سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. 5 شرط اساسی ورود سه بانک دولتی به بورس - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

5 شرط اساسی ورود سه بانک دولتی به بورس

 
5شرط اساسى ورود 3بانک دولتى به بورس
درج نام سه بانک ملت، تجارت و صادرات در بورس به 5اقدام اساسی نیاز دارد.
به گزارش فارس، در حالی براساس اصل 44قانون اساسی بانک های دولتی ملت، تجارت، صادرات، رفاه و پست بانک مشمول واگذاری شده اند که درج نام این بانک ها در فهرست نرخ های بورس اوراق بهادار تهران به 5اقدام اساسی نیاز دارد.
بدین ترتیب ابتدا، برپایه بند12 ماده6 و بند15 ماده25 دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار، باید اظهارنظر حسابرسی مستقل بانک ها (سازمان حسابرسی) در خصوص مطلوب بودن سیستم اطلاعات حسابداری و کفایت سیستم کنترل های داخلی بانک ارایه شود.
از سوی دیگر، براساس دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های پذیرفته شده در بورس اطلاعاتی از جمله صورت های مالی حسابرسی شده میان دوره ای 6ماهه منتهی به 31شهریور87 و گزارش حسابرسی شده پیش بینی عملکرد سال مالی آتی ارائه شود.
این در حالی است که ثبت تبدیل نوع بانک ها به «سهامی عام» به همراه اساسنامه جدید مطابق اساسنامه نمونه شرکت های پذیرفته شده در بورس نزد مرجع ثبت شرکت ها باید انجام شود تا براساس ماده 30قانون بازار اوراق بهادار و در چهارمین اقدام، امور مربوط به ثبت سهام نزد سازمان بورس و اوراق بهادار طی شود.
در مرحله پنجم نیز باید امیدنامه به روز رسانی شده بانک ها به بورس ارایه شود.
این در حالی است که بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران در خصوص اقدام اول با سازمان حسابرسی مکاتبه کرده و پیگیر دریافت اظهارنظر حسابرس مستقل هستند.
منبع: روزنامه کیهان- یکشنبه ١٣/١١/١٣٨٧

   + مهدی زاده - ٦:٥۱ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۸٧