سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. اتحادیه بین المللی تعاون خواستار تغییر الگوی اقتصاد بین الملل شد - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

اتحادیه بین المللی تعاون خواستار تغییر الگوی اقتصاد بین الملل شد

معاون ترویج ، آموزش و تحقیقات وزارت تعاون گفت : اتحادیه بین المللی تعاون پس از وقوع بحران مالی در غرب و رکود اقتصادی در جهان با ارسال نامه ای سرگشاده به سران کشورهای عضو گروه "جی هشت" خواستار تغییر الگوی اقتصاد بین الملل شد.

"حسین حسینی نیا" روز چهارشنبه در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار اخبار اقتصادی ایرنا افزود: این اتحادیه از رهبران کشورهای صنعتی جهان خواسته است در شرایطی که دنیا نظاره گر نابودی برخی از ساختارهای پولی جهان است ، حمایت همه جانبه از اقتصاد تعاونی را به عنوان الگوی کسب و کار مطمئن و پایدار به عمل آورند.


وی سپس محتوای این نامه را بسیار با اهمیت ذکر کرد و گفت : در این نامه تصریح شده است که مردم شاهد فروپاشی بعضی از دژهای مستحکم صنعت سرمایه گذاری و بانکداری هستند و از اینکه می بینند رهبران سیاسی جهان به ناچار عهده دار پرداخت مبالغ هنگفت بدهی مالیات دهندگان شده اند تا به نحوی به ثبات بانک ها و بازارهای بورس که از حرص و ولع کار سهامی و سوء مدیریت ناشی از تفکر سود مطلق تا ریشه متزلزل شده اند، یاری رسانند، در شگفتی به سر می برند.
معاون وزیر تعاون از بحران مالی غرب به عنوان یک شمشیر دولبه یاد کرد که جامعه ایران می تواند با تدبیر آثار منفی و تهدیدهای آن را به فرصت تبدیل کند و بخصوص بخش تعاون به عنوان یک بخش مردمی اهمیت خود را بیشتر آشکار کند.
حسینی نیا گفت :خوشبختانه با درایتی که مقام معظم رهبری داشتند این موضوع در سیاست های اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به خوبی پیش بینی شد تا سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی با اجرای قانون سیاست های این اصل به 25 درصد تا پایان پنجمین برنامه توسعه اقتصادی کشور ( سال 1393 ) برسد.
معاون ترویج ، آموزش و تحقیقات وزارت تعاون در ادامه افزود : همانطور که مشاهده می کنیم اکنون اقتصاد بین الملل نیز بخش تعاون را یک الگوی کسب و کار مطمئن و پایدار می داند و پس از ناکامی های اقتصاد سوسیالیزم و ناکارآمدی اقتصاد سرمایه داری ، اقتصاد تعاونی بهترین نوع فعالیت اقتصادی با نظارت مردمی است .

   + مهدی زاده - ٧:۱٧ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٧