سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. تصویب ضوابط اجرایی قانون بودجه 1388 در دولت - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

تصویب ضوابط اجرایی قانون بودجه 1388 در دولت

 

تصویب ضوابط اجرایی قانون بودجه 1388 در دولت

احمدی نژاد پیگیری طرح های عمرانی را در سال 1388 با شتاب بیشتری از قبل خواستار شد و تاکید کرد: در این مسیر باید به گونه ای تدبیر کنیم تا هیچ گونه فشاری به بودجه عمرانی نیاید چرا که کارهای عمرانی به واقع تنفسی برای کشور است

 

هیئت وزیران ضمن بررسی راهکارهای مختلف برای اجرای هر چه بهتر و دقیق تر قانون بودجه سال 1388 کل کشور ضوابط اجرایی این قانون را تصویب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانى دولت، در جلسه یکشنبه شب دولت، ابتدا معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تجزیه و تحلیلی از قانون بودجه سال 1388 و تغییرات آن نسبت به لایحه دولت ارائه کرد.
در خلال ارائه این گزارش، رئیس جمهور از وزیران و مسئولان دستگاه های مختلف خواست راهکارهای مورد نظر خود را برای اجرای هر چه بهتر قانون در حوزه کاری شان ارائه کنند.
ارائه این گزارش، توضیحات اعضای دولت و شخص رئیس جمهور بیش از دو ساعت طول کشید و در نهایت هیئت وزیران با اکثریت آرا اختیارات بند 60 قانون بودجه 1388 را به معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تفویض کرد.
بر این اساس امیرمنصور برقعی مامور شد به کسر 8500 میلیارد تومان موضوع بند 60 قانون بودجه سال 1388 کل کشور از ردیف های گوناگون اقدام کند.
رئیس جمهور در سخنانی در خلال این بررسی گفت: با وجود همه محدودیت ها و تنگناهایی که در اجرای قانون بودجه سال 1388 کل کشور با آن مواجهیم، باید بهترین و دقیق ترین راه ها را برای اجرای آن بیابیم تا کمترین هزینه به مردم منتقل شود.
آقای احمدی نژاد با بیان اینکه بودجه هر حوزه در اختیار مسئول آن قرار می گیرد تصریح کرد: هر کس باید در حوزه کاری خود، بهترین راهکارها را بیابد.
رئیس جمهور بر توجه ویژه مسئولان به صرفه جویی در بخش های مختلف تاکید کرد و افزود: همه اعضای دولت در هر مورد که تصمیم گیری دولت نیاز باشد می توانند آن مورد را به جلسه هیئت وزیران بیاورند تا تصمیم پخته تری برای آن گرفته شود.
احمدی نژاد پیگیری طرح های عمرانی را در سال 1388 با شتاب بیشتری از قبل خواستار شد و تاکید کرد: در این مسیر باید به گونه ای تدبیر کنیم تا هیچ گونه فشاری به بودجه عمرانی نیاید چرا که کارهای عمرانی به واقع تنفسی برای کشور است.
در این جلسه همچنین با تصویب دولت، اختیار تشخیص کالاها و خدمات مشمول یارانه و توزیع میزان آن در قانون بودجه 1388 به وزارت بازرگانی داده شد.
بر این اساس و با توجه به اصل 138 قانون اساسی اختیارات هیئت وزیران در این زمینه به وزارت بازرگانی تفویض شد.

 

   + مهدی زاده - ۱:۱٧ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٥ فروردین ۱۳۸۸