سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. زیرسئوال بردن عقلانیت تصمیمات دولت هم‌جهت اهداف دشمن است - حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

زیرسئوال بردن عقلانیت تصمیمات دولت هم‌جهت اهداف دشمن است

 

 
مشروح سخنان دکتر الهام در دانشکده خبر؛

زیرسئوال بردن عقلانیت تصمیمات دولت هم‌جهت اهداف دشمن است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از  خبرگزاری فارس، دکتر غلامحسین الهام سخنگوی دولت که پنج‌شنبه شب به دعوت بسیج اساتید دانشکده خبر در مراسم یادبود شهدای سقوط هواپیمای ایرباس ایران توسط ناو آمریکایی سخنرانی می‌کرد، این واقعه را یکی از جنایات سلطه گران دانست و گفت: هدف قرار گرفتن انسان‌های بی‌گناه در یک هواپیمای مسافربری توسط ناو نظامی آمریکا، بر خلاف همه قواعد انسانی و اصول حقوق بشری انجام شد.
وی با گرامیداشت ایام میلاد امام باقر (ع) افزود: ناو وینسنس در یک دستور نظامی، با آگاهی به این هواپیما شلیک و انسان‌های بی‌گناه را قتل عام کرد و بعد هم مدال گرفت تا نشان دهد این اقدام اشتباهی نبوده، بلکه این جنایت با تعمد انجام شده است.


الهام تصریح کرد: این واقعه نشان داد که نظام شیطانی سلطه‌گران به هیچ قاعده‌ای پایبند نیست در حالی که نظام اسلامی همواره در طول تاریخ، اخلاق، معنویت و حقوق را قبل از هر چیز معیار رفتار خود قرار داده است و حتی در شرایط سخت جنگ، شعار همه جهادگران اسلامی، اخلاق حسنه، رعایت احکام شرع و قوانین متعالی و سپس جهاد بوده است که همین شعار، رزمندگان اسلام را در هر جبهه‌ای به پیش برده است.
سخنگوی دولت با بیان اینکه در صحنه دفاع مقدس نابرابری در پایبندی به قواعد انسان‌دوستانه بین دو جبهه قابل مشاهده بود، گفت: به یاد داریم که خلبان جنگنده ایرانی مدت‌ها بر آسمان عراق پرواز کرد و از انفجار یک پل که قرار بود مورد هدف قرار دهد تا مدتی صرف‌نظر کرد؛ چرا که دید یک عابر یا ماشین در حال عبور از روی آن است و نمی‌خواست انسان بیگناه قربانی این هدف جنگی شود.
وی ادامه داد: چنین تفکری که در طول جنگ پایبندی به ارزش‌ها را نشان داد از سوی سلطه‌گران رسوا متهم به نقض حقوق بشر و نقض قواعد بین‌المللی می‌شود، اما انسان‌های آزاده قطعا می‌توانند به درستی داوری کنند که صحنه دفاع مقدس، صحنه تجلی حق و باطل و تقابل نظام اسلامی با کفر و شرک جهانی بود.
الهام با اشاره به جنایت آمریکا در هدف قراردادن هواپیمای مسافربری ایران تصریح کرد: این پرونده در سالهای گذشته، آنگونه که باید پیگیری نشد، اما صفحه تاریک آن همواره در طول تاریخ گشوده است.
*زیرسئوال بردن عقلانیت تصمیمات دولت هم‌جهت اهداف دشمن است
سخنگوی دولت در ادامه سخنان خود اظهار داشت: حضرت امام (ره) بعد از فاجعه هدف قرار گرفتن هواپیمای غیرنظامی ایران توسط ناو آمریکایی وینسنس، در پیامی به نکاتی اشاره کردند از جمله اینکه مسلمانان از مرگ نهراسند و به نیروهای شهادت‌طلب خود متکی باشند تا بتوانند شبکه سلطه استکباری خصوصا آمریکا را در هم بشکنند؛ امام متذکر شدند که زندگی در سایه نظام سلطه مرگ تدریجی است و اگر تحت اسارت نظام سلطه باشیم حتی اگر دریچه‌ سبز ارتباطات اقتصادی و پنجره باز رفاه در سایه مصرف کالاهای غربی نیز به روی ما باز شود باز هم اینها دریچه‌های مرگ تدریجی خواهد بود. امام از ما می‌خواست که مرگ با عزت را انتخاب کنیم و از این مرگ به سمت حیات عزت‌مدارانه عروج کنیم؛ امام فرمودند راه عزت و حیات در مبارزه است و در این راه اراده لازم است؛ چرا که اگر اراده باشد، ایستادگی در مقابل سردمداران شرک و کفر محقق می‌شود.
وی ادامه داد: حضرت امام در همان مقطع به نظام‌های سلطه فرمودند همیشه این طور نیست که ناوهای شما هواپیماهای مسافربری ما را هدف قرار دهد، بلکه ممکن است روزی فرزندان انقلاب ناوهای جنگی شما را به قعر آبها بفرستند.
الهام افزود: پس از گذشت سالها از این اشارات امام، حزب‌الله لبنان در جنگ 33 روزه سیلی محکمی به استکبار زد و در حالی که آن جنگ با هدف ایجاد خاورمیانه نوین و جمع‌کردن بساط حزب‌الله به راه افتاده بود، صهیونیست‌ها به وسیله فرزندان پابرهنه امام و اراده عزت‌مدارانه آنها شکست مفتضحانه‌ای خوردند و نه تنها ناوهای جنگی استکبار بلکه نظام فکری و اساس مشروعیت نداشته آنان آسیب دید.
سخنگوی دولت ادامه داد: امریکا به دنبال این بود که این اراده مبارزه را از بین ببرد، اما امام نظام سلطه را شکست؛ جنگ فیزیکی آغاز مبارزه بود اما در جبهه‌های دیگر استمرار یافت و جنگ حق و باطل و فقر و غنا آغاز شد.
وی با بیان اینکه باید استمرار مبارزه حق و باطل را آویزه زندگی خود کنیم و در این صورت موفق خواهیم بود، گفت: در دولت نهم اگر اتفاقی واقع شد آن اتفاق اعاده حیات و زندگی بود و آنچه این واقعه را در مقابل چشم توده مستضعف و مردم، مهم و عظیم جلوه داد اعاده زندگی در سایه عزت اسلامی و قدرت معنوی احکام نورانی اسلام ناب در پرتو افکار امام عزیز بود.
الهام این تفکر را رویش مجدد انقلاب دانست و افزود: همه جبهه کفر برای جلوگیری از این رویش مجدد بسیج شد، اما سوم تیر نسل جدید را به شکوفه نشاند و تداوم مبارزه و جنگ حق و باطل رقم خورد؛ این راه باید استمرار یابد.
وی تصریح کرد: این راهی نیست که در رفاه نسبی مادی متوقف شود، بلکه این راه باید از همه مسیرها عبور کند و به نقطه تعالی و حیات طیبه برسد و به زندگی در سایه انسان کامل و خلیفه حق تعالی (عج) متصل شود؛ آدم ها می‌آیند و می‌روند اما در مسیر حرکت این مکتب، تفکر حق و عدالت باید استمرار یابد.
سخنگوی دولت با بیان اینکه این تفکر هم از درون و هم از بیرون مخالفان جدی دارد، گفت: اگر اراده کرده‌ایم و تفضل الهی نیز حاصل شد که در اوج ناامیدی، امیدهای تازه شکوفا شود نباید بگذاریم این درخت با آفت بخشکد.
الهام انفجار هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی را در جهت ایجاد ارعاب دانست و اظهار داشت: اکنون نیز دشمن جنگ نرم را به عنوان ابزاری برای ایجاد ارعاب درونی مورد استفاده قرار داده است. چون اگر انسان‌ها از درون فرو بریزند دیگر نیازی به تسخیر نظامی نیست؛ دیگر تهاجم نظامی به تنهایی کارساز نخواهد بود و اگر هم باشد، آتش تهیه یک تسلیم درونی است.
سخنگوی دولت ادامه داد: اگر ما از درون تسلیم نشویم، آمریکا و بزرگتر از آن هم نمی‌توانند اراده ما را در هم بشکنند؛ اما آنها از ابزار تهدید برای ایجاد انفعال و روحیه تسلیم و یاس استفاده می‌کنند که باید مراقب بود.
وزیر دادگستری اظهار داشت: چند روز پیش یک قاضی عالیرتبه قضایی که باید در تحقیق موضوعات عمیق باشد به من می‌گفت از یکی از همکارانم شنیده‌ام که گفته است احمدی‌نژاد در جلسه دولت یک ظرف خالی برای امام زمان می گذارد؛ این قاضی تردید کرده بود و داشت از من می‌پرسید، اما من نمی‌دانستم از این سئوال باید بخندم یا گریه کنم؛ بله فضای عوامفریبی و تخریب و جنگ روانی تا آنجا پیش می‌رود که فردی که باید ملاک تشخیص حق و باطل باشد این شبهه را باور کرده بود.
الهام با ابراز تاسف از کم‌عمقی فهم برخی‌ها از امام زمان (عج)، گفت: اعتقاد دکتر احمدی‌نژاد این است که امام زمان (عج)، نقطه اتصال آسمان و زمین و واسطه فیض الهی است و بر اعمال، رفتار و جریانات جامعه شاهد و ناظر است و نمی‌توان هستی را بدون وجود امام پذیرفت.
وی افزود: اگر کسی چنین باوری داشته باشد با هر عنوانی، اعتقاد خود به ناظر بودن حضرت ولی عصر (عج)، را حفظ می‌کند. آیا این فکر انحرافی است؟ چرا با تبلیغات و به واسطه شنیده‌ها افکار را از حقیقت معنویت و مهدویت منحرف می‌کنند؟ در آمریکا کرسی مهدویت می‌گذارند تا بتوانند جلوی پیروزی‌ها و نشر این عقیده را بگیرند اما در داخل اصل این عقیده اینچنین زیر سئوال می‌رود.
سخنگوی دولت با بیان اینکه عده‌ای دکتر احمدی‌نژاد و دولت نهم را عقلانی نمی‌دانند و به نوعی عقلانیت را در مقابل این دولت قرار می‌دهند، گفت: به فرموده امام باقر "جایی که کبر وارد شود عقل خارج می‌شود" پس انسان متکبر عاقل نیست. خودتان قضاوت کنید که در احمدی‌نژاد چقدر تکبر، خودبینی و شیطان وجود دارد؟ این یک محک است. اگر انسان خود را جای خدا ببیند دچار تکبر می‌شود و بازیچه شیطان قرار می‌گیرد؛ اولین متکبر شیطان بود.
وی افزود: آنچه من تاکنون دیده‌ام این است که آقای رئیس‌جمهور معتقد است فقط اراده الهی می‌تواند قلب‌ها را دچار تحول کند و قلب‌ها به هم نزدیک شوند و اگر این گونه شود قدرتی از مهر ومحبت، صلابت و برکت ایجاد می‌کند که دشمن را می‌شکند؛ اگر انسان متصل به این قدرت باشد کلامش نفوذ می‌کند. مگر حضرت امام خیلی ساده حرف نمی‌زد اما جملات او در اعماق دل مردم نفوذ می‌کرد؛ نعوذ‌بالله حضرت امام که نمی‌گفت من خدا هستم اما وقتی دلها را با خدا مرتبط می‌کرد جامعه متحول می‌شد؛ اعتقاد احمدی‌نژاد این است که دل مردم در دست خداست و اگر کلامی تاثیر می‌کند مربوط به اراده خداوند است. این شرکت است یا توحید؟ عقل است یا بی‌عقلی؟
سخنگوی دولت هدف عده‌ای از افراد را مکتب‌زدایی از کشور دانست و اظهار داشت: ‌از شاخصه‌های حرکت دشمن این است که افکار عمومی را از مسیر اصلی منحرف می‌کنند و در همین راستا است که عده‌ای بر خلاف واقعیت مدعی می‌شوند که حرکت این دولت بر مدار عقلانیت نیست.
* منحصرکردن طرح تحول اقتصادی به موضوع یارانه‌ها انحراف از هدف اصلی است
سخنگوی دولت همچنین به نشست اخیر رئیس‌جمهور با مسئولان رسانه‌ها درباره طرح تحول اقتصادی اشاره کرد و گفت: در این جلسه مباحث خوبی مطرح شد، اما هیچ کس موضوع را نفی نکرد و همه همراهی کردند، اما عده‌ای که در همین جلسه بودند و ابراز خرسندی و همراهی هم می‌کردند پس از آن، سخنان و برنامه رئیس‌جمهور را غلبه احساس بر عقل و تصمیم‌های بی‌فکر دانستند؛ این نفاق و خود را برتر دیدن است.
وی افزود: دکتر احمدی‌نژاد از فروشکستن جبهه استکبار جهانی و آمریکا حرف می‌زند و این فقط در بستر ایمان است، اکنون خود آمریکایی‌ها می‌گویند به زودی قطب بودن آمریکا شکسته شده و دنیا بدون قطب خواهد شد و آن روز است که ایران تجلی می‌کند. این را خود تحلیلگران آمریکایی نوشته‌اند و اگر امروز آمریکا ما را تهدید می‌کند به خاطر این است که فکر می‌کند می‌تواند مرگ خود را به تاخیر بیندازد.
سخنگوی دولت تصریح کرد: آمریکا به خوبی می‌داند هر کس به ایران تعرض کند، نفسش‌ در گلو و دستش از آرنج قطع خواهد شد و در عین حال می‌داند که جمهوری اسلامی ایران هرگز تهدیدی برای بشریت نبوده است؛ چرا که این نظام در اوج جنگ تمام قواعد بشردوستانه را رعایت کرده و در موضوع هسته‌ای نیز علاوه بر پایبندی به همه قوانین، آماده گفتگو با همه جهان است؛ ایران هیچ گاه تهدید نبوده بلکه فرصت بزرگی برای صلح، امنیت و رفاه بشریت بوده است و امروز همه نگاه مستضعفین و حق‌جویان معطوف به ایران شده است.
الهام با بیان اینکه نظامات جهان ناعادلانه است و فرو خواهد ریخت اظهار داشت: آن روز که حضرت امام از سقوط بلوک شرق خبر داد، هیچ کس باور نمی‌کرد، اما دیدند که محقق شد، همان امام از فروپاشی غرب در آینده خبر داد.وی با بیان اینکه دولت نهم در چارچوب این نظام فکری حرکت می‌کند گفت: در این مسیر باید با فقر، تبعیض، فساد، ظلم، سلطه و زورگویی جنگید و همه باید با هم در این مسیر حرکت کنیم.
سخنگوی دولت با اشاره به برخی مخالفت‌ها با سیاست‌های اقتصادی احمدی‌نژاد اظهار داشت: این مخالفت‌ها به این دلیل نیست که نظام اقتصادی ما در حال غربی شدن است، بلکه می‌بینید که سیستم اقتصادی کشور به سمت مردمی شدن پیش می‌رود، ولی می‌آیند این کار را توزیع فقر می‌نامند تا عدالت فراگیر نشود و مسیر اقتصادی به جای عدالت اجتماعی به سمت سرمایه‌داری غرب برود.
الهام افزود: خواسته رهبری در ابلاغ سیاست‌های اجرایی اصل 44 این است که مردم نظام اقتصادی را اداره کنند نه افراد و گروه‌های خاص، دولت نیز در همین راستا از بنگاه‌های اقتصادی زودبازده حمایت کرده و می‌کند؛ چرا که ایجاد این بنگاه‌های کوچک توسط خود مردم با عدالت اقتصادی رابطه دارد و مخالفت‌ها با این رویکرد، به معنای صاف کردن جاده برای سرمایه‌داری غربی است. رفاه وسیله است و با بی‌عدالتی ایجاد نخواهد شد.
سخنگوی دولت با اشاره به طرح تحول اقتصادی افزود: روح طرح تحول اقتصادی دولت نهم این است که عدالت توزیع شود و منابع در اختیار همه مردم قرار گیرد نه عده‌ای خاص؛ این یک اصلاحات فراگیر است و منحصر کردن طرح تحول اقتصادی در موضوع یارانه‌ها منحرف کردن هدف این تحول عظیم است.
وی ادامه داد: طرح تحول اقتصادی با همه بخش‌های نظام اقتصادی کشور از جمله بخش‌های مالیاتی، پولی، بانکی رابطه دارد و بحث یارانه‌ها جزئی از این طرح است. طرح تحول اقتصادی مجموعه‌ای از امور پیوسته است که با هدف مردمی شدن اقتصاد انجام خواهد شد.
الهام با بیان اینکه فساد از ارتباط قدرت اقتصادی با حاکمیت ایجاد می‌شود، گفت: می‌خواهیم اقتصاد مردمی شود تا عدالت بیاید و فشارها و جنگ روانی که می‌بینید برای این است که عدالت محقق نشود. پس باید در مقابل فضای سنگین جنگ روانی که در راستای ایجاد یاس و پشیمان کردن مردم از انتخابشان ایجاد شده،‌ بایستیم. آنها قدرت عظیم مردمی و رابطه بازتعریف شده امام امت را پوپولیسم می‌نامند؛‌ خواص باید هوشیار باشند.
وی تصریح کرد: امروز جنگ خبری و جنگ رسانه‌ای و جنگ نرم درجریان است و در دو جبهه قلم‌ها وزبان‌ها هستند که شلیک می‌کنند.
سخنگوی دولت با تاکید بر لزوم پاسداری قلم از ارزش‌ها افزود: اصحاب رسانه مرزبانان و سنگربانان ارزش‌ها هستند و می‌توانند مردم را با نشاط حرکت دهند.
الهام پاسداری از ارزش‌ها را در گرو پاسداری از حرمت قلم دانست و تصریح کرد: بر همه اهل قلم که پاسدار این نظام هستند تبریک می‌گویم و بر دستان غبارزدای آنان که در مقابل جنگ روانی دشمن مرعوب و تسلیم نمی شوند، با افتخار بوسه می‌زنم.

   + مهدی زاده - ۱:٤٤ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٥ تیر ۱۳۸٧