سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. مجوز انتشار 11 میلیارد یورو ‌اوراق مشارکت ارزی ‌از مجلس دریافت شد - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

مجوز انتشار 11 میلیارد یورو ‌اوراق مشارکت ارزی ‌از مجلس دریافت شد

زیر اقتصاد:

مجوز انتشار 11 میلیارد یورو ‌اوراق مشارکت ارزی ‌از مجلس دریافت شد

خبرگزاری فارس: وزیر اقتصاد گفت: مجوز انتشار 11 میلیارد یورو ‌اوراق مشارکت ارزی ‌از مجلس دریافت شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، شمس‌الدین حسینی بعد از ظهر امروز در همایش سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم خارج کشور در شیراز با تشریح برنامه‌های دولت دهم برای رفع هر چه بیشتر موانع سرمایه‌گذاری اظهار داشت: در راه حذف موانع و مشکلات قانونی موجود در سر راه سرمایه‌گذاران مجلس باید مانند گذشته پشتیبان دولت باشد تا مقررات زاید حذف شود.

*جذب سرمایه و پیشرفت اقتصاد

حسینی تصریح کرد: برای جذب سرمایه و پیشرفت اقتصاد باید در تمام زمینه‌ها دست به توسعه اقتصادی زد چراکه اقتصاد ایران نمی‌تواند خود را از جهان جدا بداند.
وی افزود: نمی‌‌توان صنعت کشور را جهانی کرد در صورتی که بانکداری کشور جهانی نشود و باید قوانین و مقرارت طوری تغییر کند تا بانکداری خارجی بتواند وارد کشور شود.
وزیر اقتصاد با تمجید از حضور پر شور سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور و سرمایه‌گذاران خارجی اظهار داشت: تمام این افراد به عشق تولید و سرمایه‌گذاری وارد ایران شده‌اند و باید زمینه را برای آشنایی آنها با استعداد‌ها و زمینه‌های سرمایه‌گذاری در کشور فراهم کرد.
وی ادامه داد: جلب و جذب سرمایه‌گذاری یک اولویت و برنامه محوری دولت دهم است و هر کس در این راستا کار نمی‌کند با دولت همراه نیست و دولت در این زمینه با موانع مقابله می‌کند اما برای این موضوع باید تلاش‌هایی در کشور صورت پذیرد.
حسینی افزود: جلوگیری از اتلاف منابع نخستین گام اساسی بوده که دولت با تسلیم لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها برداشته است و باید در کشور منابع درست و در جای خودش استفاده شود.

* پرداخت 80 هزار میلیارد تومان یارانه
وزیر اقتصاد اضافه کرد: در حال حاضر دولت 80 هزار میلیارد تومان یارانه در کشور پرداخت می‌کند اما به یقین این یارانه‌ها در موقعیت‌های درست استفاده نمی‌شود بنابراین دولت و ملت باید منابع ‌را درست مصرف و از اتلاف آن جلوگیری کنند.
وی بیان داشت: بهبود محیط کسب و کار و تولید از دیگر برنامه‌هایی است که باید دنبال شود.
حسینی خطاب به سرمایه‌گذاران حاضر در همایش ابراز داشت: فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران باید جدی گرفته شود و خصوصی‌سازی در حوزه‌های مختلف از جمله نفت و پتروشیمی معادن، بانک‌ها، بیمه‌ها و پیمانکاری‌ها با قوت انجام می‌‌شود.
وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: هدف دولت سپردن امور به مردم و عزم دولت در همین راستا است البته سرمایه‌گذاران خارجی نیز می‌توانند فرصت‌های انتشار اوراق مشارکت ارزی را جدی بگیرند.

*انتشار اوراق مشارکت
حسینی ادامه داد: سال گذشته دولت مجوز انتشار 1/5 میلیارد یورو و امسال مجوز انتشار 11 میلیارد یورو و اوراق مشارکت ارزی را از مجلس دریافت کرد.
وی تصریح کرد: 800 میلیارد دلار قدرت خرید ایران و وجود بالغ بر چهار برابر تعهدات ذخیره‌ ارزی باعث می‌شود تا ریسک اقتصادی در کشور نزدیک به صفر ارزیابی شود.
وزیر اقتصاد افزود: دسترسی به بازار کشورهای همسایه، نیروی انسانی ارزان و متخصص با ظرفیت بالا از جمله داشته‌های اقتصاد ایران است.
وی اظهار داشت: اقتصاد ایران به بهره‌گیری مناسب‌تر از داشته‌های داخلی نیازمند است اما به حضور سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور نیازمندیم.
حسینی در پایان گفت: فارغ از ملیت‌ها هر کس که خواهان سرمایه‌گذاری در ایران است هموطن ما به شمار می‌آید.

   + مهدی زاده - ٦:٥٧ ‎ب.ظ ; شنبه ۱ خرداد ۱۳۸٩