سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

اعلام شرایط تحصیل کارمندان شاهد و ایثارگر وزارت علوم در مقطع دکتری سال1391

بر اساس بخشنامه‌ای که به امضای یکی از معاونان وزارت علوم رسیده، ادامه تحصیل کارشناسان و کارمندان شاهد و ایثارگر وزارت علوم، دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی سال 91 در مقطع دکتری فراهم شد.

متن بخشنامه ادامه تحصیل کارشناسان و کارمندان شاهد و ایثارگر وزارت علوم، دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی سال 91 به این شرح است:

به منظور تکریم کارشناسان و کارمندان شاهد و ایثارگر، قدردانی از خدمات آنها و خانواده هایشان، همچنین برای ارتقای سطح علمی آنان در مقطع دکتری، شورای مرکز بورس وزارت علوم مصوب کرد که این کارشناسان و کارمندان مراکز علمی و پژوهشی تحت پوشش وزارت علوم و بهداشت واجد شرایط را بعد از بررسی مدارک و سوابق علمی، آموزشی اجرایی و مصاحبه حضوری با رعایت سهمیه تخصیص داده شده جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری به دانشگاههای مجری دوره دکتری معرفی کنند.

افراد باید دارای شرایط زیر باشند:

دارا بودن مدرک رسمی کارشناسی ارشد یا دکترای حرفه‌ای مورد تایید وزارت علوم،تحقیقات و فناوری یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حداکثر سن 42 سال در زمان تقاضا، (حداقل 15 سال از سابقه خدمات آنان باقیمانده باشد به تشخیص وزارت قابل بررسی است).

دارا بودن خدمات برجسته در زمینه‌های اجرایی، فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و فناوری و نیاز به تخصص داوطلب در دانشگاه از دیگر شرایط ورود به مقطع دکتری است.

رزمندگانی که حداقل 6 ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشته‌اند.

جانبازان 25 درصد و بالاتر، فرزند و همسر جانبازان 50 درصد و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنان، همچنین فرزندان و همسران شهدا، مفقودین و اسرا امکان استفاده از این بخشنامه را دارند.

حداقل معدل تحصیلی کارشناس و کارشناسی ارشد باید به ترتیب 14 و 16 و تاریخ دانش آموختگی دوره کارشناسی ارشد متقاضیان حداکثر تا 31 شهریورماه 91 باشد.

انطباق شرایط متقاضی جهت استفاده از ماموریت آموزشی با مدنظر قرار دادن ماده 61 قانون مدیریت خدمات کشوری (اضافه شد: اعزام کارمندان دستگاههای اجرائی از زمان تصویب این قانون برای طی دوره‌های آموزشی که منجر به اخذ مدرک دانشگاهی و یا معادل آن می‌گردد در داخل و خارج از کشور با هزینه دستگاههای مربوطه و استفاده از مأموریت آموزشی ممنوع می‌باشد. قانون مدیریت خدمات کشوری در تاریخ 18 مهرماه سال 86 به تصویب شورای نگهبان رسید.)

این افراد باید پس از ارزیابی اولیه و با تایید و امضای رئیس دانشگاه به اداره کل بورس و امورد انشجویان خارج سازمان امور دانشجویان حداکثر تا 20 اردیبهشت ماه جاری معرفی شوند.

سهمیه هر دانشگاه حداکثر به میزان 20 درصد کارشناسان و کارمندان ایثارگر واجد شرایط در مقطع دکتری است و مشخصات فردی و سوابق تحصیلی متقاضیان در مهلت تعیین شده باید روی سامانه رزومه به نشانی http://resume.msrt.ir قرار داده شود.

این بخشنامه ماه جاری به امضای محمود ملاباشی – معاون وزیر علوم و رئیس سازمان دانشجویان وزارت علوم رسید.

   + مهدی زاده - ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ ; شنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩۱

میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)، روز مادر و روز ولادت امام خمینی گرامی باد

بـیـستم جمادی الثانی، مـیلاد با سعـادت دخت نبـوت، ام امامت، قطـب دایـره وجود، حبـیبه ذات ربّ العـالمین، پاره تن رسول خدا(صلی الله علیه وآله وسلم)، همسرولایت ، ام ابیها،حضرت فاطـمة الزهـراء (سلام الله علیها ) بر فرزند برحقش، یگانه منجی عالم بشریت حضرت صاحب‌العصروالزّمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)وروز مادر و سالروز ولادت حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران  بر شیـعیان و محبین آن حضرت مبارکباد. 

   + مهدی زاده - ٦:٤٢ ‎ق.ظ ; شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩۱

تفویض اختیار بررسی ضوابط بازنشستگی اساتید دانشگاه ها به وزرای علوم وبهداشت

شماره 721/91/دش                      ۹/۱۱/۱۳۹۰ 
تفویض اختیار بررسی ضوابط بازنشستگی اساتید دانشگاه ها و مؤسسات و مراکز آموزش عالی به وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (مصوب جلسه 227 مورخ 28/4/1390 شورای عالی انقلاب فرهنگی) وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 
ماده واحده «تفویض اختیار بررسی ضوابط بازنشستگی اساتید دانشگاه ها و مؤسسات و مراکز آموزش عالی به وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» که در جلسه 227 مورخ 28/4/1390 شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی (بنا به تفویض جلسه 693 شورای عالی انقلاب فرهنگی) به تصویب رسیده است، به شرح ذیل برای اجراء ابلاغ می شود: 
ماده واحده ـ «براساس راهکار موضوع بند «ب» ماده 20 قانون برنامه پنجم توسعه اقتـصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و به منظور ایجاد وحدت رویه در خصوص ضوابط بازنشستگی اساتید دانشگاه ها و مؤسسات و مراکز آموزش عالی، بررسی و تصمیم گیری در خصوص این ضوابط در اختیار وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته تا پس از مشورت با هیأت امنای مرکزی وزارتین علوم و بهداشت، ضوابط مذکور به دانشگاه ها و مؤسسات و مراکز آموزش عالی جهت اجرا ابلاغ شود. 
تبصره1ـ در صورت نیاز و تا زمان اجرایی شدن ماده واحده مذکور، ضوابط بازنشستگی براساس مقررات سابق و رویه موجود، صورت می پذیرد. 
تبصره2ـ تدوین و تنظیم هرگونه آیین نامه توسط دانشگاه ها و مؤسسات و مراکز آموزش عالی، خارج از وحدت رویه ابلاغی از سوی وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ممنوع می باشد».
 رییس جمهور و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی ـ محمود احمدی نژاد
منبع : روزنامه رسمی شماره 19555 مورخ 5/2/1391

   + مهدی زاده - ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ ; جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳٩۱

موافقت با تغییر نام دانشگاه شهید مدنی به دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

 دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد:

ادامه بررسی؛ ارتقای نرخ باروری متناسب با اقتضائات راهبردی کشور

افزایش تعداد نفرات برتر کنکور که شرایط احراز نخبگی را داشته باشند

جلسه 710 شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر محمود احمدی‌نژاد برگزار شد.

ادامه بررسی راهبرد کلان؛ ارتقای نرخ باروری متناسب با اقتضائات راهبردی کشور

دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) درخصوص مصوبات این جلسه اظهار داشت: در این جلسه در ادامه بررسی راهبردهای کلان نقشه مهندسی فرهنگی کشور، راهبرد کلان؛ " جلوگیری از کاهش نرخ باروری کل و ارتقای آن متناسب با آموزه‌های اسلامی و اقتضائات راهبردی کشور" مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در ذیل این راهبرد اقدامات ملی نیز به‌تصویب رسید که برای اقدام ملی؛ "بازنگری و وضع قوانین حمایتی- تشویقی" نظیر تشویق‌های مادی، افزایش حق فرزند، مرخصی‌های قبل و بعد از زایمان مقرر شد این موارد تهیه و در جلسه آینده به‌تصویب برسد.

وی افزود: تدوین برنامه‌های حضور اجتماعی مطلوب و تنوع‌بخشی به مشاغل زنان متناسب با مسئولیت‌های خانوادگی(همسری و مادری) و همچنین ایجاد بانک اطلاعاتی جامع جمعیتی ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و رصد تحولات جمعیتی از دیگر اقدامات ملی بود که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌تصویب رسید.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩۱

درخواست تعدادی ازنمایندگان مبنی بر اصلاح مصوبه تغییرنام دانشگاه شهیدمدنی

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از استان های آذربایجانشرقی ،آذربایجانغربی واردبیل در نامه‌ای خطاب به ‏آقای دکتر احمدی‌نژاد، رئیس محترم جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار ‏اصلاح مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و تأیید پیشنهاد سوم هیئت رئیسه دانشگاه، یعنی ‏دانشگاه "شهید مدنی آذربایجان" شدند.

در زیر نامه نمایندگان آذربایجان به رئیس جمهور آورده شده است:

اسامی نمایندگان امضا کننده نامه:‏
مسعود پزشکیان             نماینده مردم  تبریز، اسکو و آذرشهر
علیرضا منادی                 نماینده مردم  تبریز، اسکو و آذرشهر
محمدحسین فرهنگی      نماینده مردم   تبریز، اسکو و آذرشهر
شکور اکبرنژاد                 نماینده مردم   تبریز، اسکو و آذرشهر
سلمان ذاکر                   نماینده مردم   ارومیه
جهان‌بخش محبی‌نیا        نماینده مردم   میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب
علی مطهری                  نماینده مردم   شبستر
جواد صبور                      نماینده مردم   اردبیل، نیر، نمین
ولی اسماعیلی              نماینده مردم    گرمی

   + مهدی زاده - ۱۱:٤٤ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩۱

تسلیت شهادت مظلومانه و شهیده راه ولایت حضرت فاطمه زهرا(سلام‌اللَّه‌علیها)

 

السّلام علیکِ أیّتها الصّدّیقة الشّهیدة


حضرت حیدر به نام فاطمه حساس بود،

خلقت از روز ازل مدیون عطر یاس بود،

ای که ره بستی میان کوچه ها بر فاطمه،

گردنت را می شکست آنجا اگر عباس بود.

شهادت مظلومانه و جانسوز دخت رسول الله، أمّ ابیها، صدیقه کبرى؛ شهیده راه ولایت و امامت؛ حضرت فاطمه زهرا(سلام‌اللَّه‌علیها) بر فرزند داغدارش امام زمان(عج) ونائب برحقش امام خامنه ای وارادتمندان آن حضرت تسلیت باد.

   + مهدی زاده - ۱٢:٢٢ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩۱