سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. مخالفت نمایندگان با یک فوریت طرح عقد قرارداد مستقیم با نیروهای خدماتی توسط دستگا - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

مخالفت نمایندگان با یک فوریت طرح عقد قرارداد مستقیم با نیروهای خدماتی توسط دستگا

نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح عقد قرارداد مستقیم با نیروهای خدماتی توسط دستگاه‌های اجرایی و حذف شرکت‌های پیمانکار مخالفت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز یک فوریت طرح عقد قرارداد مستقیم با نیروهای خدماتی توسط دستگاههای اجرایی و حذف شرکتهای پیمانکار را با 92 رای موافق، 47 رای مخالف و 21 رای ممتنع تصویب نکردند.

در صورت تصویب یک فوریت این طرح که به امضای 36 نماینده رسیده بود مقرر می‌شد.

در راستای اجرای بند (1) ماده (7) قانون کار و بند (4) اصل (43) قانون اساسی و با هدف حذف شرکتهای پیمانکار و واسطه و برقراری عدالت اجتماعی، همچنین براساس نامه مورخ 2/9 /1384 هیات وزیران از واگذاری نیروهای قرارداد معین به شرکتهای پیمانکار خودداری و دستگاه اجرایی به طور مستقیم قرارداد یکساله منعقد نمایند تا نارضایتی کارگران از قرارداد موقت کار و عواقب شوم بر زندگی آنان به حداقل و بازدهی کار به حداکثر برسد و امنیت شغلی به آنان برگردد.

همچنین براساس ماده واحده این طرح دولت موظف می‌شد با نیروهای خدماتی مورد نیاز و موجود دستگاه‌های اجرایی به طور مستقیم و با رعایت قانون کار قرارداد منعقد نماید.

   + مهدی زاده - ٧:۱۳ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٩ شهریور ۱۳۸٩