سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. سقف معافیت مالیاتی 350 هزار تومان در نظر گرفته شده است. - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

سقف معافیت مالیاتی 350 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

براساس لایحه «حقوق و دستمزد» که به زودی به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود، سقف معافیت مالیاتی 350 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
علی اکبر عرب مازار رئیس سازمان امور مالیاتی این مطلب را در حاشیه همایش حسابرسی مالیاتی در گفت وگو با خبرنگاران بیان کرد و گفت: ما لایحه ای را تهیه و به دولت ارائه کرده ایم و فکر می کنم به زودی از سوی دولت به مجلس ارائه گردد.
وی افزود: در حال حاضر سقف معافیت مالیاتی حقوق بگیران 227 هزار تومان است که امسال به 247 هزار تومان می رسد و چنانچه لایحه پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد معافیت مالیاتی در حد 350 هزار تومان خواهد شد. یادآور می شود قانون نظام مدیریت خدمات کشوری سال گذشته با تصویب در مجلس جایگزین نظام هماهنگ پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان دولت شد. در عین حال بحث معافیت حقوق و دستمزد کارکنان در این قانون مغفول ماند و امسال معافیت حقوق و دستمزدها بدون افزایش سقف همانند سال قبل اعمال می شود.
سازمان امور مالیاتی برای رفع این نقص لایحه ای را تهیه کرده که به زودی به مجلس ارائه می شود. وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که تدوین لایحه به تعویق افتاده قانون مالیات بر ارزش افزوده به چه زمانی موکول شد، گفت: سازمان امور مالیاتی در این رابطه پیش نویسی تهیه کرده که آن را به دولت ارائه کرده ایم. براساس این پیش نویس که شامل یک ماده واحده است، قرار است زمان اجرای قانون یک سال به تعویق بیفتد.
وی با تاکید بر این نکته که ما قانون را اجرا می کنیم و قانون به تعویق نیفتاده است، یادآور شد: اگر لایحه ای به مجلس بردند و تصویب شد، به ما تکلیف می شود که برای زمان بعد چه باید کرد.
وی ادامه داد: در حال حاضر قانون در سطح بالاتری اعمال می شود و در رابطه با بسیاری از فعالان اقتصادی قانون اعمال نمی شود.

 

   + مهدی زاده - ٦:۱۸ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٧