سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. فقط فروش چک پول های بانک مرکزی - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

فقط فروش چک پول های بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران : بانک ها باید از 25 مرداد فقط چک پولهای بانک مرکزی، اسکناس و یا پول الکترونیکی در اختیار مردم قرار دهند و از فروش چک پولهای سایر بانکها خودداری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از واحد مرکزی خبر، طهماسب مظاهری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود:ممنوعیت فروش چک پول بانک ها از 25 اردیبهشت مطرح و از آن روز به مدت سه ماه به بانک ها مهلت داده شد تا خود را برای اجرای این طرح آماده کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت


مظاهری گفت: بانک مرکزی به بانکهایی که در این خصوص مشکل نقدینگی داشته باشند مقداری کمک خواهد کرد.

وی درباره افزایش توان اعتباردهی بانکها نیز گفت : برای افزایش توان بانک ها در این بخش اقداماتی صورت گرفته است تا توان اعتباردهی انها افزایش یابد.

مظاهری افزود: برای اینکه وصول مطالبات معوق بانکها پیگیری شود شرایط مناسب و اعطای مزایا برای افرادی که مطالبات معوقه خود را پرداخت کنند در نظر گرفته شده است تا گردش اعتبارات معوقه بانکها به جریان بیفتد.

وی تصویب لایحه 15 هزار میلیارد تومانی در دولت را از دیگر اقدامات برای افزایش توان بانک ها دانست و گفت: امیدواریم این لایحه برای بازپرداخت بدهی دولت و افزایش سرمایه بانک ها پس از تعطیلات به مجلس تقدیم شود.

مظاهری بازار بین بانکی ریالی را ابزاری برای بانک ها دانست که می توانند ازاین طریق با بانک های دیگر ارتباط برقرار و منابع بانکی خود را تامین کنند.

رئیس کل بانک مرکزی درباره پرداخت تسهیلات زودبازده بانک ها نیز خاطرنشان کرد: این تسهیلات در حد توان نظام بانکی و با حفظ این اصل که از طریق تزریق منابع پولی بانک مرکزی باید محاسبه شود در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و بانک ها باید درزمینه توجیه اقتصادی و نظارت بر این تسهیلات فعالیت کنند.

مظاهری همچنین درخصوص کمیته بررسی نرخ تورم طرح اقتصادی دولت گفت: این اخبار را باید از حسینی دبیر این کمیته جویا شوید.

   + مهدی زاده - ۱٠:۱٥ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٧