سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. بازخرید مرخصی کارکنان دولت منتفی شد - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

بازخرید مرخصی کارکنان دولت منتفی شد

عضو کمیسیون تلفیق برنامه پنجم گفت: با تصویب کارگروه این کمیسیون، بازخرید مرخصی کارکنان دولت به دلیل بار مالی زیادی که برای دولت به همراه داشته است، منتفی شد.

جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، افزود: جریان رسیدگی به لایحه برنامه پنجم توسط کارگروهی مرکب از 3 عضو هیات رئیسه و 8 عضو انتخابی کمیسیون تلفیق تغییر کرد و این 11 نفر قرار شد پیشنهادهای کمیسیونهای تخصصی و اعضای دولت را بررسی و تصویب کنند و سپس به کمیسیون پیشنهاد دهند.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: نخستین جلسه این کارگروه بعد از ظهر شنبه و دومین جلسه صبح یکشنبه هفتم شهریور برگزار شد و مصوبات این کارگروه ارائه به کمیسیون تلفیق آماده شد.
نماینده شیراز در مجلس افزود: در ادامه رسیدگی کارگروه یاد شده تا پایان هفته کل مواد لایحه برنامه را برای ارائه به کمیسیون تلفیق آماده می‌کند و از شنبه آینده تا آخر هفته کل مواد الحاقی و پیشنهادی به لایحه برنامه پنجم تصویب خواهد شد.
قادری افزود: بعد از تعطیلات تابستانی مجلس لایحه برنامه پنجم آماده رسیدگی در صحن مجلس خواهد بود.
وی با بیان اینکه در ادامه جلسات کارگروه مباحث مربوط به امور اداری مطرح شد، گفت: مهم‌ترین این مباحث این است که از این پس امکان بازخرید مرخصی کارمندان وجود ندارد و کارمندان باید مرخصی مانده خود را در فرصت باقیمانده تا بازنشستگی استفاده کنند.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس افزود: کارمندان تا پایان بازنشستگی باید از مرخصی‌های مانده استفاده کنند و اگر استفاده نشود به دلیل بار مالی زیاد برای دولت امکان بازخرید مرخصی‌ها وجود ندارد.
قادری ادامه داد: در مباحث دیگر حدود 10 ماده از موارد اداری لایحه برنامه پنجم به تصویب رسید.
نماینده شیراز در مجلس در مورد انتقال کارکنان بخش‌های عمومی غیر دولتی مانند شهرداری و تأمین اجتماعی به بخش دولتی گفت: با تصویب نمایندگان از این پس انتقال کارمندان از بخش‌های عمومی غیر دولتی به دولت ممنوع شد.
قادری افزود: با توجه به ممنوعیت استخدام در دستگاههای دولتی روزنه‌ای ایجاد شده بود که افراد از طریق شرکت‌های عمومی غیر دولتی مأموریت گرفته و در دستگاههای دولتی وارد می‌شدند که با تصویب نمایندگان از این پس این‌گونه موارد ممنوع شد.

منبع: خبرگزاری فارس  ٠٨/٠۶/٨٩

   + مهدی زاده - ٧:٠٤ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٩ شهریور ۱۳۸٩