سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. قانون نظام هماهنگ حقوق کارمندان ، آذرماه امسال اجرایی می شود - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

قانون نظام هماهنگ حقوق کارمندان ، آذرماه امسال اجرایی می شود

دولت موظف است تا 15 آذر امسال، آئین نامه های اجرایی "قانون نظام هماهنگ حقوق کارمندان" را تنظیم و به دستگاه های اجرایی ابلاغ کند.
موسی الرضا ثروتی، عضو کمیته اجتماعی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، با بیان اینکه "لایحه مدیریت خدمات کشوری، پس از 3 سال، تنظیم و تدوین شد"، گفت: این لایحه از آذرماه سال 86 برای کارمندان دولت، از مهرماه سال 86 برای بازنشستگان و از یکم فروردین 86، برای قضات بازنشسته و وزارت علوم، اجرایی شد. 

ثروتی افزود: بر اساس یکی از بندهای قانون بودجه سال 87، هر گونه پرداخت از امسال فقط بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری خواهد بود و در همین باره نیز به دولت یک ماه برای نوشتن آئین نامه های اجرایی آن مهلت داده شده است. 

عضو کمیته اجتماعی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، درباره مقدار پرداخت برای بخشی از افزایش ها گفت: 900 میلیارد تومان امسال برای کارکنان دولت و 740 میلیارد تومان برای بازنشستگان پیش بینی شده است و هر گونه افزایش یکباره را در 6 ماهه دوم، جزء دیون دولت محسوب می شود. 

این نماینده مجلس تاکید کرد: زمان اجرای این لایحه از هشتم مهرماه 86 برای بازنشستگان، پانزدهم آذرماه 86 برای کارمندان دولت و یکم فروردین هم برای اعضای هیئت علمی و قضات بازنشسته در نظر گرفته شده است.

ثروتی افزود: معیار هماهنگی حقوق های کل مجموعه کشوری و لشکری، تابع قانون مدیریت خدمات کشوری هستند و به موجب ماده 135 این قانون، حداقل به اندازه مقدار تورم باید حقوق ها و ضریب ها افزایش یابد.
 
عضو کمیته اجتماعی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: این اقدام، پیش تر توسط دولت انجام می شد، ولی اکنون مجلس عهده دار این قانون است. 

ثروتی گفت: برای افزایش حقوق بازنشستگان از سال 86، ضریب 500 در نظر گرفته شد و برای سال 87 هم دست کم به اندازه نرخ تورم باید حقوق این افراد افزایش یابد.
 
این عضو کمیته اجتماعی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، مقدار
افزایش حقوق ها در این قانون را فقط بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری دانست و تفاوت بالاترین حقوق و پائین ترین آن را
7 برابر دانست و گفت: ملاک تعیین حقوق هم، نظام امتیازی از جمله شغل و شاغل و دیگر عوامل از جمله محرومیت، ایثارگری، مدرک تحصیلی و آموزش هایی است که افراد گذرانده اند.
 
ثروتی گفت: این قانون شامل همه سازمان ها به جز وزارت اطلاعات، قضات، شورای نگهبان، نهادهای زیر نظر رهبری، وزارت اطلاعات و نیروهای مسلح است، ولی قضات بازنشسته شامل آن خواهند بود.
 
این نماینده مجلس افزود: البته بر اساس فصل 10، این قانون شامل نیروهای مسلح می شود و حقوق این نیروها، 20 درصد بیشتر از بقیه کارمندان افزایش می یابد و کارمندان وزارتخانه های آموزش و پرورش و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، هم 10 درصد بیشتر از دیگر کارمندان دریافت می کنند.

ثروتی ابراز امیدواری کرد، دولت این قانون را امسال از 15 آذرماه در باره کارمندان به طور کامل اجرا کند"و افزود: مابه التفاوت مدت یک سالی که از اعلام این قانون و اعلام اجرای آن گذشته است، باید پرداخت شود. 

ثروتی گفت: البته این قانون درباره بازنشستگان در حال اجراست، ولی هنوز هم برخی احکام آن صادر نشده است.

به نقل از شبکه خبر

   + مهدی زاده - ٦:٥۱ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸٧