سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

 

احمدی نژاد:
افراد دهک‌های پایین جامعه 45 تا 70 هزار تومان یارانه دریافت می‌کنند
رئیس جمهور گفت: با اجرای طرح تحول اقتصادی، دهک‌های پایین هر نفر 45 تا 70 هزار تومان یارانه دریافت می‌کنند که به دهک‌های پایین روستاهای محروم به هر نفر 60 تا 70 هزار تومان و به سه دهک دوم 45 تا 50 هزار تومان یارانه داده می‌شود.
           
 

به گزارش باشگاه خبرنگاران محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در گفت‌وگوی مستقیم با مردم که از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی پخش شد، در پاسخ به این سؤال که چهارمین سفر شما به مقر سازمان ملل چه وجهتمایزی با سه سفر قبلی شما داشت و دستاوردهای این سفر برای ایران چه بود، اظهار داشت: یک ملت برای زندگی عزتمندانه نیازمند لوازمی است به خصوص ملت ایران که یک ملت آرمانی است و برای دنیا حرف‌های بسیاری دارد.
وی افزود: لازمه عزتمند زیستن و پیشرفت حضور در عرصه‌های مختلف است، به خصوص در جهان امروز که همه مردم از یکدیگر اثر می‌پذیرند و نیازمند یکدیگر هستند.


رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: بیش از 100 سال است که دنیا درگیر یک مبنای نظری است که همه ابعاد مختلف دنیا را تحت تأثیر خود قرار داده و امروز آثار این تأثیرات را مشاهده می‌کنیم و ملت ایران نمی‌تواند این اندیشه‌ها را بپذیرد و آنها در تلاشند تا این مبانی نظری و اندیشه‌های خود را به ملت‌های مختلف به خصوص ملت ایران القا کنند.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه سازمان ملل از مراکز اصلی تبادل‌نظر در دنیا است گفت: سازمان ملل باید بهترین مکان برای تصمیم‌گیری جهان باشد و مجمع عمومی سازمان ملل فرصت مناسبی است تا در آن حرفها گفته شود و حرفهای دیگران نیز شنیده شود و دولت نهم این فرصت را به خوبی شناخت و برای آن برنامه‌ریزی کرد.
وی با اشاره به اولین سفر خود به مقر سازمان ملل گفت:‌ کشورهای غربی پیش از سفر اول ما به سازمان ملل به گونه‌ای تبلیغ کرده بودند که آنها حاکم جهان هستند و هیچکس در مقابل آنها حرفی برای گفتن ندارد و به صراحت نیز می‌گفتند که کار ملت ایران تمام شده است و حتی فشارهای سنگینی را در قضیه هسته‌ای به ایران وارد می‌کردند و محور تمامی سخنان من در جهت شکستن این فضا بود.
رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: کشورهای غربی با طراحی رسانه‌ای کاری کردند که ملتها قادر به اظهارنظر نباشند.
احمدی‌نژاد به سومین سال سفر خود به مقر سازمان ملل اشاره کرد و افزود: سومین سفر ایران به سازمان ملل برای قرار دادن علامت سؤال بر روی کارهای جهان بود و در سفر امسال نیز وارد یک بحث تئوریک شدیم و در کنار آن، هدف ما ارتباط با مردم آمریکا بود.
وی با بیان اینکه در آمریکا نظر ملت تأثیری بر کارهای حاکمیت ندارد گفت‌: نظر 15 گروه ضد جنگ آمریکا این است که کارهای دولت آمریکا مورد قبول مردم نیست.
رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه چند قدرت محدود سازمان ملل را در اختیار گرفتند گفت: این بحث که باید این ساختار را برهم بزنیم یکروزه محقق نمی‌شود چرا که ساختار سازمان ملل یکروزه شکل نگرفته است و یکروزه نیز از بین نمی‌رود.
احمدی‌نژاد در ادامه اظهار داشت: در سال اول سفر ما به نیویورک بحث‌های خصوصی با حرفهایی که در بیرون مطرح می‌شود فاصله بسیاری داشت و خیلی از کشورها حرفهای من را خطرناک می‌دانستند اما امروز فضا عوض شده و حتی سخنرانی‌های تند دشمنان ما کاهش یافته است و کشورهای کوچک نیز امروز تهدیدات کشورهای غربی را مسخره می‌کنند.
وی افزود: با ایستادگی ملت ایران این بت‌ها در ذهن ملتها فرو ریخت و امروز بیان سخنان انتقادآمیز از قدرت‌های بزرگ در جهان افزایش یافته است.
رئیس جمهور در ادامه به عضویت ایران در سازمان ملل متحد اشاره کرد و افزود:‌ ورود ایران به سازمان ملل باعث شکست قدرتهای بزرگ است. ما برای امتحان سازمان ملل متحد این درخواست را دادیم، اگر آن‌ها موافقت کنند که ما در شورای امنیت از حقوق کشورهای مظلوم دفاع می‌کنیم و این شکستی برای آن‌هاست ولی اگر اجازه ندهند، دموکراسی آن‌ها زیر سؤال می‌رود و در هر دو صورت ما موفقیم.
احمدی‌نژاد در بخش دیگری از این مصاحبه خبری در پاسخ به سؤالی در خصوص ایجاد دفتر روابط ایران و آمریکا در ایران و اینکه آمریکا اجازه ایجاد این دفتر را داده است گفت:‌ ما باید اجازه بدهیم نه آمریکایی‌ها. این دفتر اصلاً موضوعیتی ندارد و مهم این است که اندیشه سلطه‌گری آمریکایی به پایان راه خود رسیده و ناچار از تغییر رفتار است.
وی افزود: اگر آمریکا تغییر رفتار ندهد امواج جهانی آنها را زیر پا له خواهند کرد، لذا باید برای نجات خود تغییر رفتار دهند. و یکی از این تغییر رفتارها در خصوص ایران است چرا که ایران یک قطب اصلی تأثیرگذار سیاسی و فرهنگی در جهان است و تنها ملتی که برای شرایط امروز جهانی حرفهای نو با مبانی مستحکم و انسانی دارد ملت ایران است و ملتهای دیگر نیز هرچند حرف دارند اما نمی‌توانند آنها را مجتمع کرده و بیان کنند چرا که بلندگویی در دستشان وجود ندارد.
رئیس جمهور در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص افتتاح دفتر حافظ منافع آمریکا در ایران خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در ایران دفتر حافظ منافع دارند که آن سفارت سوئیس است اما در خصوص ایجاد دفتر حافظ منافع مستقیم آمریکا در ایران آنها حرفی زدند که خودشان دنبال نکردند و به نظر می‌رسد منتظر تحولات انتخاباتی خود هستند.
احمدی‌نژاد افزود: آنچه مسلم است اینکه در مردم آمریکا یک مطالبه جدی شکل گرفته است که آن دو وجه دارد یکی از وجوه آن اصلاح رفتار غلط آمریکا با ایران و وجه دیگر توسعه روابط آمریکا با ایران است.
وی با تأکید بر اینکه فشار مردم آمریکا بر روی دولتمردان این کشور برای تغییر رفتار درباره ایران بسیار زیاد است گفت: مردم آمریکا منطق ملت ایران را پذیرفته‌اند.
رئیس جمهور در پاسخ به سؤال دیگری مبنی براینکه موضع ما نسبت به دولت بعدی آمریکا چیست و آیا با روی کارآمدن افراد متفاوت موضع ما تغییر خواهد کرد یا خیر گفت:‌ موضع ما ثابت است چرا که اصل ما مبنی بر ارتباط بر اساس احترام متقابل و عدالت اصلی ثابت است و فرقی نمی‌کند چه کسی برسر کار بیاید.
احمدی‌نژاد در خصوص اظهارات اوباما مبنی بر اینکه اگر بر سر کار بیاید با ایران مذاکره خواهد کرد اظهار داشت: این سخنان اوباما به این علت است که او متوجه شده این سخنان رأی می‌آورد چرا که مطالبه مردم است، لذا آنها که باهوشتر هستند همراه مردم حرف می‌زنند تا رأی‌شان بالا برود.
وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه سخنان پیشین شما در خصوص تحول در رابطه ایران با آمریکا چه زمانی رخ خواهد داد گفت:‌ تحول اصلی به نظر من اتفاق افتاده است چرا که بحث دیپلماسی عمومی یعنی ارتباط با مردم آمریکا تا حدود زیادی برقرار شده است.
رئیس جمهور کشورمان اضافه کرد: ملت آمریکا فهمیده است که دولتمردان این کشور 30 سال به آنها دروغ گفته‌اند لذا بشدت علاقمند به توسعه روابط با ایران هستند.
احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: شکل ظاهری این تحول نیز متناسب با میزان هوشمندی دولتمردان آمریکا سرعتش تنظیم خواهد شد.
وی در پاسخ به این سؤال که شما پیشنهاد مناظره با نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا را مطرح می‌کنید و در مقابل اوباما پیشنهاد مذاکره را مطرح می‌کند، در نهایت کدامیک از این روش‌ها دنبال خواهد شد گفت: با گذشت زمان متناسب با شرایط اقدام مقتضی را انجام خواهیم داد.
رئیس جمهور کشورمان در خصوص عدم حضور رئیس جمهوری آمریکا در هنگام سخنرانی وی در سازمان ملل متحد گفت: این نشاندهنده ادب و رفتار آنها است که شاید حوصله یا تحمل صحبتهای دیگران را ندارند و این برای ما مهم نیست اما ما از شنیدن دیگران نگرانی نداریم.
احمدی‌نژاد افزود: این اقدام رئیس جمهور آمریکا بازخورد منفی داشت و روزنامه‌های این کشور این حرکت را اقدامی منفی و ضعیف توصیف کردند.
وی در پاسخ به این سؤال که برخی معتقدند حل بسیاری از مسائل سیاست خارجی کشورمان و مسائل اقتصادی در گرو حل‌وفصل مسائل با آمریکا است گفت: این دنیا دنیای مسائل است و در هر مرحله پیشرفت و تکامل مسئله‌ای در همان سطح وجود دارد لذا این گفته درست نیست که حل مشکلات ما در گرو حل مسائل با آمریکا است.
رئیس جمهور تأکید کرد: آمریکایی‌ها نمی‌توانند خود را اداره کرده و کشور خود را نجات دهند چه برسد به اینکه کشوری دیگری را نجات دهند چه آنکه در کشورهایی که رفته‌اند کارنامه‌هایشان مشخص است و به عنوان نمونه در آسیای شرقی با یک مبادله بانکی همه ثروت مردم این کشور را با خود بردند و الآن نیز معلوم شده است که اینها نمی‌توانند خود را اداره کنند.
احمدی‌نژاد تأکید کرد: ملتی موفق است که متکی بر توانمندی خود حرکت کند البته تعامل و تبادل سازنده نیز داشته باشد.
وی یادآور شد: تعامل و تبادل سازنده با سایر کشورها اصل نیست بلکه مکمل است و اصل حرکت و اراده خود مردم است که ماندگار است.

*منحنی تورم در کشور سرازیری است

رئیس جمهور در خصوص مسائل اقتصادی و تورم خاطرنشان کرد: در 6 ماهه اخیر رشد نقدینگی در کشور صفر و در بعضی مقاطع منفی بوده است اما تورم نیز داشته‌ایم.
وی با بیان اینکه تورم علت‌های دیگری هم دارد گفت: اقتصاد نیازمند نقدینگی است و مهم این است که این نقدینگی در کجاها حرکت کند چرا که اگر این نقدینگی درست بچرخد، مفید خواهد بود.
رئیس جمهور با بیان اینکه نقدینگی در کشور ما به نسبت به رشد اقتصادی بالا نیست خاطرنشان کرد: با این وجود شبکه مدیریت و تنظیم نقدینگی ما دچار نقش اساسی است که یکی از محورهای تحول اقتصادی رفع این نقص‌ها است.
احمدی‌نژاد افزود: مأموریت‌های که در نظام پولی تعریف شده بود به درد اقتصادی که می‌خواست رشد 7، 8 و یا 9 درصدی داشته باشد نمی‌خورد چرا که مأموریت‌های کلی بود.
وی با اشاره به اینکه یک بخش تورم ساختاری و بخش دیگر وارداتی است ادامه داد: در همین 6 ماهه اخیر به لحاظ وزنی واردات کشورمان 11 درصد کاهش داشت اما به لحاظ ارزشی 28 درصد افزایش داشته است چرا که قیمتها در دنیا بالا رفته است و این به داخل کشور منتقل می‌شود.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه بخشی از تورم نیز مربوط به شبکه تنظیم نقدینگی است گفت: نباید رقم سنگینی دست عده‌ای برود و آنها به موقع پرداخت نکنند.
احمدی‌نژاد در پاسخ به این سؤال که این گردن‌ کلفت‌های اقتصادی چه کسانی هستند و آیا نام آنها گفته خواهد شد یا خیر اظهار داشت: تصمیم گرفته شده است که به آنهایی که مبالغ کلان می‌گیرند و پرداخت نمی‌کنند ابلاغ شده و برای پرداخت بدهی زمان داده شود و اگر این بازپرداخت صورت نگرفت، از آن‌ها شکایت شده و این شکایت در روزنامه‌ها چاپ شود.
وی در پاسخ به این سوال که این افراد حقیقی هستند یا حقوقی؟ گفت:‌ عمده آن‌هایی که مشکل دارند، حقیقی هستند، البته برخی از حقوقی‌ها، ماهیتشان حقیقی است چه آنکه مثلا خانواده‌ای شرکتی تأسیس می‌کند و اعضای خانواده رئیس و معاون و ... این شرکت می‌شوند.
رئیس جمهور با بیان اینکه برای حل این مشکل به سنگرهای آخر رسیده‌ایم اظهار داشت: بانکها نیز در این زمینه خوب همکاری می‌‌کنند و با راه‌اندازی بانکداری الکترونیکی که در حال اتفاق افتادن است بسیاری از این مشکلات کنار خواهد رفت.
احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با شاره به اینکه منحنی تورم در کشور یک منحنی سرازیری است گفت: قیمت مسکن به عنوان یک مسئله عمده در حال حرکت رو به پایین است.
وی در پاسخ به این سؤال که عده‌ای معتقدند که این ریسک وجود دارد که طرف عرضه در بحث مسکن دچار مشکل شود گفت: گزارشات می‌گوید که تولید مسکن رشد دارد و پروانه‌های صادره در این بخش در 6 ماهه اخیر 27 تا 28 درصد نسبت به 6 ماهه مشابه سال قبل رشد داشته است.
رئیس جمهور با بیان اینکه خوشبختانه مشکلات مالی مسکن مهر حل شده است گفت: تا سه چهارسال آینده سالانه یک و نیم میلیون واحد باید در کشور ساخته شود تا هم به نیازهای انباشته شده و هم به نیازهای جدید پاسخ داده شود.
احمدی‌نژاد گفت: کار احداث مسکن در روستاها بسیار خوب جلو رفته و نزدیک 500 هزار واحد مسکونی در همین دولت ساخته شده و 300 هزار واحد مسکونی در دست ساخت است اما فشار در شهرهای بزرگ بود که خوشبختانه قیمت در حال پایین‌ آمدن است.
وی باتأکید براینکه ما به دنبال آسیب‌ دیدن سرمایه‌گذاری در بخش مسکن نیستیم گفت: می‌خواهیم مشکل سوداگری در بخش مسکن را حل کنیم لذا به بخش بادکنکی مسکن فشار می‌آوریم. ولی انتظار نداریم که قیمت مسکن به یکباره پایین بیاید چون در بخشهای دیگر به مشکل برمی‌خوریم.

* میزان ذخیره ارزی کشورمان در طول تاریخ بی‌سابقه است

وی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص ذخایر ارزی کشورمان گفت: ذخایر ارزی کشور بسیار بالا و در تاریخ کشورمان بی‌سابقه است و ما برای چند سال آینده حتی اگر هیچ فروش نفت نداشته باشیم ذخیره ارزی داریم.
رئیس جمهور در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به ابهاماتی که مطرح می‌شود امکان این وجود دارد که در آینده نزدیک گزارشی از حساب ذخیره ارزی به مردم داده شود؟ گفت:‌ در این موضوع ابهامی وجود ندارد و برخوردهایی که صورت می‌گیرد متأسفانه سیاسی است. کسانی هستند که مسئول بوده‌اند و می‌دانند که با چه دقتی از این ذخایر مراقبت می‌شود و چه سلسله مراتبی برای برداشت از ذخایر ارزی وجود دارد.
احمدی‌نژاد تأکید کرد:‌آنها می‌دانند که ما نمی‌توانیم هیچ‌وقت عدد ذخیره ارزی را اعلام کنیم چرا که جزو اصرار یک کشور است لذا بازی‌هایی که صورت می‌گیرد بازی‌های سیاسی است.
وی افزود: هیچ کسی به جز از راه مصوبه قانونی نمی‌تواند یک دلار و حتی یک تومان از حساب ذخیره ارزی برداشت کند و مصوبات قانونی نیز اعلام می‌شود.

*طرح تحول اقتصادی نباید با مسئله انتخابات گره بخورد

احمدی نژاد در خصوص تأثیرات لطمه خوردن اقتصاد جهانی بر اقتصاد کشورمان و تدابیر دولت در این موضوع، گفت: امروز سه‌شنبه بحث مفصلی در شورای راهبردی اقتصادی دولت در این باره انجام شد و در 4 بخش کمیته‌هایی در این زمینه مأمور شدند تا اقداماتی را انجام دهند.
وی افزود: البته با توجه به اینکه حجم معاملات کشورمان به نسبت اقتصادمان بالا نیست، آسیب‌هایمان نیز در این موضوع کمتر و مانند گلستانی در وسط آتش است.
رئیس‌جمهور کشورمان با بیان اینکه یکی از وظایف کمیته‌های یاد شده، صیانت از ذخایر ارزی کشورمان است،‌ گفت: از دیگر وظایف کمیته‌های مذکور این است که امکاناتی فراهم شود تا زندگی و دارایی‌های ایرانیان خارج از کشور آسیب نبیند و آن‌ها بتوانند منابعشان را به ایران بیاورند.
احمدی‌نژاد ادامه داد: همچنین ما به دنبال راه‌هایی جدا از نظام اقتصادی فعلی جهان هستیم تا با دیگران بحث کنیم چرا که نظام مالی و اقتصادی فعلی در حال زمین خوردن است و روال زمین‌خوردن آن آغاز شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از مردم و بدنه و هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به دلیل همکاری در طرح تحول اقتصادی،‌اظهار داشت: هر چه قدر این طرح را زودتر اجرا کنیم بهتر است. برخی در این باره نگرانی دارند اما جای نگرانی وجود ندارد چرا که ما باید از این جوی بگذریم و اگر دستهایمان را به هم داده و با هم از آن پرش کنیم، با نشاط عبور خواهیم کرد و آْسیب نمی‌بینیم.

*اسامی گردن‌کلفت‌های اقتصادی را در روزنامه‌ها منتشر می‌کنیم

احمدی‌نژاد در پاسخ به این سؤال که آیا باید ثبات داشته باشیم گفت: ثبات در برنامه لازم است و هر فردی که آمد باید همان برنامه را جلو ببرد و برنامه مهمتر از سیستم است و ما چون به برنامه‌ای عمل می‌کنیم می‌توانیم افراد را ارزیابی کنیم در حوزه اجرای تغییرات سیستمی کمتر است و تصمیمی که توسط دولت گرفته می‌شود و همخوانی با افراد ندارد دولت را با مشکل مواجه می‌کند.
وی با اشاره به طرح بنگاههای زودبازده در دولت نهم و انتقادات مطرح شده نسبت به این طرح گفت: هیچ اقتصاددانی نیست که در شرایط فعلی که نرخ بیکاری بالا است بنگاههای زودبازده را به عنوان یک کار عالمانه به رسمیت نشناسد و این بنگاهها پرکننده بسیاری از خلاء‌ها هستند.
رئیس جمهور در ادامه افزود: کشورهایی که می‌خواهند جهش اقتصادی داشته باشند و اقتصاد را در مناطق گوناگون توزیع کنند نیاز به ابزاری همچون بنگاههای زودبازده دارند و تفاوت بنگاههای زودباده در کشورهای بزرگ و ایران این است که در کشورهای بزرگ برای تأسیس بنگاهها سرمایه‌های بسیاری مصرف می‌شود اما در ایران از امکانات موجود برای تأسیس بنگاه‌ها استفاده شده است.
احمدی‌نژاد به انحراف 4/1 درصدی بنگاههای زودبازده اشاره کرد و افزود: این میزان انحراف بسیار خوب است و حاصل عملکرد درست دستگاه‌ها و بدنه بانکی کشور است و انحراف 8/37 درصدی یک عدد اولیه بود که علت اعلام آن را نمی‌دانم.
وی با اشاره به اینکه برخی با انگیزه‌های مختلف به تخریب دولت و دستآوردهای آن می‌پردازند گفت: امروز عده‌ای با انگیزه‌های مختلف همه فضاها را آلوده می‌کنند و مدام حرفهای خود را نیز تکرار می‌کنند و به دولت تهمت می‌زنند که ذخیره ارزی را جارو کرده است، درحالی که هیچ دولتی میزان ذخیره ارزی خود را اعلام نمی‌کند و این افراد می‌خواهند همه چیز را لجن‌مال، سیاه و منفی جلو دهند به همین خاطر بنگاه‌های زودبازده را زیرسؤال می‌برند در حالی که ما به طور مستند اسامی افرادی را که به سرکار رفته‌اند داریم.
رئیس جمهور در ادامه خطاب به این افراد اظهار داشت: برخی با بیان این حرفها و زدن تهمت‌های مختلف به دولت در بحث بنگاههای زودبازده اسم‌های دیگری را مطرح می‌کنند تا متخلفان اصلی را پنهان کنند که در دمکراسی آنها این رفتارها درست است و تهمت و توهین به دولت را برای رسیدن به قدرت قبول دارند و ما نیز وقتی برای پاسخگویی به این حرفها نداریم.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه ما در حال پاکسازی ریشه‌ای متخلفان بزرگ هستیم اظهار داشت: آنها تلاش می‌کنند تا بر سر افراد متخلفی که با قدرت ارتباط دارند سرپوش بگذارند و ما به افرادی که معوقه‌های بالایی دریافت کرده‌اند نامه نوشته‌ایم و اگر این معوقه‌ها را پس ندهند اسامی آنها را در روزنامه‌ها منتشر می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه در دولت نهم 1500 بنگاه زودبازده تشکیل شده است گفت: آنهایی که بنگاههای زودبازده را زیر سؤال می‌برند با بیان اسامی دیگری می‌خواهند مبارزه با گردن کلفت‌ها را منحرف کنند اما بدانند که ما با استحکام جلو می‌رویم و می‌دانیم چه افرادی وام گرفته‌اند و حتی ریالی از آن را در بخش تولید هزینه نکردند.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به طرح مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد و اظهار داشت: ما نمی‌خواهیم با اجرای این قانون بر مردم فشار وارد شود و از مجلس هم خواسته‌ایم که در این راستا میزان این مالیات را پایین قرار دهد و انشاالله با همین 3 درصد کشور را آباد می‌کنیم.
احمدی‌نژاد در مورد طرح تحول اقتصادی نیز گفت: استقبال از این طرح بسیار بالا است و 63 میلیون نفر فرم تغییر و تحول اقتصادی را پر کرده‌اند و بزرگترین رفراندوم اقتصادی تاریخ اجرا شد و مردم با این طرح همراهی دارند و دوست دارند کشورشان به خوبی پیشرفت کند و به همین خاطر از مردم تشکر می‌کنم.
وی همچنین در مورد طرح اصلاح یارانه‌ها در طرح تحول اقتصادی گفت: اصل اصلاح یارانه‌ها را هیچکس نفی نکرده است و همه صاحب‌نظران اقتصادی در کنار مردم معتقد به درست بودن آن هستند.
رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: تورم امروز کشور به خاطر رشد قیمت پایدار است و یکی از عوامل پایداری تورم مشکلات ساختاری است و اگر هزینه‌های دولت از محل فروش نفت تأمین نشود ریشه تورم زده خواهد شد.
احمدی‌نژاد افزود: برای هدفمند کردن یارانه‌ها همه مدل‌های جهان امروز را بررسی کرده‌ایم و به دلیل ناکارآمد بودن این مدل‌ها‌ مدل جدیدی را ارائه کرده‌ایم که این مدل عددی است که به رفتار اجتماعی ارتباط دارد و اگر ارتباط بین مردم و مدیران خوب باشد این عدد و جهش صفر است و اگر این ارتباط بین مردم و مدیران وجود نداشته باشد این عدد و جهش بسیار بالا است اما مردم ما نشان دادند که پای این جریان ایستاده‌اند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فرم اقتصادی 40 میلیون نفر از مردم در مرکز آمار ایران بررسی شده است گفت: با پایان بررسی فرم‌های اقتصادی مردم 53 الی 60 میلیون نفر از مردم یارانه دریافت می‌کنند که به نسبت جمعیت و همچنین دهک‌های پایین هر نفر 45 تا 70 هزار تومان یارانه دریافت می‌کنند که به دهک‌های پایین روستاهای محروم به هر نفر 60 تا 70 هزار تومان و به سه دهک دوم 45 تا 50 هزار تومان یارانه داده می‌شود.
رئیس جمهور افزود: با بررسی‌های صورت گرفته دریافته‌ایم که فرم‌های اطلاعات اقتصادی توسط مردم با دقت و صحت پر شده است و این حرف که دولت اطلاعات اقتصادی مردم را گرفته است تا اموال آن‌ها را بگیرد، دروغ بزرگی است.
احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصویب قطعنامه‌ 1835 در شورای امنیت گفت: تصویب اینگونه قطعنامه‌ها تنها دست‌وپا زدن نظام سلطه غربی برای نجات دادن خودشان است و آنها تمام تلاش خود را برای جلوگیری از پیشرفت ایران به کار گرفته‌اند اما امروز تحریم‌های صادر شده برعلیه ایران هیچ تأثیری نداشته و ایران از این تحریم‌ها عبور کرده و شورای امنیت نمی‌تواند با این کارها از مشکلات خود نجات پیدا کند.
وی با بیان اینکه اگر قطعنامه دیگری برعلیه ایران تصویب شود تأثیری بر روند حوادث موجود ندارد گفت: شورای امنیت و کشورهای غربی تندترین قطعنامه‌های خود را صادر کردند اما هیچ تأثیری نداشته و دنیا امروزه از این مرحله گذشته است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما هیچ مسئله‌ای پشت پرده نداریم گفت: ما بر مبنای عدالت و قانون عمل می‌کنیم و اهل گفتگو و در رفتارهای خود صادق هستیم و اگر مانند شما(کشورهای غربی) مسائل پشت پرده‌ای داشتیم مثل شما دورغ می‌گفتیم اما معتقدیم دنیا بر مبنای صداقت و عدالت رفتار کند و امروز هژمونی غرب شکسته شده است.
احمدی‌نژاد در پایان این قسمت از سخنان خود با بیان اینکه نظام مبتنی بر غیرحق ماندگار نیست گفت: بحران اقتصادی امروز آمریکا ناشی از ظلم تاریخی دولت این کشور بر جهان است.

   + مهدی زاده - ٧:٤٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٧ مهر ۱۳۸٧