی ابلاغ کرد.

به منظور توانمند سازی و ارتقای سطح دانش ،‌ بینش و مهارت مدیران کشور معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در بخشنامه ای، همه دستگاههای اجرایی را مکلف کرد نسبت به اجرای دوره‌های آموزشی فرهنگی (طرح سلمان) اقدام کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، لطف الله فروزنده در بخشنامه ای به منظور توانمند سازی و ارتقای سطح دانش ،‌ بینش و مهارت مدیران کشور به عنوان یکی از ارکان مهم استراتژی فرهنگی دولت و به لحاظ نقش مهم و زیر بنایی مقوله تربیت سرمایه انسانی در حوزه تحولات فرهنگی و مدیریت بر آن در جهت استوار ساختن نظام فرهنگی دین محور و اخلاق مدار در کشور و با توجه به تفاهم نامه سه جانبه توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و وزارتخانه های کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی، لزوم اجرای ‌دوره‌های آموزشی فرهنگی ( طرح سلمان ) را ابلاغ کرد.
بر اساس این بخشنامه، ‌دوره‌های آموزشی فرهنگی ( طرح سلمان )در قالب دوره های آموزشی مدیران ،‌برای کلیه مدیران ،‌مصوب و الزامی تلقی شده و دستگاه‌های اجرایی موظفند پس از طرح در کمیته راهبری آموزش نسبت به برنامه ریزی و اجرای آن تا پایان سال اقدام کنند.
بر این اساس، دوره های آموزشی طرح سلمان مفهوم شنای فرهنگ و مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی با تاکید بر آموزه‌های دینی ، راهبرد های فرهنگی امام راحل و مقام معظم رهبری، تبیین مصوبات فرهنگی نظام با تاکید بر مهندسی فرهنگی ، تبیین منشور توسعه فرهنگی قرآنی ، مهدویت و فرهنگ انتظار( انقلاب اسلامی و فرهنگ مهدویت)، نظام سیاسی اسلام بر مبنای ولایت فقیه ، نظام مدیریت اسلامی، جنگ نرم، تهدید نرم و شیوه‌های مقابله با آن ، جریان شناسی سیاسی و فرهنگی و بررسی وضعیت فرهنگی و اجتماعی کشور را شامل می شود.
بر اساس این بخشنامه، اجرای این دوره‌ها صرفا توسط دفاتر آموزش و پژوهش استانداری های سراسر کشور با نظارت مرکز آموزش مدیریت دولتی خواهد بود .
همچنین محتوای آموزشی دوره‌های فوق الذکر به صورت استانداردتوسط مرکز آموز مدیریت دولتی ابلاغ خواهدشد.
بر اساس این بخشنامه، صلاحیت حرفه‌ای مدرسان این دسته از آموزش‌ها توسط مرکز آموزش مدیریت دولتی تعیین وافرادی می توانند به امر تدریس در این دوره‌ها اشتغال یابند که دارای گواهینامه صلاحیت از سوی مرکز یاد شده باشند.
بر این اساس ، مرکز آموزش مدیریت دولتی موظف است گزارش اجرای دوره های آموزشی را به تفکیک دستگاه های اجرایی به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ارسال کند.
این بخشنامه از سوی لطف الله فروزنده، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور برای اجرا به دستگاهای اجرایی ابلاغ شده است.

   + مهدی زاده - ۱۱:٤۳ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٥ اسفند ۱۳۸٩