سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. پذیرش سکه بهار آزادی طرح امام (ره) در بورس کالای ایران - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

پذیرش سکه بهار آزادی طرح امام (ره) در بورس کالای ایران

 درجلسه هیات پذیرش بورس کالا
سکه طلا پذیرفته شد

ایسنا- هیات پذیرش بورس کالای ایران روز گذشته با پذیرش سکه بهار آزادی طرح امام (ره) در بورس کالای ایران موافقت کرد.

 

رییس اداره بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این مطلب گفت: سکه طلا به عنوان چهارمین قرارداد پذیرفته شده در معاملات قراردادهای آتی، فعالیت خود را آذر ماه امسال آغاز می‌کند.
محمود رضا خواجه نصیری با اشاره به اینکه با پذیرش سکه طلا در بورس کالای ایران یکی از آرزوها و نیازهای دیرینه بازار سرمایه ایران به تحقق پیوست، افزود: بسیاری از اقشار مختلف جامعه علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در طلا هستند که راه‌اندازی معاملات آتی سکه طلا این اجازه را به آنان می‌دهد که با اطمینان لازم و بدون صرف هزینه نگهداری، اقدام به معاملات استاندارد سکه طلا کرده و از سود ناشی از سرمایه‌گذاری در این بخش بهره ببرند.
وی امکان سرمایه‌گذاری تا 10 برابر سرمایه برای سرمایه‌گذاران را یکی از مزایای مهم عرضه سکه طلا در بورس کالا اعلام کرد و گفت: بر اساس مصوبه هیات پذیرش بورس کالای ایران، در هر قرارداد 10 سکه طلا (به ارزش 20‌میلیون ریال) معامله خواهد شد که هر سرمایه‌گذار تنها دو‌میلیون ریال به عنوان وجه تضمین اولیه پرداخت خواهد کرد اما از کل منافع تغییرات قیمت سکه بهره می‌شود.
خواجه نصیری ادامه داد: سرمایه‌گذاران در این بازار می‌توانند قرارداد سکه را برای تحویل در دی و اسفندماه سال 87 و اردیبهشت، تیر، شهریور و آبان ماه سال آینده انجام دهند.
وی اظهار کرد: معاملات سکه طلا در بازار آتی این امکان را برای سرمایه‌گذاران فراهم خواهد کرد تا آنان بر اساس انتظارات و تحلیل‌های خود در دوره‌های زمانی متفاوت خریدهای خود را انجام دهند که این موضوع مزیت بزرگی برای سرمایه‌گذاران است.
رییس اداره بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: معاملات آتی سکه طلا فرصت گرانبهایی را برای سرمایه‌گذاران و فعالان این بخش ایجاد می‌کند تا آنان معاملات خود را در شرایط کاملا شفاف و استاندارد انجام دهند.
مشاور مدیرعامل و مجری طرح معاملات آتی نیز با بیان اینکه تمامی شرایط برای آغاز معاملات آتی سکه طلا فراهم شده است، افزود: مراحل اجرایی راه‌اندازی این معاملات اوایل هفته آینده انجام خواهد شد تا معاملات این محصول هر چه سریع‌تر آغاز شود.
احمد رضایی با اشاره به اینکه معاملات آتی یک بازار پرریسک است، اظهار کرد: امیدواریم فعالان بازار به صورت حرفه‌ای وارد این بازار شوند تا شاهد رونق معاملات آتی در کشور باشیم.
مجری طرح معاملات آتی در بورس کالای ایران، جذب سرمایه‌های سرگردان را یکی از مزیت‌های راه‌اندازی معاملات آتی سکه طلا اعلام کرد و گفت: سرمایه‌گذاران در فضایی کاملا استاندارد معاملات خود را انجام خواهند داد که این امر اطمینان آنان را برای سرمایه‌گذاری افزایش می‌دهد.
بنا بر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه، رضایی گفت: با آغاز معاملات آتی سکه طلا علاوه بر شفاف شدن قیمت، جلوی معاملات کاذب و تقلبی این محصول گرفته می‌شود.

   + مهدی زاده - ٧:٤۳ ‎ق.ظ ; جمعه ۱ آذر ۱۳۸٧