سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. رفع تبعیض محاسبه اضافه‌کاری در حق بازنشستگی کارمندان - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

رفع تبعیض محاسبه اضافه‌کاری در حق بازنشستگی کارمندان

باابلاغ قانون‌اصلاح قانون‌مدیریت‌خدمات‌کشوری،محقق می شود

رفع تبعیض محاسبه اضافه‌کاری در حق بازنشستگی کارمندان

رئیس‌جمهور، قانونی را ابلاغ کرد که با اجرای آن، در محاسبه حقوق بازنشستگی و پاداش پایان خدمت کارمندانی که قبل از اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری، مشمول قانون تأمین ‌اجتماعی بوده‌اند، اضافه‌کاری آنان نیز منظور شود.

 

رئیس‌جمهور، قانونی را ابلاغ کرد که با اجرای آن، در محاسبه حقوق بازنشستگی و پاداش پایان خدمت کارمندانی که قبل از اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری، مشمول قانون تأمین ‌اجتماعی بوده‌اند، اضافه‌کاری آنان نیز منظور شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، رئیس جمهور قانون الحاق یک تبصره به ماده (106) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386 که در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده را برای اجراء ابلاغ کرد.

بر اساس ماده واحده این قانون، تبصره زیر به ماده (106) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8/7/1386 اضافه می‌شود:

"تبصره ـ کارمندان دستگاه های اجرائی مشمول این قانون که از نظر بیمه و بازنشستگی تابع مقررات صندوق تأمین اجتماعی هستند و قبل از تصویب این قانون از مزایای غیرمستمر آنان کسور بازنشستگی برداشت شده‌است می‌توانند کسور مربوطه اعم از سهم کارمند و کارفرما را یکجا از صندوق تأمین اجتماعی دریافت نمایند و یا حسب تقاضا مطابق مقررات مربوط، به نسبت سال های پرداخت کسور، قابل احتساب در حقوق بازنشستگی آنان خواهد بود. دستورالعمل اجرائی این تبصره از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه‌ انسانی با هماهنگی وزارت رفاه و تأمین اجتماعی تهیه و ابلاغ خواهد شد".

لازم به یادآوری است، قانون مدیریت خدمات کشوری با رفع تبعیض برای کلیه مشمولان قانون (اعم از صندوق بازنشستگی کشوری، تأمین اجتماعی و...) به‌طور یکسان حکم غیر‌مستمر بودن اضافه‌کاری و در نتیجه عدم کسر حق بیمه و عدم محاسبه آن در مبنای حقوق و پاداش پایان خدمت برای کلیه مشمولان قانون را تعیین کرده است. اما این یکسان‌سازی، موجب اعتراض کارمندانی شده است که طی سالیان متمادی (تا پیش از اجرای این قانون) از اضافه‌کاری آنان حق بیمه کسر شده و انتظار انتفاع از آن را به‌هنگام بازنشستگی دارند. قانون فوق به‌دنبال احقاق حقوق مکتسبه این قبیل کارمندان است.


 

قانون الحاق یک تبصره به ماده (106) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386

شماره 49302/434                                               1/8/1389  
    
جناب آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
در اجراء اصل یکصد و بیست و سوم (123) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون الحاق یک تبصره به ماده (106) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386 که با عنوان طرح یک فوریتی به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده‌بود، با تصویب در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ 6/7/1389 و تأیید شورای محترم نگهبان به پیوست ابلاغ می‌گردد.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی

 

شماره171418                                                     11/8/1389
معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور ـ وزارت رفاه و تأمین اجتماعی
قانون الحاق یک تبصره به ماده (106) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386 که در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ ششم مهرماه یکهزار و سیصد و هشتاد و نه مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 14/7/1389 به تایید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره 49302/434 مورخ 1/8/1389 مجلس شورای اسلامی واصل گردیده‌است، به پیوست جهت اجراء ابلاغ می‌گردد.

 

رئیس‌جمهور ـ محمود احمدی‌نژاد

 

قانون الحاق یک تبصره به ماده (106) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386

 

ماده واحده ـ تبصره زیر به ماده (106) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8/7/1386 اضافه می‌شود:
تبصره ـ کارمندان دستگاههای اجرائی مشمول این قانون که از نظر بیمه و بازنشستگی تابع مقررات صندوق تأمین اجتماعی هستند و قبل از تصویب این قانون از مزایای غیرمستمر آنان کسور بازنشستگی برداشت شده‌است می‌توانند کسور مربوطه اعم از سهم کارمند و کارفرما را یکجا از صندوق تأمین اجتماعی دریافت نمایند و یا حسب تقاضا مطابق مقررات مربوط، به نسبت سالهای پرداخت کسور، قابل احتساب در حقوق بازنشستگی آنان خواهد بود. دستورالعمل اجرائی این تبصره از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه‌ انسانی با هماهنگی وزارت رفاه و تأمین اجتماعی تهیه و ابلاغ خواهد شد.
قانون فوق مشتمل بر ماده واحده در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ ششم مهرماه یکهزار و سیصد و هشتاد و نه مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 14/7/1389 به تأیید شورای نگهبان رسید.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی   

 

   + مهدی زاده - ٢:٤٠ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٥ آبان ۱۳۸٩