سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. ضرب سکه سى امین سال انقلاب و چاپ تصویر قدس بر اسکناس - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

ضرب سکه سى امین سال انقلاب و چاپ تصویر قدس بر اسکناس

رئیس کل بانک مرکزى اعلام کرد
ضرب سکه سى امین سال انقلاب و چاپ تصویر قدس بر اسکناس
رئیس کل بانک مرکزی از ضرب سکه های یادبود طلا و نقره به مناسبت سی امین سال پیروزی انقلاب و چاپ تصویر بیت المقدس پشت یکی از اسکناسهای رایج کشور خبر داد و به دولت پیشنهاد کرد قیمت دلار در بودجه 88 معادل 950 تومان در نظر گرفته شود.
محمود بهمنی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره نرخ تورم پایان سال گفت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته سعی می کنیم که نرخ تورم پایان سال را حدود 25 درصد حفظ کنیم، این درحالی است که نرخ تورم ماه قبل 5،1 درصد کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه کاهش نرخ تورم در ماههای پایانی سال با توجه به تزریق نقدینگی به دلیل پرداخت حقوق پایان سال و مزایا کمی مشکل خواهد بود، افزود: با انتشار 5 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت و استقراض از مردم سعی می کنیم که تورم پایان سال را کاهش دهیم.
بهمنی پیشنهاد کرد که قیمت دلار در بودجه سال آینده 950 تومان در نظر گرفته شود. وی افزود: گرچه قیمت دلار در بودجه هنوز تعیین نشده اما میانگین قیمت آن در ماه گذشته 950 تا 990 تومان بوده است.
وی میزان مطالبات معوق نظام بانکی را 300 هزار میلیارد ریال ذکر و تصریح کرد: مطالبات باید شناسایی شود، گرچه رقم قابل توجهی از آن وصول شده است.
رئیس کل بانک مرکزی در خصوص کاهش اثرات اجرای طرح تحول اقتصادی گفت: هدفمند کردن یارانه ها امری اجتناب ناپذیر است تا از طریق آن بتوانیم تعدیل درآمدها را داشته باشیم و درآمدی که از این محل حاصل می شود به طبقات پایین تر انتقال یابد.
وی جهش قیمتها در حدود 17 درصد را طبیعی عنوان کرد و گفت: بدون شک پس از واقعی شدن قیمتها، روند نرخها کاهنده خواهد شد.
رئیس کل بانک مرکزی در خصوص پرداخت تسهیلات 60 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی گفت: پرداخت این رقم به بانکها ابلاغ شده است.
بهمنی از ضرب سکه های یادبود طلا و نقره به مناسبت سی امین سالگرد پیروزی انقلاب خبر داد و اضافه کرد: این سکه ها شامل 5 بهار، 5،2 بهار و یک بهار است.
وی بیان کرد: سکه های پنج بهار با تصویر رهبر کبیر انقلاب و پشت آن انقلاب ما انفجار نور بود، دو نیم بهار نیز با طرح دیگر و شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی است و دیگری نیز به شکل کبوتری با آرم جمهوری اسلامی و شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی خواهد بود. به گفته وی کیفیت این سکه ها بیشتر از سکه های فعلی بازار خواهد بود.
رئیس کل بانک مرکزی از چاپ اسکناسهای فعلی در بازار با طرحهای جدید خبر داد و گفت: این اسکناسها به زودی وارد بازار می شود که طرح جدید قدس بر پشت یکی از آنها چاپ خواهد شد.

منبع: روزنامه کیهان روزپنجشنبه مورخ٢۶/١٠/١٣٨٧

   + مهدی زاده - ٧:۳۳ ‎ق.ظ ; جمعه ٢٧ دی ۱۳۸٧