سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. میانگین حداقل حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به 420 هزار تومان افزایش یافت - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

میانگین حداقل حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به 420 هزار تومان افزایش یافت

خبر خوش وزیر رفاه و تأمین اجتماعی:

میانگین حداقل حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به 420 هزار تومان افزایش یافت

* این افزایش میانگین شامل تمامی یک میلیون و سیصد و سی هزار مستمری بگیر این سازمان می شود * در سال گذشته پس از 13 سال وقفه، برای اولین بار بسته خدمات درمانی تدوین و ابلاغ شد و بدین ترتیب تعهدات همه سازمان های بیمه گر یکسان و اعتبار همه دفترچه ها همسان شده است

 

بنا به پیشنهاد وزارت رفاه و تأمین اجتماعی و با تصویب هیأت محترم وزیران و در راستای سیاست همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان کشوری و لشکری، میانگین حداقل حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به 420 هزار تومان افزایش یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل وزارت رفاه، وزیر رفاه و تأمین اجتماعی با اعلام این خبر افزود: خوشبختانه در سال حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف یکی دیگر از آرزوهای دیرین نظام اسلامی در تحقق عدالت اجتماعی و بسط و گسترش چتر حمایت همگانی محقق شد.
عبدالرضا مصری خاطر نشان کرد: در سال گذشته اقدامات بسیار مهمی در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و حفظ جایگاه و قداست پیشکسوتان در وزارت رفاه و تأمین اجتماعی به انجام رسید که از آن جمله می توان به افزایش چشمگیر حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و پرداخت همه مطالبات سالهای قبل این عزیزان اشاره کرد.
علاوه بر آن، با اعمال قانون خدمات مدیریت کشوری و تأمین منابع آن توسط این وزارتخانه، شاهد افزایش مناسب حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری برای دومین بار در سال گذشته بودیم که خوشبختانه موج عظیمی از رضایتمندی را در میان بازنشستگان به همراه داشت اما متاسفانه در این قانون هیچ اشاره ای و یا سازوکاری برای افزایش حقوق بازنشستگان لحاظ نشده بود.
وی افزود: از آنجا که در سالهای گذشته همواره حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به مراتب بیشتر از دریافتی بازنشستگان کشوری و لشکری بود به همین دلیل در راستای سیاست مهرورزی دولت نهم، وزارت رفاه و تأمین اجتماعی با مکاتبات مختلف و تشکیل کارگروههای ویژه و صرف ساعت ها زمان، طرح ها و سناریوهای مختلفی را برای رفع این مشکل تهیه و به دولت ارائه نمود که خوشبختانه با موافقت و مساعدت ریاست محترم جمهور در دور دوم سفرهای استانی در مازندران رسیدگی به این خواسته مهم شتاب بیشتری گرفت و با پیگیری های همه جانبه وزارت رفاه و تصویب شب گذشته ، آن در هیأت محترم وزیران این خواسته به حق جامعه کارگری و بازنشستگان تأمین اجتماعی خوشبختانه رنگ عمل به خود گرفت.
وزیر رفاه و تأمین اجتماعی افزود: این افزایش میانگین شامل تمامی یک میلیون و سیصد و سی هزار مستمری بگیر این سازمان می شود.
اما در خصوص 24 هزار مستمری بگیری که به دلیل کم بودن سابقه یا از کارافتادگی جزءی هم اکنون رقمی ماهیانه نزدیک به 70 هزار تومان دریافت می کنند نیز تمهیداتی اندیشیده شده که حداقل دریافت آنها به 200 هزار تومان افزایش یابد.
مصری در خصوص دیگر اقدامات این وزارتخانه خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال گذشته پس از 13 سال وقفه با صرف ماهها کار کارشناسی و با بهره گیری از توان بیش از 180 پزشک متخصص و فوق تخصص، برای اولین بار بسته خدمات درمانی تدوین و ابلاغ شد و بدین ترتیب تعهدات همه سازمانهای بیمه گر یکسان و اعتبار همه دفترچه ها همسان شده است.
وزیر رفاه و تأمین اجتماعی، افتتاح بانک اطلاعات نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی را از دیگر گام های مهم این وزارتخانه در سال 87 خواند و تصریح کرد: با ثبت بیش از یک میلیارد رکورد در این بانک، برای اولین بار زیر ساختی بر مبنای ایجاد اطلاعات، آمار، بسته بندی ها و برنامه ریزی ها با آگاهی فراهم می شود، همچنین می توانیم همپوشانی های تمامی دستگاه های بیمه ای، حمایتی و امدادی را دسته بندی و خدمات را بر اساس مرزهای این صندوق ها برای آنها تعریف کنیم.
وی با بیان اینکه بلوغ این پروژه با گستردگی ابعاد آن در حدود 6 سال طول می کشد، در خصوص انواع اطلاعات و خدمات بانک جامع گفت: هدف اصلی طبق برنامه، ارائه اطلاعات آماری و صندوق های بیمه ای در 6 سال سازمان تابعه و همکار وزارتخانه برای ایجاد بستر دیتا در مقایسه با عملکرد مشابه سازمان های تأمین رفاه اجتماعی در سراسر دنیاست.

 

   + مهدی زاده - ٧:٠٠ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳۸۸