سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. احمدی‌نژاد: جلوی تورم 70درصدی را گرفتیم - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

احمدی‌نژاد: جلوی تورم 70درصدی را گرفتیمرییس‌جمهوری در جمع علما و روحانیون خراسان رضوی:
دولت جلوی تورم 70‌درصدی را گرفت
رییس‌جمهوری صبح جمعه در دیدار با علما و روحانیون استان خراسان رضوی گفت: دشمنان در محاسبات خود به درستی ارزیابی کرده بودند که با اعمال فشارها کشور دچار تورم 60 تا 70‌درصدی شده و متلاشی می‌شود، اما دولتمردان برای اینکه چنین اتفاقی صورت نگیرد تلاش و مجاهدت شبانه‌روزی داشتند.
به گزارش خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه کشورمان در دو سال گذشته یکی از سخت‌ترین شرایط بعد از انقلاب را سپری کرده، خاطر نشان کرد: در دو و نیم سال گذشته دشمنان به منظور متلاشی کردن کشور، سنگین‌ترین تهدید نظامی و تحریم‌های اقتصادی را اعمال کرده‌اند؛ اما به فضل الهی با درایت و تلاش مضاعف، توانستیم با موفقیت از عقبه‌های سنگین عبور کنیم و بدانید که همه این فشارها درهم خواهد شکست.
رییس قوه مجریه با تاکید بر اهتمام جدی دولت در مبارزه با مفاسد اقتصادی، تصریح کرد: دولت در انجام اصلاحات اساسی و مبارزه با مفاسد تنها است، اما با توکل به خدا، حمایت‌های رهبری عزیز و ملت ایران پیروزی دور از دسترس نیست.
احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: در افتادن با گردن کلفت‌هایی که همه چیز را برای خود می‌خواهند و سیستم‌های پولی و اقتصادی وسیعی را در اختیار دارند و با کوچکترین اعمال فشاری به سرعت فعال می‌شوند گر چه دشوار است، اما دولت در قطع دست‌های فاسد کاملا جدی است.
وی اضافه کرد: مبارزه با دست‌‌های فاسد مبارزه‌ای است که هزاران سال ادامه داشته است و امروز نیز با ایستادگی و مقاومت گام به گام به پیش می‌رویم.
رییس‌جمهوری با بیان اینکه مفسدان اقتصادی با فتنه‌گری‌های گوناگون، قصد دارند خود را از اتهامات مبرا کنند، تصریح کرد: وقتی قرار می‌شود با یکی از دست‌های آلوده برخورد شود هزاران دست به حمایت از وی برمی‌خیزند و به انحای مختلف به اعمال فشار می‌پردازند. احمدی‌نژاد تاکید کرد: اجرای عدالت و اصلاحات اساسی، سنگین‌ترین مرحله استقرار حکومت الهی است.
رییس قوه مجریه در ادامه سخنان خود هدف از صدور قطعنامه‌های اقتصادی را اعمال فشار به منظور متلاشی کردن اقتصاد کشور دانست و گفت: دشمنان در محاسبات خود به درستی ارزیابی کرده بودند که با اعمال این فشارها کشور دچار تورم 70 – 60‌درصدی شده و متلاشی می‌شود، اما دولتمردان برای اینکه چنین اتفاقی صورت نگیرد تلاش و مجاهدت شبانه‌روزی داشتند و امروز به فضل الهی به‌رغم همه فشارها، دستاوردهای بزرگی داشتیم و ان شاءالله معضل گرانی نیز به زودی سر و سامان خواهد گرفت.
رییس‌جمهوری در اشاره به برخی دستاوردهای دولت نهم، اظهار کرد: در طول 5 سال قبل از دولت نهم کلا 42 هزار پروژه عمرانی به اجرا در آمد که تعداد 19 هزار آن به اتمام رسید؛ اما در دو و نیم سال گذشته 92 هزار پروژه عمرانی داشتیم که تا کنون 42 هزار پروژه آن به بهره برداری رسیده است.
وی با اشاره به بهانه‌جویی‌های بدخواهان نسبت به اقدامات دولت، گفت: دولت اگر زیاد کار کند فشار می‌آورند که چرا هزینه‌ها را افزایش می‌دهد و اگر کار نکند قطعا این بهانه‌ را خواهند گرفت که دولت حاضر نیست برای مردم کاری انجام دهد، اما دولت بی‌تفاوت به چنین بهانه‌جویی‌هایی به تلاش خود برای خدمت بیشتر به مردم همچنان ادامه خواهد داد و باید توجه داشت که دشمنان عدالت، امروز ضعیف‌تر از دوران صدر اسلام نیستند.
احمدی‌نژاد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود هسته‌ای شدن ایران را بزرگترین معجزه تاریخ معاصر دانست و خاطر نشان کرد: کشورهای دیگر برای هسته‌ای شدن، از استقلال و هویت خود هزینه کرده و تعهدات سنگینی را دادند که کمترین آن، تعهد برای نوکری رژیم صهیونیستی است، اما ایران اسلامی بدون اینکه تعهد و امتیازی بپردازد و حتی از مواضع خود کوچکترین عقب‌نشینی داشته باشد امروز هسته‌ای است.
رییس‌جمهوری تحقق مدیریت الهی را موجب شکوفایی و تجلی حقیقت در جهان دانست و گفت: اگر چنین مدیریتی تحقق پیدا نکند هیچ رخدادی در جهان بروز نخواهد کرد و همه سنت‌ها و جریان‌های دنیا به سمت تحقق مدیریت الهی بر عالم استوار است.
رییس‌جمهوری با بیان اینکه جهان وارد دوران جدیدی شده است، گفت: بشریت یک گام بلند به جلو برداشته است، دوران انقلاب‌ها و تلاطم در جهان شروع شده و علت آن این است که بسیاری از مبانی ظالمانه حاکم بر جهان به دنبال بیداری انسان‌ها زیر سوال رفته است.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد - شنبه 24 فروردین 1387  - شماره روزنامه: 1494

   + مهدی زاده - ٥:۱٩ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٤ فروردین ۱۳۸٧