سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. سردرگمی بازارهای نفت و طلا - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

سردرگمی بازارهای نفت و طلا

دنیای اقتصاد- گران‌ترین نفت جهان یعنی نفت وست‌تگزاس روز پنج‌شنبه حتی به زیر 55دلار هم سقوط کرد و به این ترتیب نفت اوپک هم ساعاتی زیر 50دلار معامله شد. روز جمعه مقداری از سقوط جبران شد، ولی میانگین قیمت حدود 57 دلار برای نفت وست‌تگزاس و 54 دلار برای نفت برنت بود. طلا نیز حول و حوش 700دلار رفت و برگشت داشت.
 

قیمت نفت در بازارهای نیویورک به کمترین حد از ژانویه 2007 رسید
نفت اوپک به کمتر از بشکه‌ای 50دلار سقوط کرد

گروه بین‌الملل – روز جمعه قیمت نفت پس از چند بار نوسان در حدود 58دلار در هر بشکه ثابت شد. زیرا بازارهای سهام جهان افزایش یافتند.
در معاملات الکترونیکی بورس نیویورک، قیمت نفت خام سبک شیرین برای تحویل در ماه دسامبر پس از آنکه به 96/59دلار رسید، کاهش یافت و در 15/58 دلار در هر بشکه ثابت شد.ارزش آینده قراردادها پس از آنکه به 67/54دلار سقوط کرد، افزایش یافت و به 24/58دلار رسید.جرالد ریک‌بالی، تحلیل‌گر انرژی می‌گوید: «نفت از بازار سهام پیروی می‌کند، اگر وضع بازار سهام بهبود یابد، قیمت نفت نیز افزایش می‌یابد زیرا تصور می‌شود تقاضا برای نفت بهبود یافته است.»سازمان کشورهای صادرکننده نفت که حدود 40درصد از نفت جهان را تامین می‌کند، اعلام کرده است اگر کاهش قیمت نفت ادامه یابد، اواخر این ماه تولید را کاهش خواهد داد.نشست آینده اوپک در هفدهم دسامبر خواهد بود.روز پنج‌شنبه قیمت نفت سقوط کرد و به 67/54دلار در هر بشکه رسید. این کمترین میزان از ژانویه سال 2007 تاکنون بود. این در حالی است که قیمت نفت اوپک نیز کاهش یافت و به 94/49دلار در هر بشکه رسید.قیمت نفت طی چهار ماه گذشته حدود 60درصد کاهش یافته است.در دیگر معاملات بورس نیویورک، قیمت آینده نفت کوره به 87/1دلار در هر گالن رسید. قیمت بنزین کاهش یافت و به 27/1دلار در هر گالن رسید. قیمت گاز طبیعی برای تحویل در ماه دسامبر به 37/6دلار در هر 1000 پای مکعب رسید.در لندن، قیمت نفت خام برنت برای تحویل در ماه دسامبر افزایش یافت و به 81/55دلار در هر بشکه رسید.

   + مهدی زاده - ٦:٢٩ ‎ق.ظ ; شنبه ٢٥ آبان ۱۳۸٧