سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. رییس جمهور: می خواهیم پیشرفته ترین کشور جهان بر پایه عدالت شویم - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

رییس جمهور: می خواهیم پیشرفته ترین کشور جهان بر پایه عدالت شویم

 


رییس جمهور در جمع اعضای کارگروه تحول اقتصادی:


می خواهیم پیشرفته ترین کشور جهان بر پایه عدالت شویم

دکتر احمدی نژاد با تاکید بر اینکه حرکت دستگاه های اقتصادی کشور باید در جهت عدالت تنظیم شود ، تصریح کرد: برای اصلاحات چاره ای جز اجرای طرح تحول اقتصادی نداریم.
رئیس‌جمهور صبح امروز (پنج شنبه) در دیدار دبیر و اعضای کارگروه تحول اقتصادی، گفت : در طول 20 سال اخیر تلاش های فراوانی شده است تا ساختارهای اقتصادی کشور اصلاح شود و طبیعی است که امروز باید به دنبال طرحی جامع ، کامل ، موثر و هدفمند در این باره باشیم و از این رو طرح بزرگ تحول اقتصادی تدوین شده است.
دکتر احمدی نژاد عدالت را از اهداف پایه ای طرح بزرگ تحول اقتصادی دانست و خاطر نشان کرد: پیشرفت بدون عدالت ارزشی ندارد. اینکه 30-20 سال سرمایه کشور به کارگرفته شود اما فقط عده خاصی از ثمرات آن برخوردار شوند، درست نیست و باید طوری برنامه ریزی کرد تا همه اقشار مردم بهره مند شوند .
رییس جمهور با تاکید بر اینکه تحکیم پایه های عدالت موجب شکوفایی و احیای شخصیت و فرصت دادن به رشد انسانها و نیز تثبیت امنیت ملی می شود، تصریح کرد : ما می خواهیم پیشرفته ترین کشور جهان بر پایه عدالت شویم.


رییس جمهور با اشاره به اینکه پیشرفت و توسعه کشور در طول سالیان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به خوبی در قالب برنامه های گوناگون تنظیم شده است ، گفت : امروز زمان آن است که حرکت دستگاه های اقتصادی را نیز به طور کامل در جهت عدالت تنظیم کنیم .
وی با بیان اینکه در نظام بانکی ، یارانه¬ای و مالیاتی چاره ای جز اصلاح وضعیت موجود را نداریم، خاطر نشان کرد: 70 درصد یارانه ها به طور مستقیم و غیر مستقیم توسط سه دهک برخوردار جامعه استفاده می شود و این موضوع یکی از علت¬های اصلاح نظام توزیع یارانه ها است .
دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه در برابر اصلاحات اقتصادی از ناحیه دو سه گروه مقاومت هایی صورت می¬گیرد، اظهار داشت: یک گروه کسانی هستند که روحیه ایرادگیری دارند و ذاتاً با هر نوع تحول و تغییر مخالف بوده و در برابر آن مقاومت می کنند. این گروه نقاط منفی را چندین برابر برجسته می کنند و هیچ راه حلی نیز ارایه نمی دهند.
وی اضافه کرد: گروه دیگر افرادی هستند که برنامه های تحولی را به اندازه ای پیچیده و سخت نشان می دهند تا طرف مقابل را از عملیاتی کردن آن منصرف کنند و گروهی نیز به خاطر نگاه سیاسی با آن مخالفت می کنند و چه بسا اگر همین کار را با 50 درجه ضعیف تر خودشان انجام می دادند، کاری بسیار خوب و اثر گذار معرفی می شد .
رییس جمهور تاکید کرد : چاره ای جز اجرای طرح تحول اقتصادی نداریم و اصولا راه دیگری برای اصلاح اوضاع اقتصادی کشور وجود ندارد .
دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه خوشبختانه در کلیات و جهت گیری های طرح، هماهنگی و اتفاق نظر در کشور وجود دارد، تصریح کرد: باید تلاش کنیم در گام دوم که طراحی تفصیلی طرح تحول اقتصادی در بخش¬های گوناگون است و گام بعدی آن یعنی اجرای طرح نیز این هماهنگی و اتفاق نظر وجود داشته باشد .
رییس جمهور در ادامه خطاب به اعضای کارگروه تحول اقتصادی اظهار داشت : از آنجایی که باید این طرح را در کشور مدیریت کنید، باید به ابعاد و اجزاء گوناگون آن به طور کامل مسلط باشید و برای سوالات و شبهات احتمالی در بخشهای مختلف از جمله هدفمند کردن یارانه ها ، افزایش فعالیت های عمرانی و کنترل مصرف انرژی، پاسخ های قانع کننده ای داشته باشید .
دکتر احمدی نژاد با تاکید بر اینکه برای اجرای طرح تحول اقتصادی نیازمند همدلی و همراهی مردم هستیم، تصریح کرد : جذب و جلب این همراهی و همدلی در گام اول به خوبی انجام شد و در گام دوم نیز چون وارد جزییات خواهیم شد، همین روند باید ادامه یابد.
وی درباره اهمیت توجیه اقشار گوناگون مردم نسبت به طرح تحول اقتصادی گفت : علت اول جذب مشارکت عمومی است؛ چرا که باعث می شود این طرح، روان و صریح به سرانجام برسد و علت دیگر آن است که آسیب ها را به حداقل ممکن کاهش می دهد . از این رو باید تلاش شود تا اعتماد مردم نسبت به اینگونه طرح¬ها هر چه بیشتر تقویت شود و اگر این اعتماد عمومی در سطح بالایی باشد، آسیب ها کاهش پیدا می کند .
رییس جمهور همچنین خواستار سازماندهی بیشتر برای اطلاع رسانی صریح و شفاف از طرح تحول اقتصادی شد و گفت: ضروری است درباره جزییات این طرح بطور گسترده و با ظرافت و دقت اطلاع رسانی شود و اگر فرصت داشتم با تک تک 70 میلیون ایرانی درباره این طرح صحبت می کردم؛ چرا که اجرای این طرح برای کشور بسیار مهم و با ارزش است .
دکتر احمدی نژاد با تاکید بر اینکه باید افکار عمومی برای اجرای طرح تحول اقتصادی بسیج شود، خاطر نشان کرد: این طرح باید موضوع گفتگو و مباحث عمومی شود و همه اندیشه های کشور نیز برای هر چه بهتر انجام شدن آن بسیج شوند .
رییس جمهور تصریح کرد : باید از ظرفیت طرح تحول اقتصادی برای افزایش سطح دانش و فرهنگ اقتصادی مردم استفاده شود و ادبیات اقتصادی مردمی شود و اگر این اتفاق بیفتد، در آن صورت پیام های شما به سرعت مورد قبول افکار عمومی قرار می گیرد .
وی تاکید کرد : باید طرح تحول اقتصادی به گونه ای اجرا شود که در آن نه شتابزدگی وجود داشته باشد و نه معطل شویم. البته خوشبختانه فضای عمومی مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه هم با این طرح هماهنگ است .
دکتر احمدی نژاد طرح تحول اقتصادی را طرحی کامل و جامع دانست و گفت : باید مراقبت شود تا این طرح به کام اقتصاد و ملت شیرین باشد .
رییس جمهور در ادامه حمایت از تولید و افزایش بهره وری ، کاهش مصرف انرژی ، کاهش استفاده از درآمدهای نفتی در هزینه های اجرایی و استفاده از آن در فعالیت های عمرانی و نیز پرداخت مستقیم به مردم را از ثمرات اصلاح نظام یارانه ای دانست.
در ابتدای این نشست، دکتر حسینی، وزیر اقتصاد و امور دارایی گزارشی از پیشرفت و تکمیل روند طرح تحول اقتصادی ارایه کرد و گفت: حمایت مقام معظم رهبری از این طرح و اجماع صورت گرفته در خصوص آن از افتخار آمیزترین و بزرگترین دستاوردهای طرح تحول اقتصادی است و امروز نیز وارد فاز طراحی تفصیلی این طرح شده ایم.
وی ضرورت آگاهی بخشی به اقشار مختلف مردم را در فاز جدید مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: باید با انسجام در اطلاع رسانی و طرح موضوعات عمومی از سوی سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی، تلاش کنیم سایر بخش های این طرح نیز بر پایه وفاق جمعی، گفت و گو و اندیشه¬ورزی به پیش برود .

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران

   + مهدی زاده - ٤:٠٢ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۳ شهریور ۱۳۸٧