سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. کسری بودجه 4800 میلیارد تومانی سه وزارتخانه دولت طی سال جاری - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

کسری بودجه 4800 میلیارد تومانی سه وزارتخانه دولت طی سال جاری

مخبر کمیسیون آموزش در گفت‌و‌گو با فارس خبر داد:
کسری بودجه 4800 میلیارد تومانی سه وزارتخانه دولت طی سال جاری

خبرگزاری فارس: مخبر کمیسیون آموزش گفت: کسری بودجه سه وزارتخانه آموزش و پرورش، علوم و بهداشت به ترتیب 2700 میلیارد تومان، 800 میلیارد تومان و 1300 میلیارد تومان است.


سید کاظم موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری «توانا» اظهار داشت: رئیس دیوان محاسبات معتقد است که در کشور منابع مالی فراوانی وجود دارد اما مدیریت مالی ضعیف است.
مخبر کمیسیون آموزش در مورد راهکارهای برخورد با دستگاه‌های مربوط به کمیسیون آموزش، خاطرنشان کرد: برخورد با این دستگاه‌ها باید با آگاهی و قدرت محاسباتی دیوان محاسبات همراه باشد.
وی با اشاره به افزایش تخلفات پرسنل دستگاه‌های دولتی، افزود: چند شغله بودن، عدم خدمت‌رسانی و عواملی از این قبیل عامل افزایش انحرافات است.
مخبر کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص کسری بودجه وزارتخانه‌های مربوطه، اظهار داشت: کسری بودجه سه وزارتخانه آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات و بهداشت به ترتیب دارای کسری بودجه 2700 میلیارد تومان، 800 میلیارد تومان و 1300 میلیارد تومان است.
موسوی گفت: دیوان محاسبات به عنوان ناظر یک قدم از مجلس جلوتر است؛ زیرا توانایی شناسایی متخلفان در دستگاه‌ها را دارد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه انحرافات وزارت‌خانه‌های مرتبط با کمیسیون آموزش چه تغییری کرده است، بیان کرد: عملکرد وزارتخانه‌ها نسبت به سال‌های گذشته کمتر شده است و مشکلات موجود از ریشه دارای نقص است البته مشکل مدیریت مالی نیز وجود دارد.
نماینده مردم اردبیل در مورد انحرافات وزارتخانه‌های مرتبط به کمیسیون آموزش اظهار داشت: براساس گزارشات حاصل شده و ارائه گزارش تفریغ بودجه 87 توسط دیوان محاسبات به نظر می‌رسد انحرافات وزارت آموزش و پرورش نسبت به وزارت علوم و بهداشت بیشتر شده و افزایش یافته است.

   + مهدی زاده - ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ ; جمعه ٢٥ دی ۱۳۸۸