سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. توضیح مجلس در باره درج سه قانون مصوب در روزنامه رسمی کشور - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

توضیح مجلس در باره درج سه قانون مصوب در روزنامه رسمی کشور

داره اخبار و رسانه های مجلس شورای اسلامی در باره نامه رییس مجلس به روزنامه رسمی کشور برای درج سه قانون مصوب در این روزنامه ، توضیحاتی به شرح زیر در اختیار رسانه ها قرار داد: در پی درج خبری در بعضی پایگاه های اطلاع رسانی و مطبوعات درباره نامه رییس مجلس شورای اسلامی به روزنامه رسمی کشوربرای چاپ سه قانون مصوب مجلس و اظهار نظر سرپرست معاونت پارلمانی ریاست جمهوری و پایگاه اطلاع رسانی دولت مبنی بر این که این قوانین مدتها پیش از سوی رییس جمهوری ابلاغ شده است ، توضیحات زیر در این باره ضروری می باشد:

1- قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی 15 روز پس از چاپ در روزنامه رسمی کشور لازم الاجرا می شوند ( مگر این که در قانون زمان دیگری برای لازم الاجرا شدن آن پیش بینی شده باشد ) بنابراین اجرای قانون پس از سپری شدن زمان فوق الذکر ، از تاریخ درج در روزنامه رسمی موضوعیت می یابد و اگر قانونی در روزنامه رسمی چاپ نشده باشد، از حیث حقوقی قابلیت اجرا ندارد .

 2- ریاست مجلس شورای اسلامی هیچ قانونی را برای اجرا به دستگاه های اجرایی ابلاغ نکرده است . 3- اداره کل قوانین مجلس شورای اسلامی پس از بررسی های اولیه طی نامه شماره 2424 مورخ 22/1/87 ( وابسته به قوه قضاییه ) درج یا عدم درج قوانین مورد اشاره را از روزنامه رسمی کشور( وابسته به قوه قضاییه ) استعلام کرد . روزنامه رسمی کشور نیز در پاسخ طی نامه شماره 121/9 مورخ 26/1/87 اعلام کرد که هیچ یک از موارد مورد استعلام برای درج و انتشار به این مرجع واصل نشده است . فلذا در پی دریافت پاسخ روزنامه رسمی کشورریاست مجلس شورای اسلامی طبق تبصره ماده یک قانون مدنی طی نامه ای به روزنامه رسمی کشور دستور چاپ قوانین یادشده را صادر کرد.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی مورخ ۲/۲/۸۷

   + مهدی زاده - ۱:۳٧ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۸٧