سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. حداقل دستمزد کارگران 330 هزار و 300 تومان تعیین شد - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

حداقل دستمزد کارگران 330 هزار و 300 تومان تعیین شد

با افزایش 9 درصدی نسبت به سال گذشته؛
حداقل دستمزد کارگران 330 هزار و 300 تومان تعیین شد

خبرگزاری فارس: شورای عالی کار در جلسه بعدازظهر امروز (دوشنبه) خود حداقل دستمزد کارگران برای سال آینده را با 9 درصد افزایش نسبت به سال قبل 330 هزار و 300 تومان تعیین کرد.


سید محمد یاراحمدیان عضو شورای عالی کار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: شورای عالی کار عصر امروز(دوشنبه) با حضور وزیر کار و امور اجتماعی و نمایندگان گروه کارگری و کارفرمایی و دولت برای تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال 90 تشکیل جلسه داد.
وی افزود: بر اساس مصوبه این شورا حداقل دستمزد کارگران نسبت به سال گذشته 9 درصد افزایش یافت.
مطابق این مصوبه از آغاز سال 90، دستمزد روزانه کارگران در سایر سطوح معادل 6 درصد نسبت به سال گذشته به علاوه روزانه 304 تومان افزایش خواهد یافت.
به گفته وی با توجه به افزایش 9 درصدی رقم دستمزد و با در نظر گرفتن بن کارگری، افزایش دستمزد بیش از نرخ تورم در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: بن کارگری نسبت به سال گذشته 8 درصد افزایش داشته و به 28 هزار تومان رسیده است.
بر اساس مصوبه شورای عالی کار، سایر سنوات نسبت به سال 89 تغییری نداشته و روزانه 200 تومان در نظر گرفته شد.
این عضو شورای عالی کار ادامه داد: برای سال بعد حق مسکن کارگران افزایشی نخواهد داشت و 10 هزار تومان در این قالب پرداخت خواهد شد.
وی با اشاره به در نظر گرفتن بسته‌های حمایتی کارگران برای سال آینده به عنوان دومین سال اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، گفت: این موضوع در دستمزد سال آینده کارگران لحاظ شده اما به دلیل اینکه در حیطه اختیارات شورای عالی کار نیست، در نهادها و سازمان‌های مربوطه پیگیری می‌شود.

   + مهدی زاده - ۱٠:٠۱ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢۳ اسفند ۱۳۸٩