سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. وابستگی به نفت پاشنه آشیل اقتصاد آمریکا - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

وابستگی به نفت پاشنه آشیل اقتصاد آمریکا

آمریکن فری پرس گزارش داد:
وابستگی به نفت پاشنه آشیل اقتصاد آمریکا

نشریه امریکن فری پرس با اشاره به تامین 70 درصد نفت مورد نیاز امریکا از محل واردات نوشت:وابستگی به واردات نفت پاشنه آشیل اقتصاد آمریکا است .


به گزارش خبرگزاری فارس دولتمردان کاخ سفید باید با استفاده از کلیه ابزارها و راهکارها وابستگی کشور را به واردات انرژی کاهش دهند چرا که وابستگی به واردات نفت پاشنه آشیل اقتصاد آمریکا است .
افزایش قیمت جهانی نفت طی ماههای نخست امسال نه تنها آمریکا بلکه سایر اقتصادهای توسعه یافته جهان را تحت فشار زیادی قرار داده بود . افزایش قیمت نفت در اقتصاد امریکا آثار نامطلوبی را به همراه داشت و موجب افزایش قیمت انرژی و رشد قیمت بنزین در این کشور شد .
افزایش قیمت نفت طی سالهای اخیر تنها به نفع شرکتهای بزرگ نفتی آمریکا بوده و این مالیات دهندگان آمریکایی بودند که فشار ناشی از رشد قیمت نفت را تحمل کردند .
ون پیکنز میلیاردر آمریکایی طرحی را ارائه کرده که بر اساس آن آمریکا تا 38 درصد از وابستگی به واردات نفت بی نیاز خواهد شد و این به معنای صرفه جویی 300 میلیارد دلاری در اقتصاد این کشور است .
آمریکا اکنون روزانه 70 درصد نفت مورد نیاز خود را وارد می کند . این رقم در سال 1970 تنها 24 درصد بود . تا سال 1990 بیش از 42 درصد نفت مورد نیاز از منابع خارجی تامین می شد .
بر اساس اظهارات پیکنز ، وابستگی 70 درصدی آمریکا به واردات نفت ، هزینه 700 میلیارد دلاری را بر مردم آمریکا وارد می کند . پیکنز خواستار گسترش نیروگاههای بادی ، خورشیدی و هسته ای در آمریکا به منظور کاهش وابستگی به واردات نفت است . با نصب و راه اندازی توربینهای بادی می توان 22 درصد برق مورد نیاز آمریکا را تامین کرد . با اجرای این طرح ، بخش زیادی از گاز مصرفی در نیروگاهها به بخش حمل و نقل منتقل خواهد شد .
این مساله در ظرف مدت کمتر از 10 سال قابل اجرا است .
پیکنز گفت: در حال حاضر زغال سنگ 50 درصد برق مورد نیاز امریکا را تامین می کند و انرژی هسته ای نیز 20 و گاز طبیعی نیز 22 درصد این رقم را تشکیل می دهند که همه اینها را می توان در بلند مدت با نیروگاههای بادی تامین کرد .

منبع: خبرگزاری فارس مورخ ٢٢/٩/١٣٨٧

   + مهدی زاده - ٦:٠٥ ‎ق.ظ ; شنبه ٢۳ آذر ۱۳۸٧