سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. رئیس کل بانک مرکزی :حذف سه صفر از واحد پولی تصویب شد - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

رئیس کل بانک مرکزی :حذف سه صفر از واحد پولی تصویب شد

رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه نشست هیات دولت خبر داد:
حذف سه صفر از واحد پولی تصویب شد

خبرگزاری فارس: رئیس کل بانک مرکزی گفت: حذف سه صفر از واحد پولی در جلسه کارگروه طرح تحول به تصویب رسیده است و در این خصوص به نتیجه نهایی رسیدیم اما فعلاً تا کاهش بیشتر تورم این طرح را متوقف کرده‌ایم.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود بهمنی رئیس بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیئت دولت در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به این که چرا هنوز بانک‌ها به مردم و سرمایه گذاران تسهیلات ارائه نمی‌کنند، گفت: این مطلب درست نیست و با توجه به رشد منابع بانکی در ماه‌های اخیر شاخص‌های خوبی برای اعطای تسهیلات به دست آمده و اولویت ما در اعطای تسهیلات به طرح های دارای سرمایه در گردش و طرح های نیمه کاره است.
وی در خصوص حذف سه صفر از پول ملی گفت: حذف سه صفر از واحد پولی در جلسه کارگروه طرح تحول به تصویب رسیده است و در این خصوص به نتیجه نهایی رسیدیم، اما فعلاً تا کاهش بیشتر تورم این طرح را متوقف کرده‌ایم.
رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به اینکه آیا احتمال دارد حذف سه صفر از پول ملی کنار گذاشته شود تصریح کرد: چنین چیزی امکان ندارد و ما در این‌باره برنامه‌ریزی‌های داشتیم و آن را پیگیری می‌کنیم.
بهمنی در پاسخ سوالی مینی بر اینکه مهمترین مشکلات کاری شما در دوره گذشته چه بوده است؟ افزود: در طول یک سال فعالیت بنده 18 مورد مشکل کوتاه مدت، شناسایی شده بود و با توجه به شرایط فعلی اگر عوامل اقتصادی به همین روند باشد کاهش تورم خواهیم داشت.
وی در ادامه در پاسخ به اینکه چرا برخی طرح های ایران در خارج از کشور با مشکل باز کردن اعتبارات بانکی مواجه است گفت: ما تا این لحظه درباره صادرات و واردات با بانک های خاصی که مورد نظرمان بوده تعاملاتی داشته ایم و هم اکنون نیز در حال این تعاملات هستیم.
رئیس کل بانک مرکزی همچنین در پاسخ به اینکه آیا نرخ تورم در آینده کاهش خواهد یافت؟ افزود: اگر سایر عوامل اقتصادی ثابت باشد قطعاً شاهد کاهش تورم خواهیم بود اما اگر بلافاصله شاهد آزادسازی قیمت‌ها که هدفمند کردن یارانه‌ها از آن جمله است، باشیم قطعاً با افزایش تورم روبرو خواهیم بود، البته با آزادسازی قیمت‌ها و افزایش تورم باید برنامه‌ریزی برای آن شرایط را پیاده کنیم و این کار را خواهیم کرد.

   + مهدی زاده - ۱:٢٤ ‎ق.ظ ; جمعه ٢٧ شهریور ۱۳۸۸