سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

آئین نامه الزام دستگاههای اجرائی به اخذ پوششهای بیمه ای لازم

۱۳۹۰/۰۵/۲۳ آیین‌نامه الزام دستگاه‌های اجرایی به اخذ پوشش‌های بیمه‌ای لازم شماره 105600/ت40484هـ
     
     

وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

       هیئت وزیران در جلسه مورخ 9/5/1390 بنا به پیشنهاد شماره 41217 مورخ 4/12/1387 بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، « آیین‌نامه الزام دستگاه‌های اجرایی به اخذ پوشش‌های بیمه‌ای لازم» را به شرح زیر تصویب نمود:


آیین‌نامه الزام دستگاه‌های اجرایی به اخذ پوشش‌های بیمه‌ای لازم


       ماده1ـ دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (222) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب 1389ـ موظفند با همکاری بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تا پایان سال 1390 برنامه زمان‌بندی و اعتبارات لازم برای بیمه نمودن اموال منقول و غیرمنقول خود را تنظیم و به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور ارایه نمایند، به گونه‌ای که تا پایان برنامه پنج ساله پنجم جمهوری اسلامی ایران اموال منقول و غیرمنقولی که از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای (طرح‌های عمرانی) و مصارف سرمایه‌ای مندرج در بودجه شرکت‌های دولتی تملک، خریداری و ایجاد شده یا می‌شود را در برابر خطرات آتش‌سوزی و حوادث طبیعی از قبیل سیل و زلزله نزد شرکت‌های بیمه تجاری (دارای مجوز فعالیت از بیمه مرکزی ایران) بیمه نمایند.
       ماده2ـ اخذ پوشش‌های بیمه‌ای برای طرح‌های عمرانی و پروژه‌های سرمایه‌گذاری در حال ساخت براساس ماده (168) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب 1389ـ الزامی است.
       ماده3ـ دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (1) این آیین‌نامه ترتیبی اتخاذ نمایند که پیمانکاران براساس شرایط عمومی پیمان موضوع ماده (23) قانون برنامه و بودجه ـ مصوب 1351ـ در قراردادها موظف شوند تمام ساختمان‌ها، تأسیسات ساخت و ابزار و وسایل کارگاه متعلق به خود و یا در اختیار را به هزینه خود بیمه نمایند.
       ماده4ـ دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (1) این آیین‌نامه و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور موظفند اعتبارات مورد نیاز برای تأمین پوشش‌های بیمه‌ای موضوع این آیین‌نامه را در لوایح بودجه سنواتی پیش‌بینی و منظور نمایند.
       ماده5 ـ بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است:
       الف ـ پوشش‌های بیمه اتکایی لازم برای موضوعات بیمه کلان با رویکرد استفاده بهینه از ظرفیت نگهداری ریسک در داخل کشور را با رعایت ماده (114) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب 1389ـ تأمین نماید.
       ب ـ تمهیدات لازم برای بهره‌مندی دستگاه‌های اجرایی در سود پرتفوی بیمه‌ای را از طریق حق بیمه‌های قراردادهای آتی اعمال نماید.
       ماده6 ـ دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (1) این آیین‌نامه موظفند در اجرای این آیین‌نامه به گونه‌ای عمل نمایند که حداکثر صرفه‌‌جویی در استفاده از منابع عمومی و اعتبارات بودجه سنواتی حاصل شود. 
معاون اول رییس جمهور ـ محمدرضا رحیمی    

   + مهدی زاده - ٦:٠٥ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٦ امرداد ۱۳٩٠

18 مصوبه دولت غیرقانونی اعلام شد

در نامه لاریجانی به احمدی‌نژاد

18 مصوبه دولت غیرقانونی اعلام شد

خبرگزاری فارس: علی لاریجانی رئیس مجلس در نامه‌ای به احمدی‌نژاد رئیس جمهور 18 مصوبه هیات وزیران را بر اساس بررسی هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین و مقررات عمومی کشور غیرقانونی اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در نامه لاریجانی به احمدی نژاد آمده است: به استناد قانون نحوه اجراء اصول هشتاد و پنجم (85) و یکصد و سی و هشتم (138) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات پس از آن فهرست تصویبنامه‌های هیأت وزیران که در هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین و مقررات عمومی کشور بررسی و عدم مغایرت آنها با قوانین احرازشده ضمن تأئید مراتب به شرح پیوست اعلام می‌گردد.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ ; شنبه ٢٢ امرداد ۱۳٩٠

تصویب‌نامه در خصوص تعیین ساعات کار کارکنان دولت در ماه مبارک رمضان

۱۳۹۰/۰۵/۰۹ تصویب‌نامه در خصوص تعیین ساعات کار کارکنان دولت در ماه مبارک رمضان شماره95562/ت40869هـ
     
     
                                            
معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور
        هیئت وزیران در جلسه مورخ 2/5/1390 به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمود:
        در بند (2) تصویب‌نامه شماره 111668/ت40869هـ مورخ 20/5/1389، موضوع تعیین ساعات کار کارکنان دولت در ماه مبارک رمضان، ساعت پایان کار چهارده و سی دقیقه (30/14) تعیین می‌شود.


 
معاون اول رییس جمهور ـ محمدرضا رحیمی    

 

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٦:۳٥ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٢ امرداد ۱۳٩٠

انتصاب رئیس و اعضای هیأت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه

 

 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی را به ریاست هیأت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه منصوب کردند. " هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه " در اجرای بند 7 اصل 110 قانون اساسی تشکیل شده است .
متن حکم به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آیت الله جناب آقای سیدمحمود هاشمی شاهرودی دامت برکاته

در اجرای بند 7 اصل 110 قانون اساسی، هیأت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه به منظور بررسی و ارائه نظرات مشورتی در موارد حل اختلاف و تنظیم روابط سه قوه تشکیل می‌گردد و جنابعالی و آقایان: حجت الاسلام سیدمحمد حسن ابوترابی، سیدمرتضی نبوی، عباسعلی کدخدائی و سیدصمد موسوی خوشدل بعنوان اعضای آن هیأت عالی برای یک دوره‌ی پنجساله انتخاب می‌شوید. ریاست هیأت مذکور بر عهده‌ی جنابعالی خواهد بود.
لازم است مسئولان عالی نظام خود در تعامل با یکدیگر، روابط قوا را به نحو مطلوب تنظیم و اختلافات احتمالی را رفع کنند و کمال همکاری را با هیأت مذکور به عمل آورند.
از خداوند متعال توفیق همگان را خواستارم.

   سیدعلی خامنه‌ای
  03/مردادماه/1390

   + مهدی زاده - ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۳ امرداد ۱۳٩٠