سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. نرخ تورم در آذر دو درصد کاهش داشته است - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

نرخ تورم در آذر دو درصد کاهش داشته است

وزیر امور اقتصادی و دارایی خبر داد؛
نرخ تورم در آذر دو درصد کاهش داشته است
حسینی درباره اقدامات کارگروه دولت در خصوص پیگیری تاثیرات بحران مالی جهانی بر اقتصاد کشور اظهار داشت : درپی ان هستیم که ضمن استفاده از روند کاهش قیمت ها آثار رکود جهانی را در صنایع و حوزه های مختلف به حداقل برسانیم. وی گفت : سیاست هایی برای حمایت از بازار سرمایه و تولید تدوین شده است که در هفته آینده اعلام خواهد شد.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت : براساس آخرین گزارش بانک مرکزی تورم " نقطه به نقطه " در آذر در مقایسه با ماه قبل از آن 2 درصد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر،شمس الدین حسینی پس از پایان جلسه هیئت دولت، درباره قیمت نفت در بودجه سال آینده گفت : این میزان کمتر از 40 دلار برای هر بشکه پیش بینی شده است.
وی بابیان اینکه قیمت کالاهای مختلف طی بحران جهانی روند کاهشی دارد افزود :‌در کشور ما نیز این کاهش قیمت ها با وقفه، خود را نشان می دهد. حسینی درباره اقدامات کارگروه دولت در خصوص پیگیری تاثیرات بحران مالی جهانی بر اقتصاد کشور اظهار داشت : درپی ان هستیم که ضمن استفاده از روند کاهش قیمت ها آثار رکود جهانی را در صنایع و حوزه های مختلف به حداقل برسانیم. وی گفت : سیاست هایی برای حمایت از بازار سرمایه و تولید تدوین شده است که در هفته آینده اعلام خواهد شد.
وی بابیان اینکه مجلس با جدیت بررسی طرح تحول اقتصادی را آغاز کرده است ابراز امیدواری کرد : مجلس با صرف وقت بیشتر، هر دو لایحه بودجه سال 88 و طرح تحول اقتصادی را بررسی کند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره مالیات بر ارزش افزوده نیز گفت: جلساتی با تشکل های صنفی داشته ایم و مرحله نخست نام نویسی آنها از بهمن امسال آغاز می شود.وی با بیان اینکه توسعه فعالیت های شرکت های حامی صهیونیسم را در کشور نمی پذیریم گفت : منفعت مادی را ابزار قرار نمی دهیم که از حق فاصله بگیریم. حسینی افزود : لایحه ای در خصوص افزایش سقف معافیت های مالیاتی به دولت داده شده است که در صورت تصویب به مجلس خواهد رفت.

 

   + مهدی زاده - ٧:٤۱ ‎ق.ظ ; جمعه ٢٧ دی ۱۳۸٧