سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. ایثارگران می‌توانند بدون احتساب امتیازات ایثارگری تا 30 سال خدمت کنند - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

ایثارگران می‌توانند بدون احتساب امتیازات ایثارگری تا 30 سال خدمت کنند

با تصویب طرح استفساریه مجلس
ایثارگران می‌توانند بدون احتساب امتیازات ایثارگری تا 30 سال خدمت کنند

با رای مجلس، ایثارگران قبل از سی سال خدمت بدون احتساب امتیازات ایثارگری شاغل، از حکم ماده 4۱ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مستثنی می باشند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه مورخ ۲۵/۱/۱۳۸۷به بررسی طرح استفساریه ماده 41 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 1384 پرداختند.

در مقدمه این طرح آمده است: با توجه به ابهامی که حکم ماده 41 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در خصوص نحوه احتساب سنوات خدمت ایثارگران عزیز انقلاب اسلامی دارد لازم است مجلس نظر صریح خود را در این مورد اعلام دارد.

در ماده واحده این استفساریه سوال شده است که آیا منظور از (سی سال خدمت) در مورد ایثارگران این است که بدون احتساب امتیازات ایثارگری شاغل با فرض خدمت کمتر از سی سال از شمول حکم ماده 41 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 15/8/84 مستثنی می باشد؟ که کمیسیون اجتماعی در پاسخ به این استفساریه اعلام نظر کرده است که ایثارگران قبل از سی سال خدمت بدون احتساب امتیازات ایثارگری شاغل، از حکم ماده 41 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 15/8/84 مستثنی می باشند.

نمایندگان مجلس نیز با 109 رای موافق و 22 رای مخالف با نظر کمیسیون اجتماعی موافقت کردند.

لازم به ذکر است براساس ماده 41 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت هر گونه به کارگیری افراد بازنشسته در وزارتخانه ها، موسسات دولتی و کلیه دستگاه های موضوع ماده 160 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی و موسسات و شرکت های وابسته و تابع آنها و هر دستگاهی که به نحوی از انحاء از بودجه کل کشور استفاده می نمایند، جز با تصویب هیات وزیران تحت هر عنوان ممنوع می باشد. (ایثارگران تا قبل از سی سال خدمت از حکم این ماده مستثنی هستند)

   + مهدی زاده - ٦:٥٦ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٧ فروردین ۱۳۸٧