سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. اقتصاد انگلیس تا یک سال دیگر در بحران باقی می ماند - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

اقتصاد انگلیس تا یک سال دیگر در بحران باقی می ماند

ناظران اقتصادی هشدار دادند:

اقتصاد انگلیس تا یک سال دیگر در بحران باقی می ماند

خبرگزاری فارس : شمار زیادی از تحلیلگران و ناظران اقتصادی در انگلیس با اشاره به روند سریع کند شدن رشد اقتصادی این کشور هشدار دادند بیش از یک سال طول خواهد کشید تا شرایط اقتصادی انگلیس بهبود پیدا کند .

به گزارش خبرنگار فارس در لندن شمار زیادی از تحلیل گران و ناظران اقتصادی در انگلیس با بیان اینکه از روند سریع افت رشد اقتصادی این کشور شوکه شده اند می گویند این امکان وجود دارد بیش از یک سال طول بکشد تا شرایط اقتصادی در این کشور بهبود پیدا کند .
این افراد کاهش بیشتر نرخ بهره را خواستار شده اند .


ریچارد لمبرت مدیر کل مرکز صنایع مشاغل بزرگ در انگلیس در گفتگویی با خبر شبکه چهار تلویزیون انگلیس گفت : سال آینده / سال 2009 / سال خیلی بدی خواهد بود و ما امیدواریم که در سال 2010 شرایط اقتصادی بهتر شود و نرخ بهره پایین تر بیاید البته احتمال بالا رفتن میزان مالیات وجود خواهد داشت .
وی افزود : وضعیت مشاغل بد شده است و یک وضعیت هشدار دهنده ای درباره نظام بانکی به وجود آمده است .
جورج بالکی اقتصاددان ارشد انگیسی نیز در گفتگویی با این بخش خبری گفت: این امکان وجود دارد که بیشتر از یک سال طول بکشد تا وضعیت اقتصادی بهبود پیدا کند و پیش از اینکه اوضاع اقتصادی بهبود پیدا کند ما با نرخ بالاتری از بیکاری روبرو خواهیم شد .
همچنین الستر دارلینگ وزیر خزانه انگیس در گفتگو با این بخش خبری گفت: با توجه به کاهش اعتبار مالی ، مشکل مربوط به بازار مسکن و بهای بالای انرژی در این کشور ، وجود مشکلات اقتصادی کنونی موضوع شگفت آوری محسوب نمی شوند و نکته اصلی اکنون در اینجاست که باید از اقتصاد حمایت کنیم و دولت نیز اکنون سرگرم انجام همین کار است .
الستر دارلینگ در پاسخ به این سوال که چه پیامی را برای مردم این کشور در مقابله با بحران مالی دارد ، گفت : شرایط اقتصادی برای همه مردم دشوار خواهد بود ، اما ما به مردم کمک خواهیم کرد ، ما اقداماتی را برای کمک به مردم در مقابله با این بحران مالی اتخاذ کرده ایم ، برای مثال مالیات ها را کاهش داده ایم و بر میزان کمک های مالی دولتی افزوده ایم .
وزیر خزانه انگلیس همچنین افزود : من معتقدم ما قادر خواهیم بود تا از این طوفان اقتصادی عبور کنیم ، بهای نفت در چند هفته گذشته به نصف کاهش پیدا کرده است و این نشانه خوبی به شمار می رود ، برای بهبود اوضاع مدت زمانی طول خواهد کشید ، اما ما از عهده آن برخواهیم آمد .
گفتنی است مرکز صنعت مشاغل بزرگ در انگلیس با بیان این مطلب که ارقامی که درباره کندی رشد اقتصادی در این کشور بیان شده اند بدتر از آنچه که پیش بینی می شد هستند ، خواستار این شده است که اعضاء کمیته سیاست پولی بانک مرکزی انگلستان در اجلاس آینده خود ، یک کاهش 5 دهم درصدی را در نرخ بهره به وجود آورند .
برایان هیلیارد از مقام های مسئول در مرکز صنایع مشاغل بزرگ در انگلیس گفت : شرایط کنونی تاکید محکمی است بر اینکه اقتصادمان وارد یک رکود اقتصادی می شود و این مسئله بیان کننده لزوم کاهش نرخ بهره است .
وی افزود : ما معتقدیم که بانک مرکزی انگلستان اینگونه عمل خواهد کرد و نرخ بهره را کاهش خواهد داد و ما پیش بینی می کنیم که نرخ بهره تا اواسط سال آینده / سال 2009/ به 2 ممیز 5 دهم درصد برسد .
گفتنی است نرخ کنونی بهره در این کشور برابر با 4 ممیز 5 دهم درصد است.
شرایط بد اقتصادی در انگلیس نگرانی تحلیل گران و ناظران اقتصادی را در ارتباط با دورنمای اقتصادی این کشور به همراه داشته است .
آمیت کارا که یک تحلیل گر اقتصادی است درباره نرخ بهره گفت : این احتمال وجود دارد که نرخ های بهره تا اواسط سال آینده به حد 3 دهم درصد کاهش پیدا کنند و ریسک هایی وجود دارند مبنی بر اینکه رکود اقتصادی انگلستان به یک رکود بسیار شدید تبدیل شود .
هیو پیم که ویراستار و تحلیل گر اقتصادی در بی بی سی است ، در باره وضعیت بد اقتصادی در این کشور گفت : آمار و ارقام در باره وضعیت اقتصادی ترس و واهمه هایی را به وجود آورده اند مبنی بر اینکه احتمال دارد ما در یک رکود اقتصادی مشابه وضعیت رکود اقتصادی ای که در دهه 1990 رخ داد و نرخ بیکاری به 3 میلیون نفر رسید ، قرار بگیریم .
وی افزود : بعید به نظر می رسد که رکود اقتصادی این کشور فقط یک رکود تکنیکی باشد و احتمال دارد این رکود برای یک یا چند سال بیشتر ادامه داشته باشد ، اما تفاوت در این است که نرخ بهره در حال حاضر خیلی پایین تر از نرخ بهره در دهه 90 است .
چارلی بین مقام مسئول در امور بانکداری نیز در این زمینه گفت : عدم وابستگی بانکی و توانایی بانکی در تعیین سیاست پولی بدین معناست که این کشور اکنون در موقعیتی قرار دارد که بهتر از موقعیت اقتصادی در دهه 1990 است .
از سوی دیگر ، سیاستمداران انگلیسی نیز از دولت حزب کارگر انگلیس برای نحوه اداره این بحران مالی انتقاد کرده اند .
دیوید کامرون رهبر حزب محافظه کار انگلیس گفت : امروز روزی است که رکود اقتصادی واقعیت پیدا کرده است ، به ما 10 سال گفته شده بود که دیگر سقوط اقتصادی نخواهیم داشت ، اما امروز با آن روبرو هستیم.
کامرون افزود : دولت حزب کارگر پولی را برای روزهای مورد نیاز کنار نگذاشته است ، اکنون آن روز فرا رسیده است که به پول ذخیره نیاز داریم ، اما پولی کنار نگذاشته شده است .
کامرون گفت : ما از این بحران مالی عبور خواهیم کرد و آن را پشت سر خواهیم گذاشت ، اما نیاز داریم به اینکه تغییراتی در نظام اقتصادی مان ایجاد شوند .
وی همچنین حمایت بیشتر مشاغل را برای کمک به حل بحران اقتصادی کنونی خواستار شد .
حزب لیبرال دمکرات انگلیس نیز کاهش در نرخ بهره و کاهش در میزان مالیات را برای خانواده های فقیر خواستار شده است .
نیک کلگ رهبر حزب لیبرال دمکرات انگلیس گفت : آمار منتشر شده در باره وضعیت بد اقتصادی نشان می دهند که بحران اعتباری خیلی سخت تر و سریعتر از آنچه که پیش بینی می شد در حال وارد کردن ضربه به اقتصاد این کشور است .

   + مهدی زاده - ۱:٠۱ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٦ آبان ۱۳۸٧