سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. امکان بازنشستگی کارگران و کارکنان واحدهاى تولیدى با 25سال سابقه بیمه - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

امکان بازنشستگی کارگران و کارکنان واحدهاى تولیدى با 25سال سابقه بیمه

یئت وزیران تصویب کرد:
امکان بازنشستگی کارگران و کارکنان واحدهاى تولیدى با 25سال سابقه بیمه
با اصلاح مصوبه دولت مبنی بر بازنشستگی کارگران و کارکنان واحدهای صنعتی با 25 سال سابقه بیمه ،کارگران و کارکنان واحدهای تولیدی نیز با سابقه پرداخت حق بیمه بیش از 25سال می توانند بازنشسته شوند.

دولت با بازنشستگی کارگران و کارکنان واحدهای  تولیدی با سابقه پرداخت حق بیمه بیش از 25سال همچون کارگران واحدهای صنعتی موافقت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، با تصویب وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک و تایید رئیس‌جمهور، آیین‌نامه اجرایی ماده 10 قانون تنظیم بخشی از مقررات تسهیل و نوسازی صنایع کشور و اصلاح ماده 113 قانون برنامه سوم توسعه موضوع تصویب‌نامه 27/2/1383هیئت وزیران اصلاح شد.
بدین ترتیب، از این پس کارفرمایان واحدهای صنعتی و تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری از وزارت صنایع یا سایر مراجع قانونی با ارائه مدارک زیر به سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی (حسب مورد) می‌توانند درخواست بازنشستگی هر یک از کارکنان باسابقه پرداخت حق بیمه بیش از 25 سال را کنند:
1- قرارداد استخدام (مطابق ضوابط قانون کار) یک نفر کارگر جدید (جایگزین) که نام او در فهرست بیمه شرکت درج شده باشد.
2- پرداخت 50 درصد مابه‌التفاوت کسورات شخصی که تقاضای بازنشستگی او ارائه شده است. 

در مصوبه مورخ 27/2/1383 بازنشستگی کارگران و کارکنان با 25 سال سابقه بیمه فقط شامل واحدهای صنعتی شده بود که دولت در مصوبه جدید، کارگران و کارکنان واحدهای تولیدی را نیز مشمول این مقررات ساخته است. بر اساس آیین‌نامه اجرایی فوق‌الذکر همچنین تعداد ماه‌های سنوات باقی‌مانده با کسر «جمع ماه‌های اشتغال بالقوه تا زمان بانشستگی قانونی» از «جمع ماه‌های سابقه پرداخت حق بیمه» تعیین می‌شود. نحوه مابه‌التفاوت کسورات سنوات باقیمانده نیز از ضرب «حقوق و مزایای متوسط آخرین 12ماه مأخذ پرداخت حق بیمه» (نرخ حق بیمه قانونی) در «تعداد ماه‌های سنوات باقیمانده» محاسبه می‌شود.

این مصوبه در تاریخ 27/7/1387 به تایید رئیس‌جمهور رسیده است.

   + مهدی زاده - ٦:٢٠ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۳٠ مهر ۱۳۸٧