سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. اقتصاد هند الگویی مناسب برای توسعه اقتصادی است - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

اقتصاد هند الگویی مناسب برای توسعه اقتصادی است

نهاوندیان:
اقتصاد هند الگویی مناسب برای توسعه اقتصادی است
تهران - خبرگزاری اقتصادی ایران
اکونیوز: رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: اکنون دیگر هند یک کشور پرجمعیت و فقیر نیست بلکه از روش هند بعنوان یک الگوی توسعه اقتصادی موفق یاد می شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،محمد نهاوندیان در نهمین نمشست شورای بازرگانی ایران و هند با بیان این مطلب افزود: راه بلندی که اقتصاد هند در انتقال از یک اقتصاد متمرکز به اقتصادی متکی بر بخش خصوصی و ایجاد فضای رقابتی پیمود برای تمام محققان درس آموز بوده و دستاوردهای 20 سال گذشته این کشور در فضای اقتصاد جهانی ستودنی است.


وی با تشریح فضای کنونی اقتصاد جهانی گفت: اکنون باید نگاه جدیدی به طراحی مدل مبادلات اقتصادی جهانی انداخت و اگر اشتباهات گذشته اصلاح شوند اقتصاد ایران و هند جایگاه جهانی متفاوتی خوهند یافت.

نهاوندیان با اشاره به اینکه اکنون هند نیازهای وسیعی برای سرمایه گذاری در بخش انرژی دارد و تولید و توزیع برق در این کشور رقم های عظیمی را می طلبد اظهار داشت: شرکتهای ایرانی با توجه به سابقه خود در این زمینه می توانند در اجرای این پروژه ها وارد شوند.

وی ادامه داد: آنچه مهم است اینست که علاوه بر زمینه های تجارت سنتی، باید برای اجرای فعالیت های مشترک در بازارهای جهانی نیز بیاندیشیم لذا بخش خصوصی دو طرف باید از فضای موجود استفاده کنند.

رییس اتاق ایران گفت: نباید تنها امکانات بالفعل را مورد توجه قرار داد، افق آینده کاملا متفاوت از گذشته است و باید قدری دورنگرانه به همکاری ها نگریست.

وی تصریح کرد: نقطه ثقل اقتصاد جهانی از آتلانتیک به سمت شرق در حال حرکت است و ایران و هند می توانند در این انتقال به هم کمک کنند

   + مهدی زاده - ٦:٢٩ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٢ آبان ۱۳۸٧