سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. افزایش 49درصدی حقوق بازنشستگان - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

افزایش 49درصدی حقوق بازنشستگان

وزیر رفاه خبر داد؛
حقوق بازنشستگان 49 درصد افزایش یافته است
وی با بیان اختصاص هزار میلیارد تومان سهام پتروشیمی جم به بازنشستگان کشوری و 400 میلیارد تومان به بازنشستگان لشکری گفت: بازنشستگانی که نخواهند سهام خود را بفروشند می توانند سهام دریافت کنند اما کسانی که قصد فروش دارند یا اصلا" سهام نمی خواهند می توانند به سازمان بازنشستگی وکالت بدهند و وجه نقد آن را دریافت کنند.

 

وزیر رفاه و تامین اجتماعی از افزایش49درصدی میانگین حقوق بازنشستگان کشوری در نظام جدید مدیریت خدمات کشوری نسبت به نظام قبلی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر،عبدالرضا مصری گفت: میانگین حقوق بازنشستگان کشوری در نظام پیشین معادل 307هزار تومان بود که این رقم در نظام جدید به حدود 458هزار تومان رسید که رشدی 49 درصدی را نشان می دهد.

وی افزود:نظام پیشین که بر اساس یک بیست و چهارم میانگین حقوق 2سال پایانی کارکنان بود تا شهریور امسال اجرا می شد که این نظام کاملا حذف شد و از مهر امسال بازنشستگان کشوری و لشکری بر اساس گروه های شغلی حقوق خود را دریافت کردند.

مصری گفت:در نظام جدید گروه ها از یک تا20تعریف شدند و هر گروهی امتیازی خاص دارد به عنوان مثال گروه یک و دو از 4000 امتیاز برخوردارند و این امتیاز برای هر گروه به بالا 500 امتیاز افزایش پیدا می کند تا گروه20 که از 13 هزار امتیاز برخوردار است.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی افزود:مربیان آموزشیار و پژوهشیار 9500امتیاز، دانشیاران 16هزار و استادان 18هزار امتیاز دریافت می کنند؛ همچنین قضات گروه یک 8500و قضات گروه هشت 16هزار امتیاز کسب می کنند و در نهایت همه این امتیازات در 500 ضرب می شود.

وی تصریح کرد: سه امتیاز دیگر مانند مدت حضور در مناطق جنگی،سنوات مدیریتی و سنوات خدمت بیش از سی سال نیز به این امتیازات افزوده می شود.

مصری با اشاره به وجود یک میلیون و چهار صد هزار بازنشسته لشکری و کشوری گفت: در مدت کمتر از بیست روز احکام حقوقی یک میلیون و چهارصد هزار نفر بازنشسته تغییر کرد که این در نوع خود یک رکورد شکنی در انجام تعهدات دولت محسوب می شود.

وی با بیان اختصاص هزار میلیارد تومان سهام پتروشیمی جم به بازنشستگان کشوری و 400میلیارد تومان به بازنشستگان لشکری گفت:بازنشستگانی که نخواهند سهام خود را بفروشند می توانند سهام دریافت کنند اما کسانی که قصد فروش دارند یا اصلا"سهام نمی خواهند می توانند به سازمان بازنشستگی وکالت بدهند و وجه نقد آن را دریافت کنند.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی با بیان اینکه در برآورد جدید، حقوق های دریافتی افزایش داشته است گفت:در نظام جدید بطور میانگین بازنشستگان آموزش و پرورش با 15 درصد از بیشترین افزایش حقوق و اعضای هیئت علمی از کمترین افزایش برخوردار شدند زیرا در سال های قبل افزایش هایی برای هیئت علمی رخ داده بود.وزیر رفاه و تامین اجتماعی از افزایش49درصدی میانگین حقوق بازنشستگان کشوری در نظام جدید مدیریت خدمات کشوری نسبت به نظام قبلی خبر داد.


   + مهدی زاده - ۱٢:۳٦ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٥ آبان ۱۳۸٧