سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولت 416 هزار تومان تعیین شد - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولت 416 هزار تومان تعیین شد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه در گفت‌وگو با فارس:
سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولت 416 هزار تومان تعیین شد

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 88 گفت: این کمیسیون سقف معافیت مالیاتی حقوق و دستمزدهای سال 88 بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری را 416 هزار تومان تعیین کرد.


موسی‌الرضا ثروتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس خاطرنشان کرد: کمیسیون تلفیق بودجه در بررسی و اعمال قانون مدیریت خدمات کشوری در حقوق و دستمزدهای سال آینده، سقف معافیتهای حقوق و دستمزدهای سالانه را به 5 میلیون تومان افزایش داد که بر این اساس سقف معافیتهای مالیاتی در حقوق، ماهانه 416 هزار تومان خواهد بود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص ضریب افزایش حقوق و دستمزد کارکنان دولت در سال آینده نیز خاطر نشان کرد: مجلس برای افزایش دستمزدها ضریبی تعیین نکرد و تعیین ضریب را بر عهده دولت گذاشت.
وی در عین حال تصریح کرد: دولت باید ضریب افزایش حقوق و دستمزد در قانون مدیریت خدمات کشوری را برای سال آینده به گونه‌ای تعیین کند که مطالبات سنوات قبل را نیز پوشش دهد.
وی مدت این مطالبات معوق را از آذرماه سال 86 عنوان کرد که بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری دولت مکلف به اجرای قانون بوده و در عین حال تا پایان سال جاری قانون اجرا نشد.
ثروتی افزود: قرار است این مصوبات را معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی با اعتبار 5 هزار میلیارد تومانی پیش‌بینی شده در بودجه سال 88 اجرایی کند.
بر اساس این گزارش سقف معافیتهای مالیاتی اعمال شده در سال جاری نیز ماهانه 247 هزار تومان و سالانه 2 میلیون و 960 هزار تومان بوده است.

   + مهدی زاده - ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٧ اسفند ۱۳۸٧