سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. امکان پرداخت سود سهام عدالت به مشمولان مرحله سوم وجود ندارد - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

امکان پرداخت سود سهام عدالت به مشمولان مرحله سوم وجود ندارد

مدیرعامل کارگزاری سهام عدالت درگفت وگو با فارس
امکان پرداخت سود سهام عدالت به مشمولان مرحله سوم وجود ندارد

خبرگزاری فارس: مدیرعامل کارگزاری سهام عدالت گفت: به دلیل عدم دریافت طلب 490 میلیارد تومانی از شرکتهایی چون پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی امکان ادامه پرداخت سود سالیانه به مشمولین مرحله سوم وجود ندارد.


محمد جواد شیخ در پاسخ به این سوال خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس که پرسید، آیا ادامه پرداخت سود سالیانه 40 هزار تومانی به هر نفر از مشمولین مرحله سوم سهام عدالت متوقف شده،اظهار داشت: در حالی سود سالیانه 2 میلیون و 800 هزار نفر از کارکنان آموزش و پرورش به حسابشان واریز شده که به دلیل عدم دریافت سود از برخی شرکتها امکان ادامه پرداخت سود سالیانه به مشمولین مرحله سوم وجود ندارد.
وی ادامه داد: مقداری از سود شرکت ها دریافت شده اما به اندازه‌ای نیست که بتوان به سایر مشمولین مرحله سوم از جمله کارکنان وزارتخانه های صنایع، دفاع، آموزش عالی و بازنشستگان تامین اجتماعی و خدمات درمانی سود 40 هزار تومانی را پرداخت کرد.
شیخ طلب کارگزاری سبد سهام عدالت از شرکت ها را 490 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: عمده این طلب مربوط به شرکت ملی پالایش و پخش و پتروشیمی بندر امام است که هنوز خبری از پرداخت سود مصوب آنها نشده است.
مدیرعامل کارگزاری سهام عدالت در واکنش به این سئوال که این دو شرکت به تفکیک باید چه مبلغی بابت سود سال 87 باید بپردازند، خاطر نشان کرد: با توجه به واریز سود همه شرکت های پالایشگاهی به حساب شرکت ملی پالایش و پخش، این شرکت باید 360 میلیارد به کارگزاری سهام عدالت پرداخت کند.پتروشیمی بندر امام نیز باید 50 میلیارد تومان بدهد که تاکنون اقدامی در این رابطه به عمل نیاورده است.
شیخ ادامه داد: پیگیری های لازم برای دریافت طلب کارگزاری سهام عدالت از مقامات مسئول ادامه دارد و به محض دریافت طلب، سود سایر مشمولین سهام عدالت پرداخت خواهد شد.

   + مهدی زاده - ۱٢:٥٢ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢۱ امرداد ۱۳۸۸