سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. شرکتهای نفتی مشق خود را برای واگذاری بنویسند - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

شرکتهای نفتی مشق خود را برای واگذاری بنویسند

رحمانی با انتقاد از عدم آمادگی واگذاری نفتی‌ها در بورس:

شرکتهای نفتی مشق خود را برای واگذاری بنویسند

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت بورس در پاسخ به اظهارات رئیس ستاد اصل 44 شرکت ملی نفت ایران درباره عدم آماده بودن شرایط برای پذیرش و عرضه سهام شرکت‌های نفتی گفت: شرکت های نفتی از فرصت موجود برای نوشتن مشق خود استفاده کنند.

علی رحمانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: رئیس ستاد اصل 44 شرکت ملی نفت ایران در حالی از عدم آمادگی شرایط در خصوص پذیرش و عرضه سهام شرکت‌های نفتی اظهار نظر کرده که باید گفت شرکتهای این مجموعه باید از فرصت‌ موجود برای نوشتن مشقشان استفاده کنند.


وی ادامه داد: زمانی که شرایط بازار سهام برای پذیرش و عرضه شرکت‌های نفتی آماده بود آقایان در این رابطه مشقی ننوشتند و مقدمات پذیرش شرکت ها را آماده نکردند چرا که اراده جدی برای آماده کردن و پذیرش شرکتهای متعدد وزارت نفت در بازار سهام وجود نداشت.
رحمانی افزود: فرصت پذیرش و عرضه سهام شرکت‌های نفتی در دوره‌های گذشته و رونق بورس در حالی از دست رفته و به تعویق افتاده که در شرایط فعلی ، مدیران این شرکت می‌توانند از فرصت‌های موجود برای آماده‌سازی شرکت ها مانند تکنولوژی، شفافیت اطلاعات، اصلاح ساختارهای مالی و نیروی انسانی استفاده کنند تا مقدمات پذیرش شرکت‌های مجموعه نفت آماده شود.
مدیر عامل شرکت بورس خاطرنشان کرد: پذیرش و عرضه سهام شرکت‌های مشمول اصل 44 در حالی انجام می‌شود که واگذاری سهام شرکت‌ها در فرصت مناسبی انجام خواهد شد و این در حالی است که مدیران نفتی و دیگر مجموعه نباید شب امتحانی باشند.
رحمانی تصریح کرد: مجموعه وزارت نفت در شرایطی باید شرکت‌های متعددی را آماده واگذاری در بورس و به صورت مزایده کند که از زمان ابلاغ اجرای اصل 44 تاکنون فقط دو شرکت پتروشیمی فن‌آوران و پالایشگاه نفت اصفهان وارد بورس شده اند و تاکنون از دیگر شرکت‌ها مانند حفاری شمال، پتروشیمی‌ها و پالایشگاههای مشمول واگذاری خبری نشده است.
وی ابراز امیدواری کرد هر چند شرایط چندوقت اخیر بورس از لحاظ معاملات مناسب نیست اما با توجه به گذرا بودن این دوران باید شرایط برای پذیرش شرکت های مشمول اصل 44 و خصوصا" شرکت‌های نفتی مهیا شود.

   + مهدی زاده - ٦:٤٠ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٥ آبان ۱۳۸٧