سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری 290 هزار تومان است - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری 290 هزار تومان است

از سوی وزارت رفاه اعلام شد
حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری 290 هزار تومان است

خبرگزرای فارس: از سوی وزارت رفاه، حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری، 290 هزار تومان اعلام شد.


به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، بر اساس مصوبه دولت، ‌حدأقل حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی نیز 290 هزار تومان تعیین شده است.
بر این اساس‌، در قانون بودجه امسال با اهتمام دولت، بیش از 9 هزار میلیارد تومان اعتبار برای افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان اختصاص یافته است؛ در این راستا آئین‌نامه‌های اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری در هفته گذشته، از سوی دولت ابلاغ شد و در مصوبه جدید هیئت وزیران، ضریب حقوق شاغلان و بازنشستگان در سال جاری تعیین شد.
بنابراین گزارش، هیئت وزیران به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور و به استناد جزء (ب) بند 11 قانون بودجه سال 88 و ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری، ضریب حقوق کارمندان و کارکنان دولت و دستگاه‌های اجرایی کشور را تصویب کرد.
این گزارش می‌افزاید: دولت با تصویب ضریب حقوق مشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری، حدأقل حقوق شاغلان و بازنشستگان در سال جاری را 290 هزار تومان تعیین کرد.
بر اساس ماده76 قانون مدیریت خدمات کشوری، حداقل و حداکثر حقوق و مزایای مستمر شاغلین، حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران مشمول این قانون و سایر حقوق‌بگیران دستگاه‌های اجرایی و صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی هر سال باید به تصویب هیئت وزیران برسد.
بر اساس مصوبه هیئت وزیران، ضریب حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و قضات برای سال جاری 8 هزار و 546 ریال تعیین شد؛ ضریب حقوق شاغلان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری برای 1388 پس از تطبیق با ضریب 500 ریال به میزان 600ریال تعیین شده است.
ضریب حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت (از جمله کارمندان وزارت اطلاعات و کارمندان شاغل در پست‌های سیاسی وزارت امور خارجه) برای سال جاری 600ریال تعیین شده است.
همچنین حداقل حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر شاغلان موضوع تبصره ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری در سال 88 برای کارمندان شاغل مشمول این قانون 290هزار تومان و حداکثر حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر این قبیل کارمندان 7 برابر حداقل مذکور تعیین شده است.
بر اساس مصوبه دولت،‌ حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی نیز 290 هزار تومان تعیین شده است.
به گزارش‌ روابط عمومی وزارت رفاه و تأمین اجتماعی، ضریب حقوق برای اعمال مواد 109 و 110 قانون مدیریت خدمات کشوری درباره کارمندانی که در سال 87 بازنشسته یا وظیفه‌بگیر شده‌اند، ‌550 ریال تعیین شده است؛ حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی در سال 88 به میزان 9 درصد نسبت به سال 87 افزایش می‌یابد.
بر اساس این مصوبه، حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت دولت (از جمله کارمندان وزارت اطلاعات و کارمندان شاغل در پست‌های سیاسی وزارت امور خارجه) در سال جاری 200 هزار تومان و حداکثر حقوق این قبیل کارمندان 7 برابر حداقل حقوق مذکور تعیین شده است.
گفتنی است حقوق و مزایای اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش علی و قضات تابع حداکثرهای تعیین شده در این تصویب‌نامه نیست.
این گزارش می‌افزاید: این مصوبه از سوی معاون اول رئیس‌جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

   + مهدی زاده - ۱:٠٢ ‎ق.ظ ; شنبه ٢ خرداد ۱۳۸۸