سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. بررسی مقایسه‌ای و پیشنهادات مرکز پژوهشها در مورد لایحه هدفمندی یارانه‌ها - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

بررسی مقایسه‌ای و پیشنهادات مرکز پژوهشها در مورد لایحه هدفمندی یارانه‌ها

مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ضمن بررسی مقایسه‌ای لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها، پیشنهاداتی برای اصلاح مفاد این لایحه ارائه داد.


به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهشها، کار گروهی متشکل از اعضای تمامی دفاتر تخصصی این مرکز در پاسخ به درخواست کمیسیون ویژة طرح تحول اقتصادی وسایر کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی ، از حدود 7 ماه پیش همزمان با تشکیل کمیسیون ویژه طرح تحول در مجلس شکل گرفته و با محوریت معاونت پژوهشی ابعاد طرح هدفمند کردن یارانه‌ها را از بعد مبانی، رویکرد و آثار مورد بررسی قرار داده است. ماحصل این اقدام تهیه حدود 11 گزارش بوده که در تعامل با کمیسیون ویژه و کمیسیون‌های تخصصی با حضور کارشناسان دولت، مفاد این لایحه مورد بررسی و مداقه قرار گرفته و به بازنگری در بسیاری از بخش‌های متن لایحه دولت انجامیده است.
پیشنهادهای مرکز پژوهشها در مورد این لایحه حاصل مطالعات متعدد دفاتر تخصصی این مرکز است که کارشناسان آن ضمن حضور در جلسات کمیسیون طرح تحول و سایر کمیسیون‌های تخصصی مجلس و اطلاع از مستندات و دلایل دولت، با تشکیل تیم‌های مطالعاتی و دعوت از اساتید و صاحب‌نظران بررسی جامعی را حول تبعات اجرای طرح تحول انجام داده و پس از تقدیم لایحه نیز با تعیین ارقام و سناریوهای مختلف نسبت به ارائه پیشنهادات خود برای اصلاح لایحه دولت اقدام کرده‌اند. این بررسی‌ها در جلسات متعدد کارشناسی در مرکز با حضور اساتید و صاحب‌نظران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی در نهایت به تهیه متن مقایسه‌ای انجامیده است.
لازم به یادآوری است پیشنهادهای اصلاحی مرکز با تایید رویکرد دولت در حذف یارانه‌های انرژی و هدفمند سازی یارانه‌ها و برای اجتناب از تبعات آن ارائه شده و مورد توافق تمامی دفاتر تخصصی ذی‌ربط بوده است.


_

متن کامل گزارش

   + مهدی زاده - ٦:٤۳ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢٠ بهمن ۱۳۸٧